Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
13 травня 2019 р. Справа № 520/2921/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Супруна Ю.О.,
при секретарі судового засідання - Вязьмітіновій Т.В.,
за участю:
представника позивача - Шадей М.В.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) до Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) (код ЄДРПОУ 08680951, 64100, м. Первомайський, Харківська область, 64100) про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області (надалі за текстом - ГУ ДФС у Харківській області, позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) (надалі за текстом - ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117), відповідач), в якому просить суд:
- стягнути з Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) податкова адреса: м. Первомайський, Харківська область, 64100, код ЄДРПОУ 08680951, частину чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), що вилучається до бюджету (код платежу 21010100), у сумі 4017 (чотири тисячі сімнадцять) гривень 00 копійок.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), що вилучається до бюджету у сумі 4017 (чотири тисячі сімнадцять) гривень 00 копійок.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено справу у підготовче засідання.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити посилаючись на зміст обґрунтувань позову та наявні матеріали справи доказах.
Відповідач до суду не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до канцелярії суду 24.04.2019 року надав заяву, в якому просив суд розгляд справи проводити без участі представника Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117).
Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
24.04.2019 року представником ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) подано до канцелярії суду відзив на позовну заяву, в якому щодо задоволення позовних вимог поклався на розсуд суд. Також, зазначив, що нарахована частина чистого прибутку в сумі 4017,00 грн., що підлягає сплаті до державного бюджету підприємством не заперечується. Відносно не проведення перерахунку належної до сплати частини чистого прибутку у сумі 4017,00 грн., зазначив що з жовтня 2009 року діяльність ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) призупинено, штат підприємства скорочено та з моменту призупинення діяльності та скорочення штату будь-яка господарська діяльність підприємством не здійснюється. Крім того, зазначив, що грошові кошти на рахунках підприємства відсутні та прибуток підприємства, з якого необхідно сплатити до державного бюджету частину чистого прибутку виник за результатом проведення списання заборгованості, тобто коштів підприємством не отримано, а отже підприємство не має можливості здійснити перерахування належної до сплати частину чистого прибутку у сумі 4017,00 грн..
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.
ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) зареєстровано в якості суб`єкта господарювання - юридичної особи, перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з ідентифікаційним кодом 08680951.
Як платник податків, перебуває на обліку в Лозівський ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.
ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) є платником частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднаннями).
Станом на дату подання позову відповідач має по вказаному платежу заборгованість в загальному розмірі 4017,00 грн. (основний платіж - 4017,00 грн.).
Податковий борг виник 19.02.2017 року в наслідок не сплати грошових зобов`язань згідно розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями № 1700002744 від 09.02.2017 року (термін сплати 19.02.2017 року).
Вказана сума підприємством самостійно не сплачена, що обумовило звернення податкового органу до суду.
По суті позовних вимог суд зазначає наступне.
Відповідно до положень п. 17 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) визначено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України належить частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України Про управління об`єктами державної власності державні унітарні підприємства та їх об`єднання зобов`язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 року № 138 затверджено Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями (надалі - Порядок).
Згідно з цим Порядком частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75 відсотків (пункт 1 Порядку).
Відповідно до п. 2 Порядку частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.
Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.
Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 3 Порядку).
Враховуючи викладене, розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до Державного бюджету України, є обов`язковим документом, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата вказаного платежу.
ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) самостійно не здійснив перерахування належної до сплати частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань) у сумі 4017,00 грн..
Відповідно до п.п.19.-1.1, 19-1.22 ст.19 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
У п. 3 постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями від 23.02.2011 року № 138 прямо зазначено, що Державній податковій службі (правонаступником якою в теперішній час є Державна фіскальна служба) разом з Державною фінансовою інспекцією здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу).
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
На момент винесення рішення, вказана заборгованість відповідачем не сплачено.
При зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області до Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України"(№117) податкова адреса: м. Первомайський, Харківська область, 64100, код ЄДРПОУ 08680951, частину чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), що вилучається до бюджету (код платежу 21010100), у сумі 4017 (чотири тисячі сімнадцять) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 23 травня 2019 року.
Суддя Ю.О. Супрун
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 28.05.2019 |
Номер документу | 81915219 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Супрун Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні