Ухвала
від 15.05.2019 по справі 910/699/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову в забезпеченні позову

м. Київ

15.05.2019Справа № 910/699/19 За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтехстандарт"

Про забезпечення позову

У справі

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтехстандарт" (04074, м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 21, літера "І")

До Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловий комплекс Воздвиженка" (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, б. 22, кв. 2)

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "НД-Україна" (04073, м. Київ, ПРОВУЛОК БАЛТІЙСЬКИЙ, будинок 20, ідентифікаційний код 35018320).

Про зобов`язання вчинити дії

Суддя Бондаренко Г. П.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕХСТАНДАРТ" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС ВОЗДВИЖЕНКА" (далі - відповідач) про зобов`язання вчинити дії.

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач просить:

- витребувати з чужого незаконного володіння Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС ВОЗДВИЖЕНКА" рухоме майно;

- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС ВОЗДВИЖЕНКА" передати Товариству з обмеженою відповідальністю "ІНТЕХСТАНДАРТ" рухоме майно, що залишилося за адресою: м. Київ, пров. Балтійський, 20. Також позивач просить стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на думку позивача відповідач протиправно, без достатніх правових підстав утримує майно, яке використовується позивачем на підставі договору оренди № НД/А005-72 від 10.09.2013, та яке було передано в суборенду позивачем Товариству з обмеженою відповідальністю "Нові Авто" за договором суборенди від 29.12.2017 року за № СУ/НА-02.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.01.2019 залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕХСТАНДАРТ" без руху,встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання: письмових обґрунтованих пояснень з посиланням на відповідні докази в частині підстави вирахування суми судового збору, що підлягає сплаті за подання даної позовної заяви, виходячи з балансової вартості спірного майна, а не відповідно до вартості майна, визначеної у видаткових накладних (первинні документи), які додано до позовної заяви, а також пояснення щодо оплати другої вимоги як вимоги немайнового характеру; подання до суду письмової заяви з нормативно-правовим обґрунтуванням необхідності та підстав залучення до участі у справі третьої особи з визначенням статусу (на стороні якої зі сторін) позивач просить залучити дану третю особу до участі у справі; подання заяви з поясненнями щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи № 910/699/19 ухвалено здійснювати у порядку загального позовного провадження, залучено до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "НД-Україна" та підготовче засідання у справі призначено на 19.03.2019.

Ухвалою-викликом від 19.03.2019 викликано третю особу в підготовче судове засідання на 09.04.2019.

У підготовчому судовому засіданні 09.04.2019 оголошено перерву на 21.05.2019 відповідно до ч. 5 ст. 183ГПК України.

Ухвалою Господарського суду міста Києва 25.04.2019 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтехстандарт" про забезпечення доказів повернуто заявнику.

07.05.2019 від позивача надійшла заява про забезпечення позову, в якій останній просив зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Житловий комплекс Воздвиженка" вчинити дії, а саме провести повну інвентаризацію рухомого майна, що залишилося на СТО (центр кузовного ремонту) за адресою: м. Київ, пров. Балтійський, 20, з обов`язковим залученням представників ТОВ Інтехстандарт та ТОВ НД-Україна як власника майна.

В обґрунтування вказаної заяви позивач зазначив, що з відзиву на позовну заяву вбачається, що при прийнятті в управління об`єктів нерухомого майна, що знаходяться за адресою: м. Київ, пров. Балтійський, 20, в приміщеннях знаходилось рухоме майно, яке належить третім особам. У представників позивача відсутній доступ до вказаних приміщень та рухомого майна, оскільки відповідач перешкоджає в доступі до майна. Вказані обставини свідчать, на думку позивача, про те, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Враховуючи наведені вище факти та приймаючи до уваги те, що лише при проведенні повної інвентаризації майна, що залишилося на об`єктах нерухомого майна за адресою: м. Київ, пров. Балтійський, 20, які заходилися у тимчасовому платному користування Позивача, можливо достеменно встановити факт наявності чи відсутності рухомого майна, в протиправному користуванні відповідача, його перелік та кількість.

Так, дана заява надійшла до суду 07.05.2019 - під час перебування судді Бондаренко Г. П. у щорічній відпустці, а тому судом здійснено розгляд даної заяви після виходу судді Бондаренко Г. П. з відпустки.

Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що вказана заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Положеннями ст. 136 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з ч. 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема, встановленням обов`язку вчинити певні дії.

Поряд з наведеним, за приписами ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до роз`яснень, наведених у постанові Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" при вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтвердження доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Проте, судом встановлено, що заява про забезпечення позову не містить обґрунтованих доводів щодо реальних, існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, так само як і не містить документального обґрунтування, наявності фактичних обставин, які свідчать про загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Таким чином, в порушення наведених вимог закону, позивачем в обґрунтування поданої ним заяви не надано суду жодного належного та допустимого доказу на підтвердження наявності підстав для забезпечення позову, а обставини, наведені позивачем в обґрунтування заяви про забезпечення позову, не є такими, що в розумінні ст. 136 Господарського процесуального кодексу України свідчать про можливе істотне ускладнення чи унеможливлення виконання рішення суду або позбавлення позивача можливості ефективно захистити його порушені чи оспорювані права та інтереси, за захистом яких він звернувся до суду, у разі невжиття таких заходів забезпечення позову про які просить позивач.

Суд також зазначає, що згідно з роз`ясненнями, наведеними у постанові Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" забезпечення позову є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, за захистом яких такі особи звернулись до суду.

Крім того, забезпечення позову - це гарантія реального виконання рішення суду як засобу захисту прав позивача.

Водночас, захід забезпечення позову, про який просить позивач, що полягає у зобов`язанні відповідача провести повну інвентаризацію рухомого майна, що залишилося у приміщеннях за адресою: м. Київ, пров. Балтійський, 20, не сприятиме виконанню рішення суду у випадку задоволення позову.

Такі дії, як вказує сам позивач, спрямовані на встановлення факту наявності чи відсутності спірного рухомого майна у вищевказаних приміщеннях, а також встановлення його переліку та кількості, тобто спрямовані на встановлення фактичних обставин справи, а не на забезпечення реального виконання рішення суду, яке у випадку задоволення позову полягатиме у витребуванні з чужого незаконного володіння спірного рухомого майна та зобов`язанні відповідача передати позивачу таке майно.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необґрунтованість поданої позивачем заяви про забезпечення позову та відсутність підстав для її задоволення.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 74, 136, 137, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтехстандарт" про забезпечення позову.

2. Згідно ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її складання.

Повний текст ухвали складено та підписано 16.05.2019.

Суддя Г.П. Бондаренко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.05.2019
Оприлюднено17.05.2019
Номер документу81754987
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/699/19

Рішення від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 20.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 13.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 23.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 21.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 15.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 25.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 19.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 15.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні