Ухвала
від 14.05.2019 по справі 910/6090/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

14.05.2019Справа № 910/6090/19

Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Байхім-Україна", (35500, Рівненська обл., Радивилівський район, м. Радивилів, вул. О. Невського, будинок 96)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кераміка поділля" (01042, м. Київ, вул. Академіка Філатова, будинок 10-А, офіс 2/31)

про стягнення 31 344 грн 16 коп., визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.

ВСТАНОВИВ:

11.05.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Байхім-Україна" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кераміка поділля" про стягнення 31 344 грн 16 коп., в тому числі: 29 478 грн 14 коп. основного боргу, 485 грн 56 коп. 3 % річних та 1 380 грн 46 коп. інфляційних втрат.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та домовленостей між сторонами належним чином не виконав взяті на себе зобов'язання щодо оплати поставленого товару за видатковими накладеними № 2311-3 від 23.11.2017 та №1512-3 від 15.12.2017, у зв'язку з чим в останнього виникла заборгованість у розмірі 29 478 грн 14 коп. Крім того, у зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань позивачем нараховано 485 грн 56 коп. 3 % річних та 1 380 грн 46 коп. інфляційних втрат.

Разом із позовною заявою позивачем подано заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, відповідно до якої заявник просить суд доручити забезпечення проведення відеоконференції Господарському суду Львівської області.

Згідно з частиною 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв'язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.

Відповідно до частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

З огляду на ціну позову та незначну складність справи, спір підлягає вирішенню в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами, з огляду на що, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Керуючись ч. 5 ст. 12, ч. 2 ст. 169, ст. 176, ч. 1 ст. 247, ч. 5 ст. 252, ч.ч.1,2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

3. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Байхім-Україна" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.

4. Зобов'язати позивача та відповідача провести звірку розрахунків за спірними видатковими накладними, а також подати суду підписаний повноважними представниками сторін (керівником та бухгалтером) акт звірки з зазначенням в ньому всіх дат та вартості поставленого товару, а також дат, номерів рахунків та сум коштів, отриманих позивачем в оплату поставленого товару за спірний період.

5. Зобов'язати позивача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду:

- довідку за підписами керівника та головного бухгалтера про залишкову суму боргу відповідача станом на день подання таких доказів до суду;

- докази здійснення відповідачем оплати поставленого товару за спірними видатковими накладеними станом на день подання таких доказів до суду;

- розгорнутий розрахунок процентів річних та інфляційних втрат окремо по кожному факту поставки товару (по кожній накладній) з урахуванням часткової оплати (вказати дату здійснення часткової оплати) та із зазначенням періоду нарахування за кожним фактом поставки товару окремо (по кожній накладній), у вигляді таблиці :

Видаткова накладна (№, дата, вартість)Строк оплати за договором (дата, місяць, рік)Оплата поставленого товаруСума боргу (грн.)Період нарахування інфляційного збільшення та процентів річних з …..по…… (дата, місяць, рік)Сукупний індекс інфляції за періодІнфляційне збільшення суми боргуРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів річних датасума - докази складення та направлення на адресу відповідача акту звірки розрахунків за спірними видатковими накладними;

- на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування належні копії (для залучення до матеріалів справи) статуту у повному обсязі; документи, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, ордери тощо), - оригінали для огляду, належні копії - до матеріалів справи;

- документи у підтвердження правового статусу відповідача на день розгляду справи у суді (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);

- оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду).

6. Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду:

- докази здійснення оплати поставленого товару за спірними видатковими накладеними станом на день подання таких доказів до суду ;

- докази складення та направлення на адресу позивача акту звірки розрахунків за спірними видатковими накладними;

- відзив на позов в порядку статей 165 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в ньому, та докази направлення цих документів позивачу;

- документи у підтвердження свого правового статусу, станом на день подання таких документів до суду (статут, свідоцтво, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців); документи, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належні копії - до матеріалів справи.

7. Зобов'язати позивача протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання відзиву відповідача на позовну заяву (за наявності подання відзиву) подати до суду відповідь на відзив в порядку статей 166 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в ній, та докази направлення цих документів позивачу

8. Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання відповіді на відзив (за наявності подання відповіді на відзив) подати до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статей 167 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в них, та докази направлення цих документів позивачу.

9. Заяви, клопотання, відзив і заперечення подавати тільки в письмовій формі.

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Документи та додаткові докази, що витребовуються ухвалою суду для залучення до матеріалів справи, у прошитому вигляді з обов'язковим описом додатків завчасно, необхідно подати до канцелярії Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-А.

Суддя Н.Б.Плотницька

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.05.2019
Оприлюднено17.05.2019
Номер документу81724109
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6090/19

Ухвала від 17.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Рішення від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 14.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні