Справа № 127/12291/19
Провадження № 2-о/127/332/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 травня 2019 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ан О.В.,
за участю секретаря Мельника А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Почапинецької сільської ради про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
У травні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, мотивуючи необхідністю прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 До заяви ОСОБА_1 додав клопотання про витребування доказів, згідно якого просив суд витребувати із Жмеринської районної державної нотаріальної контори Вінницької області копію спадкової справи заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , з метою підтвердження факту відсутності інших спадкоємців.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи строки розгляду справи та заявлене клопотання, суд вважає за можливе вирішити питання про витребування доказів без участі сторін.
Конституцією України передбачено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Згідно ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Спадкова справа яку ОСОБА_1 просить суд витребувати стосується предмета розгляду заяви. Самостійно отримати її заявник не в змозі, оскільки доступ до неї обмежено.
Тому для правильного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за можливе клопотання про витребування доказів задовольнити витребувавши спадкову справу заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у відповідного органу, оскільки інформація яку вона містить необхідна для встановлення факту відсутності інших спадкоємців.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 76, 84, 260, 353 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати із Жмеринської районної державної нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Строк надання доказів визначити до 20.05.2019 року.
Роз`яснити, що докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо з відміткою про номер справи, по якій вимагається доказ. Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2019 |
Оприлюднено | 11.05.2019 |
Номер документу | 81635588 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ан О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні