Справа № 142/387/19
Провадження № 2/142/310/19
У Х В А Л А
(про відкриття провадження )
20 травня 2019 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований в с. Трибусівка Піщанського району Вінницької області, до Трибусівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с Трибусівка Піщанського району, Вінницької області, вул. Центральна,7, код ЄДРПОУ 04327577, про визнання протиправним та скасування рішення № 129 від 22 грудня 2016 року, та додані до неї матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
15 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просить суд визнати протиправними дії та скасувати рішення № 129 Про прийняття в комунальну власність адмінбудівлі Трибусівська сільська рада від 22 грудня 2016 року Трибусівської сільської ради Піщанського району Вінницьколї області. Крім того позивач просить присудити на його користь суму фактичних, документально підтверджених судових витрат у справі, за рахунок бюджетних асигнувань - Трибусівської сільської ради піщанського району Вінницької області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 травня 2019 року дану справу було передано для розгляду судді Гринишиній А.А.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 16 листопада 2016 року сільським головою Трибусівської сільської ради Піщанського району Вінницької області прийнято розпорядження за № 39 щодо скликання чергової сесії сільської ради 7 скликання 22 листопада 2016 року в приміщенні сільської ради. Та 22 грудня 2016 року на 9 сесії 7 скликання прийнято рішення за № 129 Про прийняття в комунальну власність адмінбудівлі Трибусівська сільська рада . Відповідно до якого з метою упорядкування комунального майна для законного використання громадою села на підставі статті 26 Законом України Про місцеве самоврядування в Україні прийнято в комунальну власність адмінбудівлю Трибусівська сільська рада відповідно до технічного паспорта на адмінбудівлю. Однак, як вказує позивач, застосування відповідачем цієї законодавчої норми є передчасним, оскільки нежитлова будівля, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яку відповідач прийняв в комунальну власність, не була відчужена у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним.
Обґрунтовуючи вимоги позивач вказує, що 12 квітня 2005 року відповідно до рішення Піщанського районного суду Вінницької області за ним визнано право власності на 1/4 будівлі контори, загальною площею 148,3 кв. м. (приміщення 1.1, 1.2, 1.3., 1.4., 1.5,1.12., 1.13) за адресою по АДРЕСА_1 . 10 червня 2005 року він відповідно до п, 1.4 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5 (чинного на момент відносин з реєстрації права власності) звернувся до комунального підприємства Тульчинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації , яке здійснило державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно шляхом внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно, що підтверджується Витягом Про реєстрацію права власності на нерухоме майно , номер витягу 7489283 від 10 червня 2005 року, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер запису 29 в книзі ФН1. Таким чином, на момент прийняття рішення відповідачем існувало речове право позивача, і у нього виникли правовідносини, пов`язані з реалізацією певних майнових та охоронюваних законом інтересів, і він, як суб`єкт цих правовідносин, не надавав згоди на їх зміну чи припинення.
В частині 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Беручи до уваги, що спір підвідомчий суду, дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, позовна заява та додані до неї документи оформлені з дотриманням вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України, не вбачаю підстав, які б перешкоджали прийняттю позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Справа відноситься до юрисдикції місцевого загального суду, як суду першої інстанції. Справа підлягає розгляду в порядку позовного провадження.
Враховуючи, що спір між ОСОБА_1 та Трибусівською сільською радою Піщанського району Вінницької області не відноситься до справ, які відповідно до частини четвертої статті 274 ЦПК України, не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, суддя приходить до висновку про можливість розгляду цієї справи у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей розгляду справи, встановлених статтею 279 ЦПК України.
За приписами частини другої та третьої статті 279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з приписами частини 5 статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З урахуванням зазначеного та на підставі ст.ст. 19, 274 ЦПК України, враховуючи значення справи для сторін, обсяг та характер доказів у справі, дану позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначивши дату, час і місце проведення судового засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов, для подання позивачем відповіді на відзив та подання відповідачем заперечень.
Керуючись ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Трибусівської сільської ради Піщанського району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення № 129 від 22 грудня 2016 року.
Розгляд справи провести у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Призначити по цивільній справі судове засідання на 11 годину 00 хвилин 18 червня 2019 року, яке провести у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 3 Піщанського районного суду Вінницької області, за адресою вул. Вишнева, 5 смт. Піщанка Вінницької області, про що повідомити учасників справи.
Копії ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Запропонувати відповідач у протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: відзив на позовну заяву та всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію відзиву та доданих до нього документів, який повинен бути надісланий (наданий) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву надати суду: відповідь на відзив, виклавши в ньому свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь на відзив, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, яка повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Запропонувати відповідачу протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив надати суду: заперечення на відповідь, виклавши в них свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення на відповідь, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) заперечення на відповідь і доданих до нього доказів іншим учасникам справи; надати іншим учасникам справи: копію заперечення на відповідь та доданих до нього документів, яке повинно бути надіслане (надане) одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь до суду.
Попередити учасників справи, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК України; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. (ст. 95 ЦПК України) Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи. (ст. 83 ЦПК України).
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, у мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0219.
Суд попереджає учасників судового процесу про неприпустимість зловживання процесуальними правами.
Ухвала суду може бути оскаржена в частині недотримання правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання шляхом подання апеляційної скарги через Піщанський районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2019 |
Оприлюднено | 26.05.2019 |
Номер документу | 81942872 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні