Справа №766/2981/19
н/п 1-кс/766/6986/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2019 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІКНЕС» про скасування арешту майна, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІКНЕС» про скасування арешту майна, в якому вона просить: скасувати арешт на грошові кошти які знаходяться або можуть надійти на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Тікнес» № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня) відкритий в АТ «Банк Кредит Дніпро» (МФО 305749), накладений ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 01 березня 2019 року та зняти обмеження щодо зупинення видаткових операцій за цим рахунком.
Мотивуючи клопотання представник товариства вказує, що ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_4 від 01 березня 2019 року задоволено клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_5 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_6 про арешт грошових коштів у кримінальному провадженні № 32019230000000011 від 01.02.2019 року.
Представник заявника вказує, що накладено арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Тікнес», які знаходяться та можуть надійти на поточні рахунки № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня), відкриті в АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749), крім коштів, призначених для виплати заробітної плати, сплати податків, зборів (обов`язкових платежів). Зупинено видаткові операції по поточним рахункам ТОВ «Тікнес» № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня), відкритих в АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749) крім коштів, призначених для виплати заробітної плати, сплати податків, зборів (обов`язкових платежів).
Представник заявника вказує, що Арешт накладений на рахунок ТОВ «Тікнес» № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня), відкритий в АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749) є необґрунтованим, виходячи з наступного.
Крім того,представник заявниказазначає,що як,вбачається зухвали слідчогосудді,необхідність накладенняарешту обґрунтовуєтьсятим,що грошовікошти,які знаходятьсячи можутьнадійти нарахунки ТОВ«Тікнес»,є речовимидоказами,незастосування забороникористування тарозпорядження якимипризведе доїх приховування,зникнення,втрати,використання,перетворення,пересування та/абопередачі,тому єпідстави дляарешту вказаниху клопотанні.Проте,такий висновокне підтверджуєтьсязібраними укримінальному провадженнідоказами тане відповідаєфактичним обставинамсправи. В ухвалі суду йдеться про низку юридичних осіб, з якими ТОВ «Тікнес» не мало будь яких взаємовідносин.
Представник заявникавказує,що увказаному кримінальномупровадженні службовимособам ТОВ«Тікнес» повідомленняпро підозруне вручалось.Будь-якідокази щодопричетності посадовихосіб Товариствадо незаконноїчи фіктивноїдіяльності відсутні.Так самовідсутні ібудь-якідані проте,що кошти,на якінакладено арештє предметомзлочинної діяльності. Цивільний позову цьомукримінальному провадженнідо ТОВ«Тікнес» незаявлено. Перелічені доводи вказують на відсутність підстав, визначених кримінально процесуальним законодавством, для накладення арешту на рахунки в банківських установах належні ТОВ «Тікнес». Таким чином, при вирішенні питання про накладення арешту на рахунки ТОВ «Тікнес», в порушення вимог ч. 2 ст. 173 КПК України не враховано відсутність визначених кримінальним процесуальним законодавством підстав для арешту майна, не враховано те, що посадовим особам Товариства не повідомлялось про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, відсутність доказів про причетність посадових осіб Товариства до будь - якої, незаконної діяльності, не досліджено розумність та співмірність обмеження права власності і встановленої суми заподіяних збитків. Арешт накладений на рахунки ТОВ «Тікнес» паралізував нормальну діяльність Товариства, позбавляє можливості належним чином виконувати зобов`язання перед контрагентами Товариства, у встановлені строки виконувати зобов`язання щодо сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до державного бюджету, та фактично позбавляє можливості здійснювати господарську діяльність в нормальному режимі, виплачувати заробітну плату працівникам.
Посилаючись на відсутністю доказів які б свідчили про причетність посадових осіб товариства до будь-якої незаконної діяльності, не дослідженням співвідношення розміру майнової шкоди та розумності і співмірності обмеження права власності та відсутністю будь-яких правових підстав для накладення арешту на рахунки заявника, слідчим суддею необґрунтовано накладено арешт на рахунок ТОВ «Тікнес»№ НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня), відкритий в АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749), у з в`язку з чим представник заявника просить клопотання задовольнити.
Представник заявника у судове засідання не з`явилась, до суду надала заяву, в якій підтримала клопотання у повному обсязі з підстав зазначених у ньому, просила розглянути клопотання без її участі.
Слідчий у судове засідання, не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у відповідності до норм діючого законодавства, на адресу суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019230000000011 від 11.02.2019 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.
Ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 01.03.2019 року задоволено клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі ОСОБА_5 та накладено арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Тікнес», які знаходяться та можуть надійти на поточні рахунки № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня), відкриті в АТ «Банк Кредит Дніпро» (МФО 305749), крім коштів, призначених для виплати заробітної плати, сплати податків, зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);
4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи вищевикладене та як вбачається з матеріалів клопотання, власником зазначеного майна є Товариство з обмеженою відповідальністю «ТІКНЕС», відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСОБА_7 , є керівником Товариства, як вбачається з протоколу допиту свідка ОСОБА_8 , який був призначений на посаду заступника директора ТОВ «ТІКНЕС», ним було роз`яснено механізм здійснення підприємницької діяльності та зазначено, що вона здійснювалась у межах діючого законодавства, усі закупки та поставки товарів були реальними із реальним товаром, який має тим більше обмежений строк придатності, також на даному етапі здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, жодній посадовій особі ТОВ «ТІКНЕС» не повідомлено про підозру, відсутні дані про причетність до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 205 КПК України ТОВ «ТІКНЕС» та не пред`явлено до Товариства цивільного позову. На спростування вказаних тверджень заявника щодо не здійснення фіктивної підприємницької діяльності та будь-яких відомостей та доказів здійснення такої діяльності наразі слідчим не надано. Крім того на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування не виправдовують таке втручання, як арешт майна, у права та інтереси його власника з метою забезпечення кримінального провадження, та не скасування арешту на вказане вище майно, буде нести для нього негативні наслідки. Крім того, скасовування арешту майна, призведе до відновлення зупиненої або надмірно обмеженої правомірної підприємницької діяльності особи, оскільки такий засіб забезпечення кримінального провадження, як арешт майна позбавив можливості власника здійснювати таку діяльність, а отже представником заявника доведено, що арешт було накладено без достатніх правових підстав. У зв`язку із чим арешт накладений на вищевказане майно підлягає скасуванню, а клопотання частковому задоволеною.
Разом з тим необхідно зазначити, що така вимога представника заявника як зняття обмеження щодо здійснення видаткових операцій за цим рахунком, задоволенню не підлягає, оскільки вона є похідною та здійснюється за наслідком скасування арешту майна.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-174 КПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІКНЕС» про скасування арешту майна задовольнити частково.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 01.03.2019 р., на майно, а саме: на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІКНЕС», які знаходяться та можуть надійти на поточні рахунки № НОМЕР_1 (валюта: 980 Гривня) відкриті в АТ «Банк Кредит Дніпро» (МФО 305749) скасувати.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2019 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 82013895 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Гонтар Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні