У Х В А Л А
Справа № 22-8123 Головуючий у 1-й інстанції: Ул ?яновська О. В.
Унікальний №759/5416/17
07 травня 2019 року. м. Київ
Київський апеляційний суд. Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Києва Пікуль А. А., вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на рішення Святошинського районного суду міста Києва від 18 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Державного підприємства "Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційного розвитку України", треті особи: Державна податкова інспекція у Голосіївському районі головного управління державної фіскальної служби у місті Києві, Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати,-
у с т а н о в и л а:
02 травня 2019 року до Київського апеляційного суду надійшла цивільна справа з апеляційною скаргою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на рішення Святошинського районного суду міста Києва від 18 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ДП "Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційного розвитку України", треті особи: ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві, Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської РДА в м. Києві про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Представник позивача подала апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
За правилом п.1 ч.2 вказаної статті учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, представник позивача отримала копію повного тексту рішення 26 березня 2019 року (т.2, а.с. 135).
Апеляційна скарга подана до суду (направлена поштою) 25 квітня 2019 року (т.2, а.с. 151).
З огляду на наведене, апеляційний суд вважає причини пропуску строку поважними, а тому наявні підстави для поновлення строку.
Однак, апеляційне провадження у даній справі не може бути відкрите оскільки за її подання не сплачено судовий збір у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Відповідно до змісту позовних вимог (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог), позивач просила стягнути основну заборгованість по заробітній платі - 26 830 грн 63 коп.; розмір компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати - 2698 грн 97 коп.; суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні станом на 28 січня 2019 року - 232710 грн 16 коп.
Водночас, за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати . Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Такий висновок викладений в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі №910/4518/16.
Враховуючи викладене, в даному випадку пільги, встановлені п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" не поширюються на позовні вимоги про стягнення компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги), розмір судового збору за подання позовної заяви у даному випадку становить 2354 грн 09 коп., а ставка судового збору за подання апеляційної скарги становить 150% від цієї суми - 3531 грн 13 коп.
Отже позивачу або її представнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 3531 грн. 13 коп. відповідно до реквізитів Київського апеляційного суду щодо сплати судового збору: Рахунок отримувача: 34311206080024 ; Отримувач коштів: УК у Солом. р-ні/Соломян. р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 42258617, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101; Код ЄДРПОУ суду:42258617, Адреса суду: м. Київ, вул. Солом'янська 2-а.
Суду надати оригінал квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору.
Згідно з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, апеляційна скарга ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3, яка не оплачена судовим збором у встановленому законом розмірі, підлягає залишенню без руху для усунення її недоліків.
Керуючись ст.185, 357 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Поновити ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 строк на апеляційне оскарження рішення Святошинського районного суду міста Києва від 18 лютого 2019 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на рішення Святошинського районного суду міста Києва від 18 лютого 2019 року залишити без руху .
Роз'яснити ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3, що відповідно до вимог ч.1, 2 ст.185 ЦПК України недоліки апеляційної скарги необхідно усунути (сплатити судовий збір та надати оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору) протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Попередити ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3, що у разі невиправлення у визначений судом термін недоліків апеляційної скарги, апеляційна скарга буде вважатись неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. А. Пікуль
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2019 |
Оприлюднено | 09.05.2019 |
Номер документу | 81613759 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Пікуль Антоніна Адольфівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні