Справа № 420/1755/19
У Х В А Л А
13 травня 2019 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., за участю секретаря судового засідання Куща М.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника Головного управління ДФС у Львівській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвентпром» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0020011411 та №0020021411 від 28.11.2018 року, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвентпром» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0020011411 та №0020021411 від 28.11.2018 року.
Ухвалою від 27.03.2019 р. відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
10.05.2019р. (вх. № ЕП/3488/19) від представника Головного управління ДФС у Львівській області надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відео конференції через відсутність бюджетних коштів на відрядження, проведення якої останній просив призначити у Львівському окружному адміністративному суді.
Особливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, згідно з ч. 1 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Аналіз зазначених положень статті КАС України дає підстави вважати, що прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов`язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності заяви учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Постановлення ухвали про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції застосовується із врахуванням обставин, що зазначаються у заяві про таку участь. Даний спосіб участі в судовому засіданні має винятковий характер, у зв`язку з чим повинні насамперед існувати обставини, які ускладнюють або унеможливлюють участь учасника справи в судовому засіданні.
Клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представник відповідача не обґрунтував, зазначивши про відсутність такої необхідності.
Відповідно до ч.2 ст.195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
В порушення вищезазначеної норми представником відповідача не надано до суду доказів направлення такого клопотання на адресу позивача та другому відповідачу.
Крім того, суд зазначає, що проведення судового засідання у режимі відеоконференції значно ускладнює розгляд справи, позбавляє можливості оглянути оригінали письмових доказів та отримати необхідні належним чином засвідченні копії письмових доказів у судовому засіданні, а категорія справи, що розглядається, вимагає ретельного дослідження всіх належних доказів для з`ясування всіх обставин у справі.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень, який приймає участь у судових засіданнях через представника.
Згідно ч.1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Таким чином, відповідач не обмежений у наданні довіреності на представництво особі за місцезнаходженням суду.
Відповідно ч. 1 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є необґрунтованим, до суду не надано доказів, які б надавали змогу встановити факт існування обставин, що ускладнюють або унеможливлюють забезпечення явки представника Головного управління ДФС у Львівській області в судове засідання в приміщенні суду, в зв`язку з чим суд відмовляє у задоволенні останнього.
Керуючись ст.ст. 195, 254, 256, 294 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Львівській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвентпром» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0020011411 та №0020021411 від 28.11.2018 року, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Тарасишина О.М.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81687394 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні