Справа № 301/875/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" травня 2019 р. м. Іршава
Іршавський районний суд Закарпатської області
В особі головуючого судді Марковича І.І.
при секретарі Чийпеш А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Іршава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сілецької сільської ради про визнання права власності на вбудовані житлові приміщення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду 18.04. 2019 року з даним позовом посилаючись на те, що згідно рішення Іршавського районного суду від 20.08.2018 року вона є власником станції технічного обслуговування, яка розташована в АДРЕСА_1 . Право власності на зазначений об`єкт нерухомості зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що стверджується відповідним витягом від 25.09.2018 року.
Будівля станції технічного обслуговування розташована на земельній ділянці, що належить позивачці на праві власності відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серійний номер НОМЕР_1 , яке було видано 11.03.2015 року Реєстраційною службою Іршавського районного управління юстиції. Земельна ділянка має площу 0,2281 га, кадастровий номер - НОМЕР_2 , розташована в контурі № АДРЕСА_2 на території Сілецької сільської ради Іршавського району Закарпатської області.
Позивачкою, після оформлення права власності на СТО було самостійно проведено ремонт приміщень без зміни внутрішнього розташування , а саме- вона реконструювала нежитлові приміщення у житлові. Ці житлові приміщення розташовані на першому поверсі СТО-становлять площу- 44,40 кв.м. та на другому поверсі СТО- 162,70 кв.м., мають загальну площу 207,10, м.кв.
Позивачка ОСОБА_1 користується і володіє вищезазначеним об`єктом нерухомості як житловими приміщеннями.
Крім того, розроблений детальний план реконструкції нежитлових приміщень в житлові вбудовані приміщення СТО.
Реконструйовані житлові приміщення відповідають архітектурним, будівельним, санітарним, екологічним та іншим нормам і правилам, не порушують права третіх осіб, однак відсутність дозволу на проведення реконструкції позбавляє позивачку можливості зареєструвати у встановленому законом порядку право власності на вбудовані у станцію технічного обслуговування житлові приміщення, в зв`язку з чим просить визнати за нею право власності на вбудовані у станцію технічного обслуговування житлові приміщення, що розташовані за адресою : АДРЕСА_1 .
Розгляд справи проведено у відсутності сторін відповідно до вимог ст. 223 ЦПК України та поданої позивачкою заяви.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно рішення Іршавського районного суду від 20.08.2018 року ОСОБА_1 є власником станції технічного обслуговування, яка розташована в АДРЕСА_1 . Право власності на зазначений об`єкт нерухомості зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що стверджується відповідним витягом від 25.09.2018 року
Будівля станції технічного обслуговування розташована на земельній ділянці, що належить позивачці на праві власності відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серійний номер НОМЕР_1 , яке було видано 11.03.2015 року Реєстраційною службою Іршавського районного управління юстиції. Земельна ділянка має площу 0,2281 га, кадастровий номер - НОМЕР_2 , розташована в контурі № НОМЕР_3 на території Сілецької сільської ради Іршавського району Закарпатської області.
Позивачкою, після оформлення права власності на СТО було самостійно проведено ремонт приміщень без зміни внутрішнього розташування , а саме- вона реконструювала нежитлові приміщення у житлові. Ці житлові приміщення розташовані на першому поверсі СТО-становлять площу- 44,40 кв.м. та на другому поверсі СТО- 162,70 кв.м., мають загальну площу 207,10, м.кв.
Позивачка ОСОБА_1 користується і володіє вищезазначеним об`єктом нерухомості як житловими приміщеннями.
Крім того, розроблений детальний план реконструкції нежитлових приміщень в житлові вбудовані приміщення СТО.
Реконструйовані житлові приміщення відповідають архітектурним, будівельним, санітарним, екологічним та іншим нормам і правилам, не порушують права третіх осіб, однак відсутність дозволу на проведення реконструкції позбавляє позивачку можливості зареєструвати у встановленому законом порядку право власності на вбудовані у станцію технічного обслуговування житлові приміщення.
Згідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Також ст.31 Конституції України говорить, що право власності є нерушимим. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права або обмежений у його здійснення.
Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила] річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.
Стаття 319 Цивільного Кодексу України встановлює, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчинити, щодо свого майна будь - які дії, які не суперечать Закону.
Відповідно до положень ст. 321 Цивільного Кодексу України, право власності є непорушним; ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно із ст.182 ЦК України право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації.
Згідно ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (будівлі, споруди) виникає з моменту завершення будівництва.
На підставі ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.
Керуючись ст. ст. 4,12,19,83, 175,177,184, 259, 263, 265, 268 ЦПК України, ст. ст. 15,16, 319, 321, 392 ЦК України, суд, -
Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на вбудовані у станцію технічного обслуговування житлові приміщення, що розташовані за адресою : АДРЕСА_1 .
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду. При цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.
Суддя : І. І. Маркович
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2019 |
Оприлюднено | 26.05.2019 |
Номер документу | 81948003 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Маркович І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні