КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2019 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Ігнатов Р.М., за участі:
секретаря судового засідання ? Бендюжик Ю.А.
особи, яка притягнута до відповідальності ? ОСОБА_1
захисника ? Ровенського О.В.
представника митниці ? Захарова А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві клопотання захисника Ровенського Олександра Валерійовича в інтересах ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 14.12.2018 , -
В С Т А Н О В И В
Цією постановою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 % вартості товару, а саме 10 115 190 грн. 86 коп.Визначено, що сума штрафу підлягає сплаті з конфіскацією товару безпосереднього предмету порушення митних правил у вигляді "товар народного вжитку" в дохід держави, а у разі відсутності такого товару з ОСОБА_1 необхідно стягнути штраф у розмірі 100 % вартості товару в сумі 10 115 190 грн. 86 коп. Стягнуто судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Не погоджуючи з прийнятим судом рішенням захисник особи, яка притягнута до відповідальності за порушення митних правил ? адвокат Ровенський О.В., подаючи апеляційну скаргу, в додаток до неї звертається із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якому просить визнати пропуск строку на апеляційне оскарження таким, що відбувся з поважних причин та поновити його, прийнявши подану апеляційну скаргу до розгляду.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження захисник вказує, що про перебування у провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області адміністративної справи №359/9546/18 відносно ОСОБА_1 та про винесене по ній рішення стало відомо 09.01.2019 з веб-порталу "Судова влада України". Дізнавшись про це від ОСОБА_1 , ним, тобто захисником, 10.01.2019 подано до суду заяву про ознайомлення з матеріалами справи та видачу копії рішення. Того ж дня він ознайомився з матеріалами справи, однак у видачі копії рішення було відмовлено через те, що копію було направлено ОСОБА_1 раніше, що зі слів захисника не відповідає дійсності. Зауважує, що про дане судове провадження ОСОБА_1 не знав, так як належним чином не повідомлявся про час та місце розгляду справи, оскільки в період з 14.11.2018 по 18.12.2018 проходив лікування з рекомендованим постільним режимом та обмеженою рухливістю в Олександрівській клінічній лікарні міста Києва. Звертає увагу суду, що 20.12.2018 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області було подано через канцелярію адвокатський запит для отримання інформації від суду про наявність в провадженні суду адміністративних справ відносно ОСОБА_1 , однак станом на 17.01.2019 судом не було надано на нього відповідь. Таким чином захисник вважає, що оскільки ОСОБА_1 був відсутній під час проголошення судового рішення, а він, тобто захисник, взагалі не приймав участь по справі, то початок перебігу строку на апеляційне оскарження для нього починає витікати з дати коли ОСОБА_1 дізнався про існування справи щодо нього, а саме з 09.01.2019.
Заслухавши доповідь судді, доводи захисника Ровенського О.В., який підтримав подане ним клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови місцевого суду та просив суд його задовольнити, думку ОСОБА_1 , який підтримав позицію свого захисника, думку представника митниці Захарова А.О., який заперечив проти поновлення захиснику строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, перевіривши викладені в клопотанні доводи, а також матеріали справи у відповідних межах, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення існуючих вимог, з огляду на наступне.
Відповідно до сталої практики ЄСПЛ, вирішення питання про поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими.
Так, положеннями ч.5 ст.529 МК України визначено, що порядок оскарження постанови суду (судді) у справах про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення . Зокрема цей порядок визначений ст. 294 КУпАП .
Відповідно до вимог ч.2 ст.294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Матеріалами справи про порушення митних правил встановлено, що постанову Бориспільським міськрайонним судом Київської області винесено 14.12.2018 (а.с. 104-110), а згідно штампової відмітки поштового відділення ГПУ "Укрпошта", апеляційну скаргу захисником Ровенським О.В. подано 18.01.2019 (а.с. 141), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження постанови суду, який визначений ч.2 ст.294 КУпАП.
Зі змісту оскаржуваної вбачається, що постанову судом винесено за відсутності ОСОБА_1 та його захисника (а.с. 106).
Натомість, згідно повідомлення Київської митниці ДФС від 30.10.2018 №7250/10-70-20-23, ОСОБА_1 (рекомендованим листом) та адвокат Ровенський О.В. (на електронну адресу) повідомлялись про необхідність їх явки до митного органу або надання письмових пояснень щодо здійснюваного Київською митницею ДФС провадження у справах про порушення митних правил №0739/125000/18 - 0741/12500/18 та №0765/12500/18 - 0768/12500/18 та одночасно повідомлено про розгляд вказаних справ Бориспільським міськрайонним судом Київської області (а.с. 91-94).
Відповідно до скріншоту веб-сторінки " kyivobl ", вказане повідомлення адвокату Ровенському О.В. направлено 30.10.2018 на електронну адресу: advokat. rovenskiy@ gmail. com(а.с. 95)
Для повідомлення ОСОБА_1 і його захисника Ровенського О.В. про розгляд судом справи про порушення митних правил, вжив належних заходів і Бориспільський міськрайонний суд Київської області, що підтверджується наявними у справі судовими повістками (а.с. 99, 100).
Згідно наявних в матеріалах справи конвертів, якими направлялись ОСОБА_1 та його захиснику Ровенському О.В. судові повістки до суду на 14.12.2018, вони повернулись до суду з підстав закінчення встановленого строку зберігання (а.с. 102-103).
При цьому, відповідно до довідки суду, сформована на номер телефону НОМЕР_1 sms-повістка про виклик до Бориспільського міськрайонного суду Київської області адвоката Ровенського О.В. на 14.12.2018 на 10:00 год., була доставлена одержувачу 04.12.2018 з відповідним текстом повідомлення про день час і місце судового засідання та виклику захисника Ровенського О.В . та ОСОБА_1 (а.с. 101).
Вказаний в довідці номер телефону, на який Ровенському О.В. було доставлено sms -повістку про виклик до суду на 14.12.2018 на 10:00 год. і яка ним отримана, співпадає з тим номером мобільного телефону, який ним зазначено в апеляційній скарзі та в клопотанні від 10.01.2019 (а.с. 111, 118).
Отже, наведеними доказами підтверджується, що захисник Ровенський О.В . був повідомлений ще з 30.10.2018 про здійснюване відносно ОСОБА_1 митним органом провадження про порушення митних правил за протоколом 0768/12500/18 і про направлення цього протоколу до Бориспільського міськрайонного суду Київської області, а також належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду цього протоколу судом шляхом отримання sms -повістки.
Відповідно до наведених висновків Європейського суду з прав людини, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (п. 27 рішення Європейського суду з прав людини від 26.04.2007 у справі Олександр Шевченко проти України та Трух проти України (ухвала) від 14.10.2003).
Положення ч.2 ст.294 КУпАП визначають, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності і захисник є окремим учасником і окремим суб?єктом на апеляційне оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Вказана норма також визначає строк, з якого починає обраховуватись десятиденний термін на подачу апеляційної скарги ? день винесення постанови.
При цьому, поважними причинами є лише ті обставини, які були чи об?єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, пов?язані дійсно з істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливлювали своєчасне звернення до суду у визначений законом строк.
Відтак, оскільки захисник Ровенський О .В . за правилами ч.2 ст.294 КУпАП є окремим суб?єктом на апеляційне оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення, будучи обізнаним про здійснення судом розгляду справи та будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, не цікавився результатом її розгляду і з цих причин пропустив строк на апеляційне оскарження, суд приходить до висновку про відмову останньому в поновленні йому строку на апеляційне оскарження.
Із врахуванням того, що апеляційну скаргу подає адвокат Ровенський О.В., то доводи клопотання про перебування ОСОБА_1 в період з 14.11.2018 по 18.12.2018 на лікуванні ? судом не перевіряються, так як не стосуються пропуску строку на звернення з апеляційними вимогами захисником.
В той же час, суд спростовує твердження захисника Ровенського О . В. про те, що він не приймав участь у справі, з огляду на докази, які підтверджують участь захисника у цій справі зі стадії здійснення провадження митним органом та в суді першої інстанції, на які посилається апеляційний суд вище.
За таких обставин, зважаючи, що апеляційну скаргу подано після закінчення встановленого законом строку на апеляційне оскарження, а в поданому клопотанні захисником не наведено доводів на підтвердження поважності причин пропуску такого строку, така апеляційна скарга підлягає поверненню у відповідності до правил ч.2 ст.294 КУпАП.
Керуючись ст. 294 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ
Клопотання захисника Ровенського Олександра Валерійовича в інтересах ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 14.12.2018 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.483 МК України ? залишити без задоволення, відмовивши у поновленні строку на апеляційне оскарження.
Апеляційну скаргу захисника Ровенського Олександра Валерійовича в інтересах ОСОБА_1 ? повернути особі, яка її подала.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Р.М. Ігнатов
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 19.05.2019 |
Номер документу | 81794005 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Київський апеляційний суд
Ігнатов Роман Миколайович
Адмінправопорушення
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Бондаренко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні