УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" травня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/490/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Термопласт Плюс"
до Приватного підприємства "Особняк-К"
про стягнення 205842,85 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Термопласт Плюс" подано позов про стягнення Приватного підприємства "Особняк-К" заборгованості за договором купівлі - продажу №10-2017 від 10.05.2017 в розмірі 205842,85 грн., у тому числі 162879,00 грн. - основна заборгованість,9518,23 грн. - 3% річних, 33445,62 грн. - інфляційних втрат.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору купівлі-продажу № 10-2017 від 10.05.2017 щодо оплати отриманого товару.
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви, зокрема, додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) визначено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.п. 59, 61 зазначеної Постанови внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв`язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.
З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Натомість, позивачем до позовної заяви додано лише опис вкладення до цінного листа про направлення відповідачеві поштової кореспонденції та не надано фіскального чеку, який би підтверджував факт надіслання відповідачу копії доданих до позовної заяви документів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не додано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів
Згідно зі ст. 7 ГПК України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Тобто, обов`язковість виконання вимог закону покладається без виключення на всіх учасників судового процесу.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладені обставини, оскільки позивачем при звернені до суду не дотримано приписів ст. 164 ГПК України, позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Термопласт Плюс" протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Термопласт Плюс" що в разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сікорська Н.А.
1- до справи
2- позивачу ( рек. з пов)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 27.05.2019 |
Номер документу | 81939221 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні