Рішення
від 24.04.2019 по справі 911/562/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" квітня 2019 р. м. Київ Справа № 911/562/19

Господарський суд Київської області у складі судді Мальованої Л.Я. за участю секретаря судового засідання Майбороди В.М. розглянувши справу

за позовом Приватна організація "Українська ліга авторських і суміжних прав",

м. Київ

до Приватного підприємства "Радон-БЦ", Київська обл., м. Біла Церква

про стягнення 10 669 грн. 53 коп.

Суддя- Мальована Л.Я.

Представники сторін:

позивача - не з`явився;

відповідача - не з`явився.

Обставини справи:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 10 669 грн. 53 коп., з яких: 4800 грн. 00 коп. - борг; 1 187 грн. 44 коп. - інфляційні втрати; 282 грн. 09 коп. - 3 % річних; 4 400 грн. 00 коп. - штраф.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що ПП Радон БЦ не сплатив роялті за договором в сумі 4 800 грн. 00 коп.

Представники сторін в засідання суду не з`явились, про причини неявки не повідомили суд належним чином.

24.04.2019 року до загального відділу суду від відповідача надійшло клопотання про застосування строків позовної давності, але після закінчення судового засідання, про що свідчить відмітка канцелярії та інформація розміщена в автоматизованій системі діловодства суду, тому останнє не приймається до розгляду судом.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

01.03.2014 року між ПО Українська ліга авторських і суміжних прав та ПП Радон БЦ було укладено договір № Н-КБР-15/03/14, відповідно до умов якого користувач здійснює використання в комерційній діяльності музичних творів шляхом їх публічного виконання, а УЛАСП надає Користувачу на умовах, визначених цим Договором, право (невиключну ліцензію) на публічне виконання Творів . Користувач, в свою чергу, зобов`язується виплатити Винагороду (Роялті ) на поточний рахунок УЛАСП відповідно до умов цього Договору та Закону.

Відповідно до п. 3.3. договору користувач зобов`язується перерахувати на поточний рахунок УЛАСП Винагороду (Роялті), узгоджену Сторонами у відповідних додатках до цього Договору. Відповідний загальний щомісячний платіж, що є складовою частиною Винагороди ( Роялті ) має перераховуватись не пізніше ніж за 5 (П`ять) днів до початку місяця, за який він здійснюється. Не зважаючи на дату укладання Договору, Користувач здійснює перший платіж за весь місяць (календарний період), в якому було укладено Договір. Перший платіж здійснюється не пізніше трьох календарних днів після підписання цього Договору. Розмір винагороди (роялті) не залежить від кількості товарів, що використовуються користувачем під час дії договору, та частоти їх використання.

Пунктом 6.1. договору передбачено, що цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 01.03.2015 року, а в частині невиконаних фінансових зобов`язань, фінансових санкцій та будь-яких інших зобов`язань - до їх повного виконання.

Згідно з п. 6.2. договору у випадку, якщо жодна із Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про припинення дії Договору протягом місяця до настання зазначеної в п.6.1. дати, дія договору вважається подовженою на той самий строк і на тих же умовах, і так кожного разу коли протягом місяця до завершення строку дії Договору не буде належного повідомлення про припинення.

Відповідно до п. 1.2. Додатку № 2 до Договору загальна сума щомісячної винагороди з дня набуття чинності Договором (тобто з 01.03.2014 року) складає 100 (сто) гривень.

На виконання умов договору відповідач повинен був сплатити за період 61 місяць 6 100 грн. 00 коп., проте ПП Радон БЦ виконало зобов`язання по сплаті роялті на суму 1 300 грн. 00 коп., в зв`язку з чим за останнім обліковується заборгованість в сумі 4 800 грн. 00 коп.

Доказів сплати заборгованості суду не надано.

Ст.ст. 525, 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача боргу в сумі 4 800 грн. 00 коп. є обґрунтованими, і тому підлягають задоволенню.

Крім суми основного боргу позивач просить суд стягнути з відповідача 1 187 грн. 44 коп. - інфляційних втрат та 282 грн. 09 коп. 3% річних.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням індексу інфляції та процентів річних є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові ВГСУ № 16/587-22/430 від 31.08.2011 року та інформаційному листі ВГСУ № 01-06/928/2012 від 17.07.2012 року.

Враховуючи, що відповідач прострочив виконання зобов`язання зі сплати роялті, з нього на користь позивача на підставі ст. 625 ЦК України підлягає стягненню 1 187 грн. 44 коп. - інфляційних втрат та 282 грн. 09 коп. 3% річних, які нараховані позивачем відповідно до вимог закону та умов договору.

Статтею 230 ГК України визначено, що порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій (неустойка, штраф, пеня).

Відповідно до п. 3.6. договору якщо Користувач прострочить платіж стосовно одного місяця на строк більший ніж 4-ри (чотири) місяці, то Користувач повинен буде сплатити УЛАСП штраф, що складає 100% від розміру простроченого платежу. Крім цього, в разі зазначеної прострочки УЛАСП набуває право на дострокове отримання Винагороди ( Роялті ) за Строк в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладені умови договору, позивачем у зв`язку з простроченням виконання зобов`язання зі сплати роялті нараховано 4 400 грн. 00 коп. штрафу відповідно до наданого розрахунку, який відповідає вимогам закону.

Також позивачем заявлена вимога щодо відшкодування витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 5 000 грн. 00 коп., які підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Статтею 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно зі ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

20.02.2019 року між позивачем (довіритель) та Адвокатським обєднанням Інтелкрафтс був укладений договір про надання професійної правничої допомоги №8.36-А.

За змістом 126 ГПК України можливе покладення на сторони у справі як судових витрат тільки тих сум, які були сплачені стороною за отримання послуг саме адвоката (у розумінні п. 1 ст. 1 та ч. 1 ст. 6 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ), а не будь-якої особи, яка надавала правову допомогу стороні у справі.

Витрати сторін, пов`язані з оплатою ними послуг адвокатів, адвокатських бюро, колегій, фірм, контор та інших адвокатських об`єднань з надання правової допомоги щодо ведення справи в господарському суді, розподіляються між сторонами на загальних підставах, визначених ст. 129 ГПК України.

Відшкодування цих витрат здійснюється господарським судом шляхом зазначення про це у рішенні, ухвалі, постанові за наявності документального підтвердження витрат, як-от: угоди про надання послуг щодо ведення справи у суді та/або належно оформленої довіреності, виданої стороною представникові її інтересів у суді, платіжного доручення або іншого документа, який підтверджує сплату відповідних послуг, а також копії свідоцтва адвоката, який представляв інтереси відповідної сторони, або оригіналу ордера адвоката, виданого відповідним адвокатським об`єднанням, з доданням до нього витягу з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій.

Позивач сплатив на користь АО Інтелкрафтс грошові кошти в розмірі 5 000 грн. 00 коп., що підтверджується платіжним дорученням № 390 від 29.03.2019 року.

20.02.2019 року наказом № 8.36 доручено здійснення судового представництва адвокату Хлєбнікову С.Г., підтвердженням того, що останній адвокат є свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю Серії КБ №000083, видане Радою адвокатів міста Києва 11.12.2017 року.

Враховуючи викладене суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі, у зв`язку тим, що спір виник в результаті неправильних дій відповідача, що призвело до необхідності позивачу звертатися з позовом до суду та здійснювати додаткові витрати на сплату судового збору, суд, відповідно до свого права, передбаченого частиною 9 ст.129 ГПК України, покладає на відповідача відшкодування позивачу судового збору.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 13 73-92, 129, 247-252 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства Радон-БЦ (09100, Київська обл., м. Біла Церква, Площа Шевченка, буд. 5, код 36484999) на користьПриватної організації Українська ліга авторських і суміжних прав (02002, м. Київ, вул. Є. Сверстюка, буд. 23, оф. 1016, код 37396233) 4 800 (чотири тисячі вісімсот) грн. 00 коп. боргу, 1 187 (одна тисяча сто вісімдесят сім) грн. 44 коп. інфляційних втрат, 282 (двісті вісімдесят дві) грн. 09 коп. 3% річних, 4 400 (чотири тисячі чотириста) грн. 00 коп. штрафу, 5 000 (п`ять тисяч) грн. 00 коп. адвокатських витрат, 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп. судового збору.

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України .

Повний текст рішення підписано 08.05.2019 року.

Суддя Л.Я. Мальована

Дата ухвалення рішення24.04.2019
Оприлюднено10.05.2019
Номер документу81619293
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/562/19

Постанова від 16.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 01.08.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Рішення від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні