ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21.05.2019 Справа № 905/886/19 Суддя господарського суду Донецької області Огороднік Д.М. розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Рідна хата (вул. Шевченка, 75-В, м.Вільнянськ, Запорізька область, 70002, код ЄДРПОУ 40980161)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Дружківський хліб (вул.Лізи Чайкіної, б.56, Дружківка, Донецька область, 84206, код ЄДРПОУ 41692481)
про стягнення заборгованості у розмірі 8443,75 грн
В С Т А Н О В И В:
На розгляд господарського суду Донецької області передано позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Рідна хата до Товариства з обмеженою відповідальністю Дружківський хліб про стягнення заборгованості на загальну суму 8443,75 грн., у тому числі пеню у розмірі 5895,42 грн., інфляційні втрати у сумі 2057,06 грн., 3% річних у сумі 491,28 грн.
Позов обґрунтований тим, що відповідач порушив умови договору поставки №1710/2018 від 17.10.2018 щодо оплати поставленого товару, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість. Рішенням господарського суду Донецької області у справі №905/157/19, яке набрало законної сили, стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 136932 грн 54 коп - основного боргу, 52516 грн. 97 коп - пені, 7356 грн. 71 коп - інфляційних втрат та 4367 грн 76 коп - 3 % річних. Проте, відповідач рішення суду не виконав, заборгованість не сплатив, у зв`язку з чим позивач просить стягнути з відповідача пеню, інфляційні втрати та 3% річних за період з 23.02.2019 по 18.04.2019.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Дана позовна заява подана всупереч наведених приписів процесуального закону, оскільки позивачем докази, зазначені в додатках до позовної заяви подані в копіях, які не завірені належним чином, а саме, не містять дати засвідчення копій.
Такі приписи процесуального закону мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
На стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, господарський суд має бути впевнений у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Відповідно до п. 8 ч. 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Крім того, відповідно до частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами першою - четвертою статті 91 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Вимоги до оформлення документів, порядок засвідчення їх копій, що подаються до суду, визначено пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003.
Так, згідно вказаного стандарту, відмітка про засвідчення копії документа повинна складатися зі слів: Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її прізвища ініціалів, дати засвідчення копії.
Проте додані до позовної заяви копії письмових доказів не відповідають вказаним вимогам та неналежно засвідчені, а саме відсутня дата засвідчення копій.
Відповідно до пункту 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно з статтею 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складають з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залучення свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів, проведення експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпечення доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Разом із першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого судового збору (ч.ч. 1, 2 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України).
Однак, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Окрім того, пункт 2 прохальної частини позовної заяви, викладений наступним чином: Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Дружківський хліб на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Рідна хата . Тобто позивачем не визначена вимога, яку він просить задовольнити суд.
Частиною 1 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
За таких обставин, дослідивши зміст позовних вимог викладених у позовний заяві у суду відсутня можливість встановити, що саме позивач просить стягнути з відповідача.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз`яснює, що Товариству з обмеженою відповідальністю Рідна хата необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме надати до суду: належним чином завірені копії доданих до позовної заяви документів; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи; визначитися із другим пунктом прохальної частини позовної заяви та викласти його у належній редакції.
Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Рідна хата до Товариства з обмеженою відповідальністю Дружківський хліб - залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю Рідна хата усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання відсутніх документів до суду, разом з доказами надіслання на адресу відповідача.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Рідна хата , що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику відповідно до п.п. 4, 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Огороднік
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2019 |
Оприлюднено | 23.05.2019 |
Номер документу | 81878783 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Д.М. Огороднік
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні