КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 11-cc/824/2112/2019 Слідчий суддя в 1-й інстанції: Кирилюк І.В.

Категорія: ст. 170 КПК Доповідач: Лашевич В.М.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2019 року місто Київ

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді Лашевича В.М.,

суддів Росік Т.В., Ященка М.А.,

при секретарі судового засідання Солдаткіній Д.О.,

з участю:

представника Ширяєва Д.О .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу асоційованого члена Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2018 року, -

ВСТАНОВИЛА:

Цією ухвалою задоволено клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Паршутіна А.Б. і накладено арешт на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження.

Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій ставить питання про поновлення їй строку на оскарження ухвали слідчого судді та просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2018 року на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження ОСОБА_3 зазначає, що розгляд клопотання про арешт майна був здійснений без її виклику, а про існування оскаржуваної ухвали слідчого судді вона дізналася 05 березня 2019 року від Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський .

Стосовно ухвали слідчого судді, тоапелянт вважає її незаконною та необґрунтованою. Зокрема, автор апеляції стверджує, що ОСОБА_2 є добросовісним набувачем земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому автор апеляції зазначає, що підставами виникнення права власності слугували договір купівлі-продажу земельної ділянки від 04 квітня 2016 року, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Лабутіною Ю.Ю., за реєстровим номером № 835 (реєстраційний номер нерухомого майна 89777568000). Також апелянт вважає, що прокурором не було доведено необхідність арешту майна.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового засідання був завчасно проінформований. Тому колегія суддів вирішила за можливе розглянути дану справу у відсутності прокурора, що не суперечить положенням ч. 4 ст. 405, ч. 1 ст. 172 КПК України.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника, який підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити, вивчивши матеріали провадження і перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що асоційованим членом Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський ОСОБА_3 не було пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2018 року, виходячи з положень абзацу 2 ч. 3 ст. 395 КПК України, але її апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів провадження, Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000002554, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 серпня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Державної архітектурно-будівельної інспекції України, діючи за попередньою змовою з посадовими особами Коцюбинської селищної ради Київської області та іншими невстановленими особами, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для ПрАТ Виробнича проектно-будівельна фірма Атлант (код ЄДРПОУ 19016506), ТОВ "АВЕРС-СІТІ" (код ЄДРПОУ 33939099), ОК ЖБК Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), ТОВ "ГАРАНТ ІНВЕСТ БУД" (код ЄДРПОУ 40698938), ТОВ "МЕГАЛІТ БУД" (код ЄДРПОУ 40818510), ТОВ "БК "КВАНТ-БУД" (код ЄДРПОУ 39941077), використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби, в період часу з 2014 року по 2016 рік погодили дозвільні документи щодо початку проведення будівельних робіт та готовності до експлуатації об`єктів будівництва на території міста Києва і Київської області, які не відповідали вимогам земельного законодавства, діючих державно-будівельних норм та вимогам містобудівного законодавства. Так, службовими особами ПрАТ Виробнича проектно-будівельна фірма Атлант (код ЄДРПОУ 19016506), ТОВ "АВЕРС-СІТІ" (код ЄДРПОУ33939099), ОК ЖБК Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), ТОВ Гарант інвестбуд (код ЄДРПОУ 40698938), ТОВ "МЕГАЛІТ БУД" (код ЄДРПОУ 40818510), ТОВ "БК "КВАНТ-БУД" (код ЄДРПОУ 39941077) виконуються роботи із самочинного будівництва багатоквартирних житлових будинків на земельних ділянках, що за своїм цільовим призначенням не можуть використовуватись для будівництва багатоквартирних житлових будинків, внаслідок чого грубо порушено вимоги Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , Генерального плану міста Києва на період до 2020 року , іншої дозвільної містобудівної документації, ст. 96 Земельного кодексу України, якими не передбачено будівництво на вказаній земельній ділянці багатоквартирних житлових будинків. Отже, фактичне проведення будівельних робіт з будівництва багатоквартирних житлових будинків без отримання будь-яких дозволів та погоджень компетентних органів, без укладання в установленому порядку договорів про пайову участь замовника у створенні розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Києва і без сплати необхідних сум до місцевого бюджету свідчить про спричинення тяжких наслідків охоронюваним законом державним інтересам.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської держаної адміністрації були скасовані декларації про початок будівництва за вищезазначеною адресою. Однак, на теперішній час вказані вище забудовники планують, в порушення законодавства, завершити будівництво об`єктів нерухомості, які розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер НОМЕР_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_2 , але фактично перебуває у користуванні ОК ЖБК Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), у зв`язку із чим службові особи даних підприємств можуть вжити заходів щодо її самовільної забудови, незаконної передачі та відчуження третім особам.

Постановою старшого слідчого в ОВС третього слідчого відділу Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Занкова А.В. від 23 січня 2018 року земельна ділянка, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), визнана речовим доказом у кримінальному провадженні.

29 січня 2018 року прокурор відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Паршутін А.Б. звернувся до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), із забороною службовим особам Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський , ТОВ "ГАРАНТ ІНВЕСТ БУД" , ТОВ "МЕГАЛІТ БУД" , ТОВ "БК "КВАНТ-БУД" , іншим фізичним та юридичним особам здійснювати будівельні роботи на вищевказаній земельній ділянці, а також будь-яким чином відчужувати зазначене майно, починаючи з дня винесення ухвали слідчим суддею.

Це клопотання мотивовано необхідністю забезпечити збереження вищезазначеної земельної ділянки в якості речового доказу у кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2018 року клопотання прокурора було задоволено та накладено арешт на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження.

Задовольняючи дане клопотання, внесене в межах кримінального провадження № 42017000000002554, про накладення арешту на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження, слідчий суддя, як вбачається з журналу судового засідання, заслухав пояснення прокурора Густякова Ю.В. та, дослідивши матеріали, додані до клопотання , прийшов до правильного висновку, що існують достатні правові підстави для накладення арешту на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження, з огляду на те, що вищевказана земельна ділянка відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, тобто вона є речовим доказом у кримінальному провадженні, про що органом досудового розслідування у встановленому порядку було винесено відповідну постанову.

З урахуванням цього слідчий суддя, всупереч ствердженням апелянта, встановив належні правові підстави, передбачені ч. 1, ч. 3 ст. 170 КПК України, для задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження.

В свою чергу, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси як користувача, так і власника майна з метою, визначеною в п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, тобто з метою забезпечення збереження речових доказів.

Таким чином, колегія суддів вважає, що слідчий суддя обґрунтовано, у відповідності до вимог ст. ст. 132, 170 - 173 КПК України, наклав арешт на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження, врахувавши при цьому і наслідки від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб та забезпечивши своїм рішенням розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Зважаючи на вищевикладене в сукупності з обставинами кримінального провадження, колегія суддів об`єктивно переконана, що слідчий суддя, накладаючи арешт на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження, діяв у спосіб і у межах чинного законодавства, арешт застосував на засадах розумності та співмірності, а тому доводи апелянта стосовно незаконності і необґрунтованості ухвали слідчого судді слід визнати непереконливими.

Порушень норм КПК України, які могли б стати підставою для скасування ухвали слідчого судді, колегією суддів не вбачається.

Враховуючи встановлені факти та відповідні їм правовідносини, колегія суддів вважає, що ухвалу слідчого судді необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу асоційованого члена Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський ОСОБА_3 - без задоволення.

Керуючись ст. ст. 170, 171, 173, 309, 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 січня 2018 року, якою задоволено клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Паршутіна А.Б. і накладено арешт на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 0,1000 га (категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови), за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 і перебуває у користуванні Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський (код ЄДРПОУ 40762615), шляхом заборони користування та розпорядження,- залишити без змін , а апеляційну скаргу асоційованого члена Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Комфорт-Дім-Славський ОСОБА_3 - залишити без задоволення.

Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

СУДДІ:

__________________ ____________________ ____________________

В.М. Лашевич Т.В. Росік М.А. Ященко

Дата ухвалення рішення 08.04.2019
Зареєстровано 26.05.2019
Оприлюднено 26.05.2019

Судовий реєстр по справі 757/4483/18-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.04.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.02.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 29.01.2018 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону