УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" травня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/494/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Приватного підприємства" Будівельне підприємство" Ліфтналадка"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія" Полісся"
про стягнення 182671.21 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Приватним підприємством "Будівельне підприємство "Ліфтналадка" подано позов до суду про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія" Полісся" заборгованості за договором на повне технічне обслуговування ліфтів №13 від 10.06.2018 в розмірі 182671,21 грн.
Мотивуючи позов, позивач посилається на неналежне виконання відповідачем договору на повне технічне обслуговування ліфтів №13 від 10.06.2018 в частині сплати коштів за надані послуги.
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позовна заява від імені Приватного підприємства "Будівельне підприємство "Ліфтналадка" підписана адвокатом П.К. Давидюк.
Відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 4 ст.60 ГПК України передбачено, що повноваження адвоката, як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Приписами ч.3 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.4 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, на підтвердження повноважень адвоката ОСОБА_1 Давидюк додано договір про надання юридичних послуг від 10.04.2019, який укладено між ОСОБА_2 та ПП "Будівельне підприємство "Ліфтналадка".
Однак до позовної заяви не додано довіреності ПП "Будівельне підприємство" Ліфтналадка", виданої на ім`я ОСОБА_2 або ордеру, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", що вказує на те, що позовна заява подана до суду без додержання вимог, викладених у ч. 4 ст.164 ГПК України.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За приписами ч.ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163-2003, затвердженого Наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче підпису.
Натомість, до позовної заяви позивачем додано копії документів, які не відповідають вимогам статті 91, ч. 2 ст. 164 ГПК України .
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду ордер або довіреність та належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів.
При цьому заявнику слід подати до суду заяву про долучення вказаних документів (пояснення) до позовних матеріалів, із зазначенням дати та номеру справи.
За таких обставин, керуючись ст. 91 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Приватному підприємству" Будівельне підприємство" Ліфтналадка" протягом десяти днів, з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Приватну підприємству " Будівельне підприємство" Ліфтналадка" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сікорська Н.А.
1- до справи
2- позивачу ( рек. з пов)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 24.05.2019 |
Номер документу | 81939248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні