ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22.05.2019Справа №926/1138/19
Господарський суд міста Києва у складі судді О.Є. Блажівської, розглянувши
позовну заяву Релігійної громади Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці (58004, м.Чернівці, провулок Заліщицький, будинок 6, код ЄДРПОУ 38843862)
до Чернівецької обласної ради (58010, м.Чернівці, вул.М.Грушевського, 1, код ЄДРПОУ 25081241)
про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
На адресу Господарського суду Чернівецької області 26.04.2019 року надійшла позовна заява від Релігійної громади Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці до Чернівецької обласної ради, в якій позивач просить: визнати незаконною відмову Чернівецької обласної ради щодо затвердження результатів аукціону; зобов`язати відповідача затвердити результати аукціону і укласти договір купівлі-продажу майна у 5-денний термін після такого затвердження.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 02.05.2019 позовну заяву з додатками Релігійної громади Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці до Чернівецької обласної ради про визнання незаконною відмову Чернівецької обласної ради щодо затвердження результатів аукціону; зобов`язання відповідача затвердити результати аукціону і укласти договір купівлі-продажу майна у 5-денний термін після такого затвердження - направлено за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва.
За результатом проведення автоматичного розподілу справ між суддями від 17.05.2019, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Блажівській О.Є.
Розглянувши матеріали позовної заяви, Суд відзначає, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривні.
При цьому, відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем зазначено наступні позовні вимоги, а саме:
1) визнати незаконною відмову Чернівецької обласної ради щодо затвердження результатів аукціону;
2) зобов`язати відповідача затвердити результати аукціону;
3) укласти договір купівлі-продажу майна у 5-денний термін після такого затвердження.
Таким чином, позивачем заявлено 3 немайнові вимоги, а отже Релігійна громада Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці за подання вказаної позовної заява повинна була б сплатити судовий збір у розмірі 5 763,00 грн (3 немайнові вимоги: 1 921,00 грн х 3 = 5 763,00 грн).
Натомість, як вбачається з квитанції №127 від 10.04.2019 доданої до позовної заяви, позивачем було сплачено до Державного бюджету України судовий збір в розмірі 3 842,00 грн, що не відповідає вимогам чинного законодавства України станом на дату подання позовної заяви.
П.26 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах передбачено, що відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (зі змінами)).
Відповідно до п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України передбачені вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно з ч.2 ст.124 Господарського процесуального кодексу України, у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Враховуючи викладене, позивачем не дотримано вимог п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з відсутністю в додатках до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Згідно із вимогами п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Як встановлено судом, позивачем не зазначено жодних відомостей щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, відтак останнім не дотримано вимог п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Релігійної громади Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці до Чернівецької обласної ради про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2. Встановити Релігійній громаді Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці строк для усунення недоліків - протягом 7 днів з дня вручення даної ухвали.
3 . Встановити Релігійній громаді Церкви Еммануїл Християн Віри Євангельської П`ятидесятників м.Чернівці спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- доплати до Державного бюджету України за належними реквізитами судового збору в сумі 1 921,00 грн та подання суду відповідного розрахункового документу в оригіналі;
- подання доказів зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України;
- здійснення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
5. Згідно ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя О.Є.Блажівська
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2019 |
Оприлюднено | 23.05.2019 |
Номер документу | 81879358 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні