Ухвала
від 22.05.2019 по справі 914/857/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

22.05.2019 р. Справа№ 914/857/19

За заявою: ОСОБА_1 , м. Львів,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання , с. Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області,

про: забезпечення позову у справі №914/857/19 За позовом: ОСОБА_1 , м. Львів, до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання , с. Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області, про: стягнення 2' 026' 547,95грн. вартості частки майна товариства

Суддя Козак І.Б.

БЕЗ ВИКЛИКУ СТОРІН.

ПРОЦЕС.

21.05.2019р. ОСОБА_1 подано заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання про забезпечення позову, у якій просить:

1) накласти арешт в межах суми 2' 026' 547,95 грн. на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: 81110, Львівська обл., Пуситомитівський р-н, с.Зимна Вода, буд.3, код ЄДРПОУ 02968651), що містяться на рахунка в банках.

2) накласти арешт на все нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 02968651).

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ ЗАЯВНИКА.

Заявник зазначає, що відповідачем вчиняються дії, спрямовані на відчуження майна, за рахунок якого, на думку ОСОБА_1 , можна було б здійснити виплату грошової частки учаснику при виході з товариства. Підтвердженням таких дій є передача належного відповідачу на праві власності майна (адреса: АДРЕСА_1) в іпотеку ОСОБА_2 , про що є запис у Інформаційній довідці №167268870 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ПОЗИЦІЯ СУДУ.

Згідно вимог ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Пунктом 1 частиною 1 статті 137 ГПК України визначено, що позов забезпечується зокрема, накладенням арешту на майно та або грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (ч.1 ст.140 ГПК України ).

Умовою застосування заходів по забезпеченню позову є достатньо обґрунтоване припущення, що можуть виникнути ускладнення під час виконання рішення суду в разі невжиття заходів по забезпеченню позову.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Забезпечуючи позов, суд також враховує адекватність заходу до забезпечення позову. Згідно з даним положенням адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник та наслідків заборони Відповідачеві вчиняти певні дії. Обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання, якщо така діяльність, у свою чергу, не призводитиме до погіршення стану належного відповідачеві майна чи зниження його вартості.

Тобто, умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, зокрема, що нерухоме майно, яке є у відповідача на час розгляду справи господарським судом Львівської області, може вибути із власності ТзОВ Львівський завод нестандартного обладнання .

За змістом цієї статті заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом, як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.

При чому особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна навести доводи адекватності засобу забезпечення позову.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з можливістю вибуття майна (транспортного засобу), на придбання якого видано кредитні кошти та яке передано в заставу позивачу, що в подальшому може утруднити або зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Відповідно до довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, станом на 20.05.2019р., Товариство з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання є власником будівель загальною площею 7813,6 кв.м, які знаходяться за адресою - АДРЕСА_1, а саме: будівля літ.А-1, склад площею 375,0 кв.м; будівля літ. Е-2, адміністративний корпус площею 330,7 кв.м; будівля літ.Д-1, котельня площею 188,4 кв.м; будівля літ. З-2, інструментальний цех площею 720,6 кв.м; будівля літ. Ц-2, корпус цеху дипломатів площею 819,9 кв.м; будівля літ. Б-1, склад №1 площею 518,6 кв.м; будівля літ. В-2, цех площею 863,9 кв.м; будівля літ.Г-3, механічний цех площею 1613,1 кв.м; будівля літ.Ж-2, виробничий цех площею 1046,4 кв.м; будівля літ. І-1, прохідна-склад площею 309,3 кв.м; будівля Л-2, цех площею 812,3 кв.м; будівля літ.Л-1, склад площею 145,8 кв.м; будівля Т-1, цех-перукарня площею 69,6 кв.м.

У прохальній частині заяви ОСОБА_1 просить накласти арешт на все нерухоме майно відповідача, що належить на праві власності товариству , однак не зазначає детального переліку такого майна. Тому, враховуючи ціну позову, беручи до уваги дані Інформаційної довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень про об`єкти, що належать на праві власності відповідачу, суд встановив, що на праві власності відповідачу належить будівля, об`єкт житлової нерухомості, загальною площею 7813,6 кв.м, що знаходиться за адресою - АДРЕСА_1, а саме: будівля літ.А-1, склад площею 375,0 кв.м; будівля літ. Е-2, адміністративний корпус площею 330,7 кв.м; будівля літ.Д-1, котельня площею 188,4 кв.м; будівля літ. З-2, інструментальний цех площею 720,6 кв.м; будівля літ. Ц-2, корпус цеху дипломатів площею 819,9 кв.м; будівля літ. Б-1, склад №1 площею 518,6 кв.м; будівля літ. В-2, цех площею 863,9 кв.м; будівля літ.Г-3, механічний цех площею 1613,1 кв.м; будівля літ.Ж-2, виробничий цех площею 1046,4 кв.м; будівля літ. І-1, прохідна-склад площею 309,3 кв.м; будівля Л-2, цех площею 812,3 кв.м; будівля літ.Л-1, склад площею 145,8 кв.м; будівля Т-1, цех-перукарня площею 69,6 кв.м.

Також позивач просить накласти арешт в межах суми 2' 026' 547,95 грн. на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: 81110, Львівська обл., Пуситомитівський р-н, с.Зимна Вода, буд.3, код ЄДРПОУ 02968651), що містяться на рахунка в банках. При цьому, інформації про наявні в товариства будь-яких рахунків в банках заявником не подано.

Одночасно, суд зазначає, що за вказаних обставин заяву про забезпечення позову слід задоволити частково , зокрема, накласти арешт на нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 02968651), що знаходиться за адресою - АДРЕСА_1, а саме: будівля літ.А-1, склад площею 375,0 кв.м; будівля літ. Е-2, адміністративний корпус площею 330,7 кв.м; будівля літ.Д-1, котельня площею 188,4 кв.м; будівля літ. З-2, інструментальний цех площею 720,6 кв.м; будівля літ. Ц-2, корпус цеху дипломатів площею 819,9 кв.м; будівля літ. Б-1, склад №1 площею 518,6 кв.м; будівля літ. В-2, цех площею 863,9 кв.м; будівля літ.Г-3, механічний цех площею 1613,1 кв.м; будівля літ.Ж-2, виробничий цех площею 1046,4 кв.м; будівля літ. І-1, прохідна-склад площею 309,3 кв.м; будівля Л-2, цех площею 812,3 кв.м; будівля літ.Л-1, склад площею 145,8 кв.м; будівля Т-1, цех-перукарня площею 69,6 кв.м в межах ціни позову.

В задоволенні решти вимог за заявою слід відмовити у зв`язку з тим, що вимоги про накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача одночасно є неспівмірними із заявленими позивачем вимогами та можуть призвести до ускладнення/припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання.

Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення (ч. 6 ст. 140 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ГПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).

Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом (ч.2 ст.141 ГПК України).

Положеннями ст.141 Господарського процесуального кодексу Украни передбачено, що питання застосування зустрічного забезпечення вирішується судом в ухвалі про забезпечення позову або в ухвалі про зустрічне забезпечення позову. Копія ухвали про зустрічне забезпечення направляється учасникам справи не пізніше наступного дня після її постановлення. В ухвалі про забезпечення позову або про зустрічне забезпечення зазначаються розмір зустрічного забезпечення або інші дії, що повинен вчинити заявник в порядку зустрічного забезпечення. Строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення. Особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову із застосуванням зустрічного забезпечення, протягом визначеного судом строку має надати суду документи, що підтверджують надання зустрічного забезпечення. Якщо особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову, не виконує вимоги суду щодо зустрічного забезпечення у визначений судом строк, суд скасовує ухвалу про забезпечення позову та про зустрічне забезпечення.

Таким чином, суд, враховуючи положення ст. 141 Господарського процесуального кодексу України, констатує наявність на час прийняття цієї ухвали відомостей, достатніх для припущення про ймовірність виникнення збитків осіб щодо яких вживаються заходи, та вбачає необхідність щодо вжиття зустрічного забезпечення шляхом внесення ОСОБА_1 на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі 5' 000,00 грн.

Керуючись ст.ст. 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі №914/857/19 задоволити частково.

2. Вжити заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 02968651), розташованого за адресою - що знаходиться за адресою - АДРЕСА_1, а саме: будівля літ.А-1, склад площею 375,0 кв.м; будівля літ. Е-2, адміністративний корпус площею 330,7 кв.м; будівля літ.Д-1, котельня площею 188,4 кв.м; будівля літ. З-2, інструментальний цех площею 720,6 кв.м; будівля літ. Ц-2, корпус цеху дипломатів площею 819,9 кв.м; будівля літ. Б-1, склад №1 площею 518,6 кв.м; будівля літ. В-2, цех площею 863,9 кв.м; будівля літ.Г-3, механічний цех площею 1613,1 кв.м; будівля літ.Ж-2, виробничий цех площею 1046,4 кв.м; будівля літ. І-1, прохідна-склад площею 309,3 кв.м; будівля Л-2, цех площею 812,3 кв.м; будівля літ.Л-1, склад площею 145,8 кв.м; будівля Т-1, цех-перукарня площею 69,6 кв.м - до набрання рішенням у даній справі законної сили.

3. Стягувач: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ).

4. Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю Львівський завод нестандартного обладнання (адреса: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 02968651 ).

5. Вжити заходи зустрічного забезпечення у справі № 914/857/19.

6. Застосувати заходи зустрічного забезпечення шляхом внесення заявником: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ) на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області (№37310024000738, ідентифікаційний код - 03499974, банк - Державна казначейська служба України, МФО 820172) суми коштів в розмірі 5'000,00 грн (п`ять тисяч гривень).

7. Заявнику надати суду до 29.05.2019 р. усі належні та допустимі докази вчинення усіх дій по зустрічному забезпеченню позову, зокрема, по зарахуванню на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області (№37310024000738, ідентифікаційний код - 03499974, банк - Державна казначейська служба України, МФО 820172) суми коштів в розмірі 5' 000,00 грн (п`ять тисяч гривень).

8. Звернути увагу позивача, що невиконання вимог п. 6 даної ухвали (зустрічного забезпечення) у визначені строки матиме своїм наслідком скасування вжитих заходів забезпечення позову.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

10. Ухвала може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох років з наступного дня після її прийняття.

11. Заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом за вмотивованим клопотанням учасника справи в порядку, передбаченому ст.145 Господарського процесуального кодексу України .

Інформацію по справі можна отримати зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Суддя Козак І.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення22.05.2019
Оприлюднено22.05.2019
Номер документу81879582
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/857/19

Ухвала від 18.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 29.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 23.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 22.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 21.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 10.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні