Рішення
від 14.05.2019 по справі 460/927/19
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

14 травня 2019 року м. РівнеСправа №460/927/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Головного управління ДФС у Рівненській області доТовариства з обмеженою відповідальністю "СКАТИЯ" про стягнення податкового боргу, В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Рівненській області (далі - ГУ ДФС у Рівненській області) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАТИЯ" (далі - ТОВ "СКАТИЯ") про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу 139117,02грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 17.04.2019 за ТОВ "СКАТИЯ" перед бюджетом рахується податковий борг в сумі 139117,02грн (133965,02грн - податок на додану вартість, 5152,00грн - податок на прибуток). Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

Ухвалою суду від 18.04.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи. Разом з тим, відповідачу встановлено строк для подання суду відзиву.

Відповідач у строк встановлений судом відзиву не надав.

Позивач у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні просив розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Жодних клопотань від відповідача до суду не надходило.

З огляду на викладене та відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, суд, на виконання вимог ч.3 ст.194, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України, розглянув дану адміністративну справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній матеріалів.

Повно і всебічно з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, судом встановлено наступне.

За даними ГУ ДФС у Рівненській області станом на 17.04.2019 за ТОВ "СКАТИЯ" рахується податковий борг на загальну суму 139117,02грн.

Податковий борг з податку на додану вартість в сумі 133965,02грн виник на підставі:

- самостійно поданої податкової декларації з податку на прибуток від 20.02.2018;

- податкового повідомлення-рішення від 02.03.2018 №0059005001, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 12.02.2018 №328/17-00-50-01-41355580, згідно з яким до відповідача застосовано штраф в сумі 410,80грн;

- податкового повідомлення-рішення від 02.03.2018 №0059015001, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 12.02.2018 №328/17-00-50-01-41355580, згідно з яким до відповідача застосовано штраф в сумі 125,10грн;

- податкового повідомлення-рішення від 19.04.2018 №0122555001, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 22.03.2018 №725/17-00-50-01/41355580, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов`язання з даного податку на суму 128837,50грн (103070,00грн - за основним платежем, 25767,50грн - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Водночас, позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення відповідачем узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість була нарахована пеня на суму 3859,62грн.

Борг з податку на прибуток в сумі 5152,00грн виник на підставі самостійно поданої податкової декларації з податку на прибуток підприємств від 12.02.2018.

Разом з тим, з метою погашення податкового боргу ГУ ДФС у Рівненській області для ТОВ "СКАТИЯ" було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ю" від 18.04.2018 №5793-17 на суму 1267,90грн.

Вказані податкове повідомлення-рішення та податкова вимога вважаються врученими відповідачу в силу вимог п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Ці обставини підтверджені дослідженими доказами: розрахунком виникнення податкового боргу (а.с.7), довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с.8), обліковими картками платника податків (а.а.с.10, 13-14), податковою декларацією з податку на прибуток підприємств від 12.02.2018 (а.а.с.11-12), податковою декларацією з податку на додану вартість від 20.02.2018 (а.с.15), податковими повідомленнями-рішеннями від 02.03.2018 №0059005001, від 02.03.2018 №0059015001, від 19.04.2018 №0122555001, розрахунками штрафної санкції та поштовими відправленнями (а.а.с.16-17,19-21), актами перевірки від 12.02.2018 №328/17-00-50-01-41355580, від 22.03.2018 №725/17-00-50-01/41355580 та поштовими відправленнями (а.а.с.18, 22-23), корінцем податкової вимоги від 18.04.2018 №5793-17 та поштовим відправленням (а.с.24), карткою платника податків (а.а.с.25-26).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Стаття 67 Конституції України передбачає обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно зі ст.9 Податкового кодексу України, податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств належать до загальнодержавних податків і зборів та справляються на всій території України.

Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів доходів і зборів, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, податкове зобов`язання, самостійно визначене платником податків, не підлягає оскарженню.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом з причин, пов`язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Згідно з пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів та митних платежів, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.139 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов Головного управління ДФС у Рівненській області (вул.Відінська, 12, м.Рівне, 33023, ЄДРПОУ 39394217) до Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАТИЯ" (вул.Центральна, 74-Б, с.Корнин, Рівненський район, Рівненська область, 35304, ЄДРПОУ 41355580) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАТИЯ" до Державного бюджету України кошти з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу 139117,02грн (сто тридцять дев`ять тисяч сто сімнадцять гривень дві копійки), з них: 133965,02грн (сто тридцять три тисячі дев`ятсот шістдесят п`ять гривень дві копійки) - податку на додану вартість; 5152,00грн (п`ять тисяч сто п`ятдесят дві гривні) - податку на прибуток підприємств.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд (пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 14 травня 2019 року.

Суддя Жуковська Л.А.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.05.2019
Оприлюднено15.05.2019
Номер документу81694962
СудочинствоАдміністративне