Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/353/19
Провадження № 2/280/531/19
У Х В А Л А
23 травня 2019 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Підприємство Коростишівської райспоживспілки Кооперативний ринок до ОСОБА_1 про стягнення неустойки, -
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення неустойки у розмірі подвійної плати за невиконання обов`язку щодо повернення торгівельного майданчику № 206 у розмірі 28237 грн.
10.04.2019 р. ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення ( виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 31 грудня 2013 року між підприємством Коростишівської райспоживспілки Кооперативний ринок (орендодавець) та фізичною особою - підприємцем (на час укладення договору) ОСОБА_1 (орендар) було укладено договір оренди № 247(а.с. 9).
Згідно п. 1.1 вищевказаного договору оренди, предметом договору був торгівельний майданчик № 206 загальною площею відповідно 7 кв. м (об`єкт оренди).
Відповідно до п. 2.1 орендар набуває права користування об`єктом оренди з дати початку дії Договору відповідно до п. 6. Сторони приступили до виконання зобов`язань.
Пунктом 6.1 договору визначено, що договір укладено на один рік, і діє з 01.01.2014 по 31.12.2014 включно.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 24.01.2018 р. припинено державну реєстрацію - підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
Як вбачається з позову, останній поданий відповідно до вимог ЦПК України в порядку цивільного судочинства.
Статтею 12 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України у редакції, чинній на момент пред`явлення позову, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Захист цивільних прав це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав.
Відповідно до ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Розмежування цивільної та господарської юрисдикції проводиться на основі суб`єктного складу та характеру правовідносин.
Дана стаття передбачає визначення підвідомчості справи за суб`єктним складом, тобто місцевому суду підвідомчі спори, в яких хоча б однією стороною є громадянин.
Відповідно до ст.4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Ст. 20 Господарського кодексу України встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.
Відповідно до ст. 3 ГК України, сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини.
Господарсько-виробничими є майнові та інші відносини, що виникають між суб`єктами господарювання при безпосередньому здійсненні господарської діяльності.
За положеннями ст. 51 ЦК України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не впливає із суті відносин.
Статтею 52 ЦК України ФОП відповідає за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.
За змістом статей 51, 52, 598-609 ЦК України, статей 202-208 ГК України, частини восьмої статті 4 ЗУ від 15 травня 2003 року № 755-IV Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та господарських формувань у випадку припинення підприємницької діяльності ФОП (із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію такого припинення) її зобов`язання (господарські зобов`язання) за укладеними договорами не припиняються, а продовжуються існувати, оскільки вона як фізична особа не перестає існувати та відповідає за своїми зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.
Зазначений правовий висновок наведено у постанові Верховного Суду від 13.02.2019 р. у справі № 910/8729/18, провадження № 12-294гс18.
Враховуючи, що зміст правовідносин сторін у справі, яка розглядається, виникли з господарського договору, зобов`язання за яким у відповідача із втратою статусу як ФОП не припинились, цей спір за своїм предметним складом підвідомчий господарський юрисдикції.
У відповідності зі ст.1,2,3 ГПК України, спори між суб`єктами підприємницької діяльності вирішуються господарським судом та не підлягають розгляду в порядку ЦПК.
У відповідності до вимог п.3 ч.1 ст.255ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, з огляду на вище наведене, спір віднесений до господарської юрисдикції та підлягає розгляду відповідним господарським судом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 255,256 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Провадження у справі за позовом Підприємство Коростишівської райспоживспілки Кооперативний ринок до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - закрити .
Роз`яснити позивачу що даний спір віднесено до господарської юрисдикції.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Янчук В.В.
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2019 |
Оприлюднено | 24.05.2019 |
Номер документу | 81928579 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Янчук В. В.
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Новікова Інна Вячеславівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Новікова Інна Вячеславівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Новікова Інна Вячеславівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Новікова Інна Вячеславівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Новікова Інна Вячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні