Справа № 536/1378/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2019 року Кременчуцький районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Колотієвського Олександра Олександровича
за участю секретаря Коваль Вікторії Анатоліївни
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в залі судових засідань в місті Кременчуці справу за позовом Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2018 року до Кременчуцького районного суду Полтавської області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки.
В позовній заяві позивач вказує, що 30 травня 2014 року між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України в особі керуючого ТВБВ № 10016/0200 ОСОБА_2 та громадянином ОСОБА_1 було укладено договір № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки.
На час укладання ОСОБА_3 (30 травня 2014 року) кредитний ліміт по рахунку не встановлювався.
12 серпня 2014 року між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України в особі керуючого ТВБВ № 10016/0200 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено додатковий договір № 1 до договору № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки.
Згідно даної додаткової угоди № 1 Договір було доповнено п.п. 1.1.4.-1.1.6., відповідно до яких ОСОБА_3 встановлює Клієнту Кредит у сумі 10 000,00 грн. (Десять тисяч грн.). Строк дії Кредиту встановлюється на відповідний період дії Платіжної картки. При випуску Платіжної картки на новий термін Кредит подовжується на строк дії Платіжної картки. Процентна ставка за Кредитом є фіксованою і складає 28,00 (Двадцять вісім) процентів річних і сплачується щомісячно. Процентна ставка за Несанкціонованим овердрафтом складає 35.00 (Тридцять п'ять) процентів річних. Щомісячна плата за обслуговування невикористаної частини встановленого Кредиту складає 0,00 (нуль) процентів. За умов безготівкового розрахунку Платіжною карткою за товари та послуги, процентна ставка за користування Кредитом протягом Грейс-періоду складає 0,001 (нуль цілих одна тисячна) процентів річних.
У разі відсутності на Рахунку Клієнта власних коштів щомісячна плата за обслуговування невикористаної частини встановленого Кредиту списується за рахунок Кредиту.
Кредит стає доступним Клієнтові з дати першого зарахування заробітної плати.
Також Додатковою угодою № 1 Договір було доповнено розділом 4 УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ . Зокрема, п. 4.4. було передбачено, що Клієнт зобов'язаний погасити заборгованість за кредитом у повному обсязі у разі:
- закінчення строку дії Платіжної картки та не продовження її дії на новий строк;
- звільнення з Організації, з якою Банком укладено договір про надання послуг по зарахуванню та виплаті заробітної плати та інших виплат, через поточні рахунки фізичних осіб (працівників Організації) з використанням платіжних карток (для тарифного пакету Зарплатний );
- відмови Клієнта від отримання заробітної плати та інших виплат, передбачених чинним законодавством, шляхом їх зарахування на Рахунок (для тарифного пакету Зарплатний або Пенсійний );
- розірвання договору, укладеного між Банком та Організацією, та ненадання Клієнтом забезпечення виконання зобов'язань, пов'язаних із користуванням Кредитом (для тарифного пакету Зарплатний );
- відмови від пропозиції Банку, що пов'язана зі зміною процентної ставки за користування Кредитом.
Клієнт зобов'язаний щомісячно отримувати звіт (виписку) по Рахунку та сплачувати за Кредитом всі платежі на підставі цього звіту (виписки) по Рахунку, не пізніше 25 числа місяця наступного за звітним або на початку операційного дня, наступного за вихідним, святковим днем чи неробочим згідно з ОСОБА_3. В разі порушення строку сплати платежів за ОСОБА_3 Клієнт зобов'язаний сплатити пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період, за який сплачується пеня, від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
В жовтні 2015 року ОСОБА_1 з місця роботи звільнився, умов договору щодо погашення кредиту не виконав, частково та несвоєчасно погашав заборгованість до травня 2017 року, в зв'язку з чим станом на 11.07.2018 року виникла заборгованість по кредиту в розмірі 14 387,65 грн., з них: прострочена заборгованість по кредиту - 9 751,79 грн.; строкова заборгованість по відсоткам - 119,69 грн., прострочена заборгованість по відсоткам - 3 565,82 грн.; пеня за несвоєчасне погашення кредиту та відсотків - 648,94 грн.; втрати від інфляції становлять 286,48 грн.; відшкодування 3% річних - 14,93 грн.
Боржнику були надіслані вимоги про повернення кредиту № 114.20-12/1/582 від 14.06.2018 року, № 114.20-12/1/652 від 27.06.2018 року, проводилась зустріч з Боржником. Проте, в досудовому порядку, вирішити дане питання не вдалося.
На підставі викладеного позивач просив суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача ОСОБА_1 в рахунок погашення боргу на користь Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Полтавське обласне управління АТ Ощадбанк (код ЄДРПОУ 09331508, юридична адреса: 36014 м. Полтава вул. Соборності, 63А) грошові кошти в розмірі 14 387,65 грн., в тому числі: прострочена заборгованість по кредиту - 9 751,79 грн.; строкова заборгованість по відсоткам - 119,69 грн., прострочена заборгованість по відсоткам - 3 565,82 грн.; пеня за несвоєчасне погашення кредиту та відсотків - 648,94 грн.; втрати від інфляції становлять 286,48 грн.; відшкодування 3% річних - 14,93 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Полтавське обласне управління АТ Ощадбанк судовий збір в розмірі 1 762 гривень.
Представник позивача ПАТ Державний ощадний банк України в судове засідання не з'явився, на адресу суду надіслав заяву про слухання справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутність, позов визнає.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступне:
30 травня 2014 року між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України в особі керуючого ТВБВ № 10016/0200 ОСОБА_2 та громадянином ОСОБА_1 було укладено договір № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки.
Згідно розділу 1 даного ОСОБА_3 на підставі наданих Клієнтом відповідно до вимог чинного законодавства України документів відкриває Клієнту Поточний рахунок № 26254510677082 в гривні України на умовах тарифного пакету "Зарплатний'", Тарифів за користування платіжною карткою, розмішених на сайті Банку та на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях установ Банку. Відповідно до п. 1.1.2. Банк надає Клієнту Платіжну картку типу Mastercard Debit Standard та ПІН - конверт до неї.
Згідно п.п. 1.2.-1.3. ОСОБА_3 зобов'язується приймати і зараховувати на Рахунок грошові кошти, які надходять Клієнту, та забезпечує проведення розрахунків за операціями, в т.ч. здійсненими з використанням Платіжної картки, в межах Витратного ліміту, а Клієнт зобов'язується здійснювати оплату послуг Банку за проведення операцій за Рахунком у розмірах, встановленому Тарифами.
На час укладання ОСОБА_3 кредитний ліміт по рахунку не встановлювався.
12 серпня 2014 року між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний ОСОБА_3 України в особі керуючого ТВБВ № 10016/0200 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено додатковий договір № 1 до договору № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки.
Згідно даного додаткового договору № 1 Договір № 644184 було доповнено п. п. 1.1.4.-1.1.6., відповідно до яких ОСОБА_3 встановлює Клієнту Кредит у сумі 10 000,00 грн. (Десять тисяч грн.). Строк дії Кредиту встановлюється на відповідний період дії Платіжної картки. При випуску Платіжної картки на новий термін Кредит подовжується на строк дії Платіжної картки. Процентна ставка за Кредитом є фіксованою і складає 28.00 (Двадцять вісім) процентів річних і сплачується щомісячно. Процентна ставка за Несанкціонованим овердрафтом складам 35.00 (Тридцять п'ять) процентів річних. Щомісячна плата за обслуговування невикористаної частини встановленого Кредиту складає 0.00 (нуль) процентів. За умов безготівкового розрахунку Платіжною карткою за товари та послуги, процентна ставка за користування Кредитом протягом Грейс-періоду складає 0.001 (нуль цілих одна тисячна) процентів річних.У разі відсутності на Рахунку Клієнта власних коштів щомісячна плата за обслуговування невикористаної частини встановленого Кредиту списується за рахунок Кредиту. Кредит стає доступним Клієнтові з дати першого зарахування заробітної плати.
Також Додатковим договором № 1 Договір № 644184 було доповнено розділом 4 УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ . Зокрема, п. 4.4. передбачено, що Клієнт зобов'язаний погасити заборгованість за кредитом у повному обсязі у разі:
- закінчення строку дії Платіжної картки та не продовження и дії на новий строк:
- звільнення з Організації, з якою Банком укладено договір про надання послуг по зарахуванню та виплаті заробітної плати та інших виплат, через поточні рахунки фізичних осіб (працівників Організації) з використанням платіжних карток (для тарифного пакету Зарплатний );
- відмови Клієнта від отримання заробітної плати та інших виплат, передбачених чинним законодавством, шляхом їх зарахування на Рахунок (для тарифного пакету Зарплатний або Пенсійний );
- розірвання договору, укладеного між Банком та Організацією, та ненадання Клієнтом забезпечення виконання зобов'язань, пов'язаних із користуванням Кредитом (для тарифного пакету Зарплатний );
- відмови від пропозиції Банку, що пов'язана зі зміною процентної ставки за користування Кредитом.
Клієнт зобов'язаний щомісячно отримувати звіт (виписку) по Рахунку та сплачувати за Кредитом всі платежі на підставі цього звіту (виписки) по Рахунку, не пізніше 25 числа місяця наступного за звітним або на початку операційного дня, наступного за вихідним, святковим днем чи неробочим згідно з ОСОБА_3. В разі порушення строку сплати платежів за ОСОБА_3 Клієнт зобов'язаний сплатити пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період, за який сплачується пеня, від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до п. 4.6. ОСОБА_3 разі виникнення простроченої заборгованості за Рахунком та Кредитом, її непогашення у строки, визначені Правилами, Клієнт гарантує повернення сум такої заборгованості Банку всіма належними йому коштами, майном, майновими правами, тощо.
В жовтні 2015 року ОСОБА_1 з місця роботи звільнився, умов договору щодо погашення кредиту не виконав, частково та несвоєчасно погашав заборгованість до травня 2017 року, в зв'язку з чим станом на 11.07.2018 року виникла заборгованість по кредиту в розмірі 14 387,65 грн., з них: прострочена заборгованість по кредиту - 9 751,79 грн.; строкова заборгованість по відсоткам - 119,69 грн., прострочена заборгованість по відсоткам - 3 565,82 грн.; пеня за несвоєчасне погашення кредиту та відсотків - 648,94 грн.; втрати від інфляції становлять 286,48 грн.; відшкодування 3% річних - 14,93 грн.
14.06.2018 року, 27.06.2018 року відповідачу були надіслані вимоги про повернення кредиту № 114.20-12/1/582 року, № 114.20-12/1/652 та проводилась з ним зустріч. Проте, в досудовому порядку, вирішити дане питання не вдалося.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Згідно ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.ст. 610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитор) надає другій стороні (позичальникові) грошові кошти, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Крім того, згідно частини 2 статті 625 ЦК України Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Зміст кредитного договору, укладеного між ПАТ Державний ощадний банк України та ОСОБА_1 не суперечить вимогам Цивільного кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам та відповідає загальним вимогам, додержання яких є необхідним для чинності правочину.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 525, 526, 610, 625, 1054 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 208, 209, 212 - 215, 218, 224 - 228, 233 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 644184 про відкриття та обслуговування рахунку, випуск та надання платіжної картки задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в рахунок погашення боргу за договором № 644184 від 30.05.2014 року на користь Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Полтавське обласне управління АТ Ощадбанк грошові кошти в розмірі 14 387 (чотирнадцять тисяч триста вісімдесят сім) грн. 65 коп., з них: прострочена заборгованість по кредиту - 9 751 (дев'ять тисяч сімсот п'ятдесят одна) грн. 79 коп.; строкова заборгованість по відсоткам - 119 (сто дев'ятнадцять) грн. 69 коп., прострочена заборгованість по відсоткам - 3 565 (три тисячі п'ятсот шістдесят п'ять) грн. 82 коп.; пеня за несвоєчасне погашення кредиту та відсотків - 648 (шістсот сорок вісім) грн. 94 коп.; втрати від інфляції становлять 286 (двісті вісімдесят шість) грн. 48 коп.; відшкодування 3% річних - 14 (чотирнадцять) грн. 93 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Полтавське обласне управління АТ Ощадбанк судовий збір в розмірі 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи,якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги на рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяОСОБА_4
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 08.05.2019 |
Номер документу | 81580764 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні