УХВАЛА
13 травня 2019 року
м. Київ
справа № 615/703/17
провадження № 61-37230св19
Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
Олійник А. С. (суддя-доповідач), Кузнєцова В. О., Усика Г. І.,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства Нове життя до ОСОБА_1 , Фермерського господарства Велес-В про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації ,
ВСТАНОВИВ:
У червні 201 7 року Приватне сільськогосподарське підприємство Нове життя (далі - ПСП Нове життя ) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , Фермерського господарства Велес-В (ФГ Велес-В ) про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації .
Позов обґрунтовано тим, що 30 грудня 2005 року між ОСОБА_2 та ПСП Нове життя укладено договір оренди земельної ділянки площею 5,7245 га в„– 45, який 31 січня 2008 року зареєстрований у Харківській регіональній філії № 6 Центрального державного земельного кадастру. У пункті 5 договору зазначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 62 358,75 грн. У пункті 8 цього договору сторони погодили, що договір укладено на п`ять років, після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк, у цьому разі орендар повинен не пізніше 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
10 липня 2012 року укладено додаткову угоду до договору оренди, яку зареєстровано в Управлінні Держкомзему Валківського району Харківської області 18 грудня 2012 року. У пункті 5 визначено грошову оцінку земельної ділянки у розмірі 137 344,49 грн станом на 01 січня 2012 року. Договір укладено строком на п`ять років.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Після її смерті земельну ділянку успадкував відповідач.
10 червня 2016 року у період дії договору оренди з ПСП Нове життя , ОСОБА_1 уклав договір оренди спірної земельної ділянки з ФГ Велес-В .
Рішенням Валківського районного суду Харківської області від 10 жовтня 2017 року в позові відмовлено.
Постановою Апеляційного суду Харківської області від 11 квітня 2018 року апеляційну скаргу ПСП Нове життя залишено без задоволення. Рішення Валківського районного суду Харківської області від 10 жовтня 2017 року залишено без змін.
20 червня 2018 року ПСП Нове життя звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Валківського районного суду Харківської області від 10 жовтня 2017 року та постанову Апеляційного суду Харківської області від 11 квітня 2018 року.
Ухвалою Верховного Суду від 06 березня 2019 року відкрито касаційне провадження у справі.
У липні 2018 року справа надійшла до Верховного Суду.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Оскільки Верховним Судом у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 272 ЦПК України.
З огляду на те, що згідно із частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, така інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України з урахуванням категорії і складності справи, справу розглянути колегією у складі п`яти суддів.
Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Справу за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства Нове життя до ОСОБА_1 , Фермерського господарства Велес-В про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстраціїпризначити до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, у складі колегії з п`яти суддів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: А. С. Олійник
В. О. Кузнєцов
Г. І. Усик
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 17.05.2019 |
Номер документу | 81772757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Олійник Алла Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні