Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Єдиний унікальний номер №440/215/19
Провадження № 2/440/1135/2019
02 травня 2019 року
Буський районний суд Львівської області у складі:
головуючого-судді Кос І.Б.,
за участю секретаря судового засідання Дутки С.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Буську без фіксації технічним засобом «Камертон» цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Побужанської сільської ради Буського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із цим позовом. Просить визнати за ним право власності на спадкове майно - житловий будинок. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_2. Позивач є спадкоємцем майна після його смерті за заповітом, але не може оформити своїх спадкових прав через відсутність у нього правовстановлюючих документів на спадкове майно.
Позивач в судове засідання не з'явився, направив суду заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутності та задоволити позовні вимоги.
Відповідач - Топорівська сільська рада Буського району Львівської області явку свого повноважного представника суду не забезпечив, направив суду заяву, в якій просить слухати справу у відсутності представника, позовних вимог по суті не оспорив.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали та з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 10.11.2017 року виконкомом Побужанської сільської ради Буського району Львівської області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Із наявної в матеріалах справи копії заповіту, посвідченого 13 жовтня 2017 року секретарем Побужанської сільської ради Буського району Львівської області, ОСОБА_2 все своє майно заповів ОСОБА_1.
Із довідки № 117 від 05.02.2019 року, виданої Побужанською сільською радою Буського району Львівської області вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_1 належав ОСОБА_2.
З копії технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок, виготовленого фізичною особою –підприємцем ОСОБА_3 від 10.01.2019 року убачається, що такий складений на житловий будинок АДРЕСА_1.
За таких обставин, в судовому засіданні є достовірно встановлено, що спірний житловий будинок належав померлому ОСОБА_2, побудований на законних підставах, перебував у його володінні та користуванні, а останній на законних підставах був зареєстрований в цьому будинку та проживав в ньому до дня смерті, проте на момент такої не встиг оформити права власності на нього.
Згідно повідомлення приватного нотаріуса Буського районного нотаріального округу Дячик А.В. № 189/01-16 від 20.03.2019 року вбачається, після смерті ОСОБА_2 була заведена спадкова справа № 26/2018, із якої вбачається, що позивач ОСОБА_1 у встановлений законом строк, а саме 7 березня 2018 року звернувся в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Спадкоємцями до даної спадщини за законом є мати позивача ОСОБА_5 та син ОСОБА_6, однак вони відмовилися від оформлення спадкових прав, що підтверджується відповідними заявами, які знаходяться в матеріалах спадкової справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів, серед іншого, може бути визнання права.
Норма статті 316 цього Кодексу визначає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла, до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.91 р. N 7 "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок", право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній в установленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу його реєстрації у виконкомі місцевої ради.
Окрім того, оскільки визнання цього позову відповідачем по справі не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому суд, в силу ч. 4 ст. 206 ЦПК України за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відтак, суд приходить до переконання, що позов є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 1216, 1225, 1265, 1268 ЦК України, ст.ст.4-5,10, 12, 76-80, 89, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позов задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок № 190 з приналежними господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Апеляційну скарга на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи.
Позивач: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
Відповідач: Побужанська сільська рада, с. Побужани Буського району Львівської області
Повний текст рішення виготовлено 02.05.2019 року
Суддя: І. Б. Кос
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81703331 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Кос І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні