Справа № 640/3752/19
н/п 1-кс/640/6565/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" травня 2019 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
слідчого - ОСОБА_4 ,
захисника - адвоката ОСОБА_5 ,
підозрюваного - ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_4 по кримінальному провадженню №12019220000000240 від 18.02.2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця c. Шиякерань, Астаринського району, Азейбарджан, громадянина України, який має вищу освіту, працює водієм у ТОВ «Трансавтосервіс», раніше не судимий, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , має неповнолітню дитину - сина 2015 року народження,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286КК України, -
встановив :
Сторона обвинувачення просить застосувати до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Харківській установі виконання покарань № 27 на шістдесят днів.
На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, зокрема, що ОСОБА_6 17.02.2019 о 22:10, керував технічно справним автомобілем «HYUNDAI SANTA FE» реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_6 , на якому рухався зі швидкістю 84 км/год по вул. Чкалова зі сторони вул. Шевченко в напрямку вул. Академіка Проскури в м. Харкові.
В процесі руху ОСОБА_6 на керованому автомобілі «HYUNDAI SANTA FE» р.н. НОМЕР_1 , рухаючись в районі буд. 13 по вул. Чкалова в м. Харкові, діючи необережно грубо порушив вимоги п.п. 12.4 та 18.1 Правил дорожнього руху України, згідно з яким: п.12.4. «У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год»; п.18.1. «Водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека» та скоїв наїзд на пішохода ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який перетинав проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу, визначеному дорожніми знаками та дорожньою розміткою, з ліва на право по ходу руху автомобіля «HYUNDAI SANTA FE».
Внаслідок дорожньо-транспортної події згідно висновку судово-медичної експертизи № 12-17/70-А/19 від 28 лютого 2019 року причиною смерті потерпілого ОСОБА_7 з`явилася важка черепно-мозкова травма, що ускладнилася набряком-набуханням головного мозку.
Порушення правил безпеки дорожнього руху ОСОБА_8 , які згідно висновку комплексної автотехнічної експертизи та експертизи звуку та відео запису № 7/252/253СЕ/13/88КПСЕ-19 від 25.04.2019 знаходяться в причинному зв`язку з подією та наслідками дорожньо-транспортної пригоди.
20.05.2019 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Обґрунтованість повідомленої підозри сторона обвинувачення підтверджує зібраними під час досудового розслідування доказами, наданими до суду, а також вказує про наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, запобігти яким, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів неможливо.
При розгляді клопотання в судовому засіданні прокурор, слідчий підтримали клопотання.
В судовому засіданні захисник заперечувала проти задоволення клопотання, зазначила, що на день подання клопотання досудове розслідування закінчене, кримінальне провадження з обвинувальним актом планується передати до суду. Отже, всі свідки у справі допитані, проведені судові експертизи, і будь яким чином впливати на свідків чи експертів, на потерпілих підозрюваний не може, у тому числі і не має такого наміру. ОСОБА_6 жодним чином не ухилявся від слідства і не має наміру ухилятися від суду, не чинив перешкоди встановленню істини у кримінальній справі. Будь яких доказів, що він має продовжувати злочинну діяльність, немає. Заподіяна шкода відшкодована потерпілим та укладено договір добровільного відшкодування заподіяної шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, який завірено нотаріально. Потерпілі відмовились від претензій матеріального та морального характеру до ОСОБА_6 і не заперечуватимуть у разі розгляду судом обвинувального акту відносно ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №12019220000000240 від 18.02.2019 про прийняття рішення при призначенні покарання звільнити ОСОБА_6 від відбування призначеного покарання із випробуванням на підставі ст.75 КК України, можливості виправлення обвинуваченого без ізоляції від суспільства. Наведене свідчить, що будь-якого наміру взагалі переховуватися від слідства та суду підозрюваний не мав і не має. Вину свою визнає повністю та щиро кається у скоєному, що підтверджується його активними діями у допомозі батькам загиблого у похоронах та відшкодуванні заподіяної шкоди. Крім того, ОСОБА_6 вважає недоцільним дослідження доказів щодо обставин події, які не оспорює і має намір у суді 1-шої інстанції заявити відповідне клопотання при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню та порядку їх дослідження. ОСОБА_6 має міцні соціальні зв`язки, родину та малолітню дитину, офіційно працевлаштований, позитивно характеризується, будь-яких інших злочинів не вчиняв, сприяв розслідуванню у встановленні істини у справі, визнає себе винним та щиро кається у скоєному, відшкодував добровільно заподіяну шкоду. Вважає, що прокурор не має і обґрунтування неможливості і запобігання ризику або ризикам, зазначених ним, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів. Наявність лише обґрунтованої підозри у вчиненні тяжкого злочину не може бути підставою для обрання такого запобіжного заходу як тримання під вартою Просить у задоволенні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 відмовити, у разі якщо суд дійде до висновку про необхідність застосування запобіжного заходу, застосувати найбільш м`який запобіжний захід відносно ОСОБА_6 , у вигляді особистого зобов`язання з покладенням на нього певних обов`язків.
Підозрюваний в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, просив застосувати до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, підтримав позицію захисника.
В судовому засіданні за клопотанням сторони захисту допитано в якості свідка ОСОБА_9 , яка пояснила, що вона є цивільною дружиною ОСОБА_6 з січня 2014 року, у них є син ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вони мешкають за адресою: АДРЕСА_2 , котра належить їй та її батькам. Вона не заперечує, у разі застосування до її чоловіка запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час, визначити місцем перебування вказану адресу. Її чоловік офіційно працевлаштований, працює водієм, відповідальний та гарний чоловік та батько. З перших днів після ДТП допомагав потерпілим, вони добровільно відшкодували збитки та потерпілі не мають до нього ніяких претензій.
При розгляді клопотання слідчим суддею з пояснень підозрюваного ОСОБА_6 встановлено, що він показання дає добровільно, до нього не застосовується насильство у даному кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу та дослідивши надані докази, встановив, що Головним управлінням Національної поліції в Харківській області проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні №12019220000000240 від 18.02.2019, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
20.05.2019 ОСОБА_6 повідомлено про підозру, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, тобто, порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого ОСОБА_7 .
Надані стороною кримінального провадження докази свідчать про обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, що підтверджується: протоколом огляду місця ДТП від 17.02.2019 та схемою до нього; висновком експерта судово-медичної експертизи трупу ОСОБА_7 № 12-17/70-А/19 від 28.02.2019; показаннями потерпілої ОСОБА_11 , які містяться в протоколі її допиту; висновком комплексної автотехнічної експертизи та експертизи звуку та відео запису № 7/252/253СЕ/13/88КПСЕ-19 від 25.04.2019.
Слідчий суддя також вважає встановленим та доведеним стороною обвинувачення існування ризиків, передбачених п. 1, п. 3 ч.1 ст. 177 КПК України: переховування від органів досудового розслідування, суду, незаконний вплив на потерпілого, свідків.
При цьому, слідчий суддя вважає недоведеним стороною обвинувачення існування ризиків, передбачених п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, вчинення іншого кримінального правопорушення, оскільки підозрюваний ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності притягується вперше, раніше не судимий. Об`єктивних даних на підтвердження цих ризиків слідчому судді не надано.
Всі інші питання фактичні обставини кримінального провадження, питання винності чи не винності в скоєні кримінального правопорушення, а також питання відносності та допустимості доказів вирішуються під час іншої стадії кримінального процесу судового провадження під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції. Встановлення того, вчинила чи не вчинила особа кримінальне правопорушення, є завданням подальшого провадження, сприяти якому й покликаний запобіжний захід, що обирається.
Під час розгляду клопотання слідчим суддею вивчалась можливість застосування відносно ОСОБА_6 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначених ризиків.
Відповідно до ч. 3 ст. 176 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у застосуванні запобіжного заходу, якщо слідчий, прокурор не доведе, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжних заходів обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених частиною першою цієї статті, не може запобігти доведеним під час розгляду ризику або ризикам. При цьому найбільш м`яким запобіжним заходом є особисте зобов`язання, а найбільш суворим - тримання під вартою.
Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 ч. 1 цієї статті (тобто, наявність обґрунтованої підозри, наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України), але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 ч. 1 цієї статті (тобто, недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним в клопотанні), слідчий суддя має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений в клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені ч. 5 цієї статті, необхідність покладання яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Слідчий суддя вважає за необхідне в задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 відмовити, у зв`язку з відсутністю в клопотанні належного обґрунтування стороною обвинувачення обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою, який є найбільш суворим видом із п`яти видів запобіжних заходів, визначених в ст. 176 КПК України.
Надані стороною обвинувачення кримінального провадження дані не свідчать про те, що застосування більш м`яких запобіжних заходів є недостатнім для запобігання ризиків, доведених в судовому засіданні.
При розгляді даного клопотання слідчим суддею встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має вищу освіту, працює водієм у ТОВ «Трансавтосервіс», раніше не судимий, до кримінальної відповідальності притягується вперше, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання характеризується позитивно, має неповнолітню дитину сина ОСОБА_10 2015 року народження.
Крім того, згідно наданої стороною захисту копії характеристики директора ТОВ «Транс-Автосервіс», ОСОБА_6 працює на посаді механіка-водія на ТОВ «Транс-Автосервіс» з вересня 2011 року. Свої посадові обов`язки виконує старанно, високопрофесійно, відповідно до посадової інструкції, проявляє розумну ініціативу. Уміло керує різними типами автомобілів. Здійснює їх експлуатацію без порушень правил дорожнього руху, високопродуктивно і економічно. Перевірку технічного стану і прийом автомобіля перед виїздом на лінію проводить докладно. Здійснює дієвий контроль за навантаженням, розміщенням і кріпленням вантажу в кузові автомобіля. При раптових змінах в дорожній обстановці діє правильно, з урахуванням усіх формуючих її чинників. Рішення приймає впевнено, швидко. До скоєння непорядних і негідних вчинків не схильний. Повністю відповідає займаній посаді.
Згідно копії договору про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної ДТП від 10.04.2019, укладеного між ОСОБА_6 та ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної та моральної шкоди, без урахування страхових виплат, сплатив, а ОСОБА_12 , ОСОБА_11 прийняли 94000,00 грн. ОСОБА_12 , ОСОБА_11 підтверджують, що відмовляються від претензій матеріального та морального характеру, не мають і в подальшому не матимуть щодо ОСОБА_6 будь-яких інших претензій, які б могли бути підставою для їхнього звернення до судових органів.
Більш того, підозрюваний ОСОБА_6 не затриманий, до Київського районного суду на розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно нього з`явився самостійно, з пояснень слідчого та прокурора в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_6 до органу досудового розслідування з`являється за першою вимогою.
Виходячи з наведеного, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, а також з урахуванням вказаних вище ризиків, доведених слідчим та прокурором в суді; тяжкість покарання, що загрожує йому в разі визнання винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого підозрюється, слідчий суддя вважає можливим застосувати до нього більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначено в клопотанні, у вигляді домашнього арешту в період доби, оскільки прокурор, слідчий не довели недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання вказаних ризиків.
З урахуванням зазначеного, слідчий суддя вважає, що запобігання встановленим під час розгляду клопотання ризикам можливе не лише при умові тримання ОСОБА_6 під вартою і вважає достатнім для досягнення вказаної мети застосування до нього більш м`який запобіжний захід, а саме, - домашній арешт в період доби, в межах строку досудового розслідування, на строк 1 місяць 25 днів, до 19.07.2019 включно, з покладанням обов`язків, передбачених в ст. 194 КПК України.
Прийшовши до висновку про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, слідчий суддя враховує й вимоги пунктів 3 і 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливо лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Керуючись ст.ст. 177, 178, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 206, 211, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Застосувати відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , а саме, заборонити підозрюваному залишати житло квартиру АДРЕСА_3 , без дозволу слідчого, прокурора, суду в період доби з 22.00 год. до 06.00 год., в межах строку досудового розслідування на 1 (один) місяць 25 (двадцять п`ять) днів - до 19 липня 2019 року включно.
Покласти на ОСОБА_6 наступні обов`язки: 1) прибувати за першим викликом до слідчого, який здійснює досудове слідство у даному кримінальному провадженні, прокурора або суду; 2) не відлучатися із населеного пункту в якому він мешкає АДРЕСА_2 , в період доби з 22.00 год. до 06.00 год., без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця свого проживання; 4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, які надають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвалу направити для виконання органів поліції за місцем проживання підозрюваного через слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_4 .
Встановити строк дії даної ухвали, в межах строку досудового розслідування, з 23 травня 2019 року до 19 липня 2019 року включно.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копію ухвали отримав
ОСОБА_6
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81998267 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні