ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 травня 2019 року м. Київ № 640/7682/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Голденграунд" до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тверської Інесси Володимирівни про визнання протиправним та скасування рішення, В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Голденграунд" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тверської Інесси Володимирівни , в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тверської Інесси Володимирівни індексний номер №30527273 від 19.07.2016 року про державну реєстрацію права власності (з відкриттям розділу) за Публічним акціонерним товариством Перехідний банк РВС Банк (код ЄДРПОУ 39849797) нерухомого майна - земельна ділянка загальною площею 4,5861 га, що розташована за адресою: Черкаська обл., Черкаський район, с. Свидівок, вул. Дахнівська, 21 , кадастровий номер 7124986000:04:005:0010 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 975774071249) у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує дії відповідача, які відбулись у 2016 році, а саме рішення Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тверської Інесси Володимирівни від 19.07.2016 року №30527273.
Разом з тим, відповідно до штемпелю вхідної кореспонденції Окружного адміністративного суду міста Києва, позивач звернувся до суду із позовом 03.05.2019 року.
Отже, позивачем пропущено шестимісячний процесуальний строк звернення до суду визначений Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Проте, позивачем не долучено заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Водночас, суд бере до уваги, що позовна заява містить обґрунтування позивача щодо строку звернення до суду.
Поряд з цим, Кодексом адміністративного судочинства України визначено, що у разі пропуску строку звернення до суду позивачу необхідно додати до позову саме заяву про поновлення строку та докази поважності причин його пропуску, а суд, свою чергу, за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Отже, позивачу необхідно звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки позовної заяви повинно бути усунено шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Голденграунд" слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
Згідно з частиною третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Голденграунд" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви , шляхом подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду безпосередньо до канцелярії суду за адресою: 01051, м. Київ, вул. П. Болбочана, 8, корпус "А", - 10 днів з моменту отримання цієї ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Маруліна
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2019 |
Оприлюднено | 11.05.2019 |
Номер документу | 81638674 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Маруліна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні