Справа № 461/3774/19
Провадження № 1-кс/461/4561/19
У Х В А Л А
про надання дозволу на арешт майна
24.05.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання слідчого СВ Галицького ВП ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на арешт майна,-
в с т а н о в и в :
Слідчий СВ Галицького ВП ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12018140050001213 від 14.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 358 КК України, погоджене прокурором Львівської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про накладення арешту на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у власності гр. ОСОБА_5 (Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1768653446101).
Подане клопотання мотивує тим, що з метою збереження предмета кримінально-протиправних дій та для можливості вжиття заходів щодо стягнення збитків в користь потерпілого слід вжити заходів шляхом накладення арешту на квартиру за адресою АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав у повному обсязі, просить клопотання задовольнити. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду про слухання справи без участі без участі ОСОБА_5 .
Враховуючи положення ч.2 ст.172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливим провести судовий розгляд без повідомлення власника вказаного майна.
Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що СВ Галицького ВП ГУНП України у Львівській області розслідується кримінальне провадження №12019140050001213 від 14.03.2019 за письмовою заявою ОСОБА_6 про те, що в лютому 2019 року невідома особа подала державному реєстратору ОСОБА_7 підроблений акт приймання-передачі нерухомого майна від 18.12.2017, внаслідок чого 19.02.2019 за ТОВ «Профілактика» було зареєстровано право власності на квартиру за адресою АДРЕСА_1 .
Як вбачається із матеріалів клопотання, в ході допиту потерпілий ОСОБА_6 повідомив, що з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно він довідався про те, що 19.02.2019 року право власності на його квартиру по АДРЕСА_1 зареєстроване за Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОФІЛАКТИКА» (49083, м. Дніпро, проспект Слобожанський, 37/11, код ЄДРПОУ 25534576, тел. +38 (098) 1760906). Підставою реєстрації права власності значиться акт приймання-передачі нерухомого майна від 18.12.2017, виданий начебто ним ( ОСОБА_6 ) і якимось гр. ОСОБА_8 , посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_9 , а також протокол Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОФІЛАКТИКА», виданий 18.12.2017 року, посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_9 .
Також потерпілий ОСОБА_6 повідомив, що ніколи не укладав жодних документів із громадянином ОСОБА_8 , ця особа йому взагалі не відома. Аналогічно, він запевнив, що ніколи не мав жодних правовідносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОФІЛАКТИКА» і не укладав із цим підприємством жодних документів. Також, він стверджує, що не видавав нікому довіреностей на право діяти від його імені. На його переконання, невідомі зловмисники, дізнавшись, що у його квартирі ніхто постійно вже тривалий час не проживає, шляхом вчинення злочину і підробки документів незаконно заволоділи даною квартирою.
Згідно листа приватного нотаріуса ОСОБА_9 від 24.04.2019, акт приймання-передачі нерухомого майна від 18.12.2017 нею не посвідчувався, тому надати копії документів щодо посвідчення зазначеного акту не має можливості, у зв`язку з виявленням даного факту нею подана заява про злочин в поліцію.
Вказане свідчить про можливе підроблення акту приймання-передачі нерухомого майна від 18.12.2017 та подальше незаконне на підставі даного акту відчуження квартири за адресою АДРЕСА_1 .
Крім цього, в ході досудового розслідування квартиру за адресою АДРЕСА_1 визнано речовим доказом по кримінальному провадженню.
Згідно договору купівлі-продажу від 12.04.2019, ТОВ «Профілактика» продала ОСОБА_5 квартиру за адресою АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснують достатніпідстави вважати,що воноє предметом,засобом чизнаряддям вчиненнязлочину,доказом злочину,набуте злочиннимшляхом,доходом відвчиненого злочину,отримане зарахунок доходіввід вчиненогозлочину абоможе бутиконфісковане упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого чиюридичної особи,до якоїможе бутизастосовано заходикримінально-правовогохарактеру,або можепідлягати спеціальнійконфіскації щодотретіх осіб,юридичної особиабо длязабезпечення цивільногопозову.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чи стягненняз юридичноїособи отриманоїнеправомірної вигоди. Увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїцієї статті,арешт накладаєтьсяна майнобудь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним устатті98цьогоКодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи, що накладення арешту на квартиру проводиться з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, а також з метою збереження предмета кримінально-протиправних дій та для можливості вжиття заходів щодо стягнення збитків в користь потерпілого, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Накласти арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у власності гр. ОСОБА_5 (Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1768653446101).
Контроль за виконанням ухвали покласти слідчого СВ Галицького ВП ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 ..
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81979288 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні