Ухвала
від 20.05.2019 по справі 363/210/15-ц
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"20" травня 2019 р. Справа № 363/210/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2019 року Вишгородського районний суд Київської області в складі:

головуючого-судді: Чіркова Г.Є.,

при секретарі: Гавриленко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді заяву ТОВ Фінансова компанія ІНВЕСТ про заміну стягувача по справі за позовом Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ТОВ Зірки Європи про стягнення заборгованості,

встановив:

представник заявника звернувся до суду із заявою про заміну первісного стягувача ПАТ Банк Фінанси та Кредит його правонаступником ТОВ Фінансова компанія ІНВЕСТ у зв`язку з переходом до зазначеного товариства прав кредитора, відповідно до договору відступлення прав вимоги від 28 березня 2019 року.

Учасники процесу, будучи повідомленими про розгляд справи, до суду не прибули.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи та заяви, дійшов наступного.

Матеріалами справи встановлено, що рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 28 жовтня 2015 року, яке набрало законної сили, стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ТОВ Зірки Європи заборгованість за кредитним договором №13-07-И/16 від 08 лютого 2007 року у розмірі 852 118 грн. 86 коп. та судовий збір в розмірі 3 654 грн., а всього 855 772 грн .

04 грудня 2015 року на підставі зазначеного рішення ПАТ Банк Фінанси та Кредит видано виконавчий лист.

28 березня 2019 року між ПАТ Банк Фінанси та Кредит та ТОВ Фінансова компанія ІНВЕСТ укладено договір відступлення прав вимоги, згідно якого право грошової вимоги за кредитним договором №13-07-И/16 тадоговором поруки №13-07-И/16-П1 від 08 лютого 2007 року перейшло до ТОВ Фінансова компанія ІНВЕСТ , що підтверджується додатком № 1 до договору про відступлення права вимоги від 28 березня 2019 року витягом з реєстру договорів, права вимоги за якими відступаються, та боржників за такими договорами та витягом з реєстру договорів поруки, права вимоги за якими відступаються.

Згідно ч. 1 ст. 1077 та ст. 1078 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату, а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової кошти вимоги до третьої особи (боржника).

Предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога).

Відповідно до ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу.

Згідно ст. 513 ЦК України правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.

Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні, яке виникло на підставі правочину, що підлягає державній реєстрації, має бути зареєстрований в порядку, встановленому для реєстрації цього правочину, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як передбачено ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.

Первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення (ч. 1 ст. 517 ЦК України).

За змістом ч. 1 ст. 442 ЦПК України та ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.

Виходячи із цих норм, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої сторони або державного виконавця.

За таких обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про заміну стягувача відповідає змісту ст.ст. 512 і 514 ЦК України та ст. 15 Закону України Про виконавче провадження .

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що заява є обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. 260, 442 ЦПК України,

ухвалив:

заяву задовольнити повністю.

Замінити стягувача ПАТ Банк Фінанси та Кредит на ТОВ Фінансова компанія ІНВЕСТ у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 363/210/15-ц виданого підставі рішення Вишгородського районного суду Київської області від 28 жовтня 2015 року в цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ТОВ Зірки Європи про стягнення заборгованості.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання її повного тексту шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.05.2019
Оприлюднено23.05.2019
Номер документу81883871
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —363/210/15-ц

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

Рішення від 28.10.2015

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

Рішення від 28.10.2015

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

Ухвала від 06.02.2015

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Чірков Г. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні