У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 0640/3639/18
08 травня 2019 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Сьомого апеляційного адміністративного суду Шидловський В.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердичівський елеватор" до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення - рішення,
В С Т А Н О В И В :
рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог ст.ст. 295, 296 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з таких підстав.
У відповідності до частини 1 ст. 295 КАС апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З матеріалів справи вбачається, що 06.06.19 судом першої інстанції прийнято оскаржуване рішення.
Копію рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області отримало 12 лютого 2019 року (а.с. 178). Апеляційна скарга скаржником подана 11 березня 2019 року (відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції).
Разом з тим, ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28 березня 2019 року апеляційну скаргу залишено без руху, як таку, що не відповідає вимогам ст. 296 КАС України, зокрема, не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду. Позивачу надано п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
У визначений судом строк позивач недоліки апеляційної скарги не усунув, відтак, ухвалою суду апеляційної інстанції від 11 квітня 2019 року апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року повернуто особі, яка її подала.
25 квітня 2019 року до суду першої інстанції позивачем вдруге подано апеляційну скаргу на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року . Апеляційна скарга подана після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Скаржником до апеляційної скарги подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, яке обґрунтовано тим, що Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області є установою, яка фінансується виключно з Державного бюджету. Зазначає, що на день подачі апеляційної скарги кошти на казначейському рахунку Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області були заблоковані, про що надавались докази суду апеляційної інстанції. Одразу після розблокування рахунків Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області було сплачено судовий збір. Відтак, скаржник вважає такі обставини поважними, а апеляційну скаргу такою, що подана з дотриманням процесуальних строків, передбачених КАСУ.
Колегія суддів зазначає, що скаржнику було достеменно відомо про прийняття рішення, що ним оскаржується, але не дотримано порядку при первинному поданні апеляційної скарги, а саме не надано документу про сплату судового збору, що було перешкодою для відкриття апеляційного провадження та підставою для залишення апеляційної скарги без руху.
При цьому скаржнику надавався достатній строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги, які ним своєчасно не були виконані, що стало підставою для повернення апеляційної скарги заявнику.
Суд звертає увагу, що повернення апеляційної скарги не може бути визнано поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження. Також несвоєчасна сплата судового збору не може бути визнано такою обставиною, що є об'єктивно непереборною, не залежать від волевиявлення особи та пов'язана з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.
Жодних інших належних та допустимих доказів, які б підтверджували поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, скаржником не надано, немає таких доказів і в матеріалах справи. Повернення апеляційної скарги дає право на повторне звернення до суду з апеляційною скаргою, а не на безумовне право на поновлення строку на апеляційне оскарження.
Окрім цього пунктом другим частини третьої статті 2 КАС України рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом віднесено до основних засад (принципів) адміністративного судочинства, зміст якого розкриває стаття 8 цього Кодексу, й визначає, що усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом.
Такі приписи наведених правових норм процесуального права знайшли своє відображення і у статті 44 КАС України, частина перша якої вказує, що учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.
Отже держава в особі органів влади, що діють як суб'єкти владних повноважень та звертаються до суду з метою захисту інтересів у правовідносинах, які виникли з приводу реалізації ними публічно-владних управлінських функцій, мають діяти вчасно та в належний спосіб, дотримуватися своїх власних внутрішніх правил та процедур, встановлених в тому числі нормами процесуального закону, не можуть і не повинні отримувати вигоду від їх порушення, уникати або шляхом допущення зайвих затримок та невиправданих зволікань відтерміновувати виконання своїх процесуальних обов'язків.
Враховуючи наведене, колегія суддів вказує на відсутність підстав для задоволення клопотання про поновлення процесуального строку для подання апеляційної скарги.
Отже, доводи наведені у клопотанні не можуть бути визнані поважними причинами пропущення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції при зверненні з апеляційною скаргою повторно, інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження скаржником не зазначено, тому колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про поновлення строку апеляційного оскарження.
За змістом ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, ч.3 ст.298 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Визнати неповажними причини пропуску строку, наведені в клопотанні Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року та залишити клопотання про поновлення цього строку без задоволення.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердичівський елеватор" до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення - рішення залишити без руху.
Запропонувати апелянту протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою, де вказати інші підстави для поновлення строку.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Шидловський В.Б.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2019 |
Оприлюднено | 09.05.2019 |
Номер документу | 81614505 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Шидловський В.Б.
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні