Машівський районний суд Полтавської області
Справа № 540/502/19
Провадження № 2/540/387/19
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
28.05.2019 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , жительки АДРЕСА_1 , до Машівської селищної ради Машівського району Полтавської області, місцезнаходження: смт Машівка, вул. Незалежності, 93, Полтавська область про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и л а :
у травні 2019 року позивач звернулася до суду з зазначеним позовом в якому просить визнати за нею право власності на господарські будівлі та споруди, за адресою: АДРЕСА_2 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа.
Позовну заяву подано з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України, підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження відсутні. Позовна заява підсудна Машівському районному суду і по справі може бути відкрито провадження.
Відповідно до ч. 4 п. 2 ст. 274 ЦПК України, справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки спір стосується спадкування.
Одночасно у позовній заяві позивач просить залучити до участі у справі третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме, приватного нотаріуса Машівського районного нотаріального округу Уразовську - Будігай В.В. та витребувати у неї матеріали спадкової справи №8/2017 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 . ОСОБА_2 , що стосуються вступу в спадщину, прийняття спадщини, коло спадкоємців, заповіти, видані свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Крім цього, згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасники справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За вказаних обставин, з метою повного та об`єктивного з`ясування усіх обставин справи, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та залучити до участі у справі третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - приватного нотаріуса Уразовську - Будігай В.В., оскільки саме нею було заведено спадкову справу після померлого ОСОБА_2 та витребувати у неї ряд документів зі спадкової справи, які мають правове значення для справи, зокрема: копії заяв осіб, які прийняли спадщину та тих які відмовилися, копії заповітів, копії свідоцтв про право на спадщину та довідку уповноваженого органу про те, з ким проживав спадкодавець на момент смерті.
Керуючись ст.ст. 13, 53, 84, 187, 274 ЦПК України
у х в а л и л а :
відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Машівської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - приватного нотаріуса Машівського районного нотаріального округу Полтавської області Уразовську - Будігай В.В., що знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 120, смт Машівка Полтавської області.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 09 год. 00 хв. 20 червня 2019 року в приміщенні Машівського районного суду Полтавської області за адресою: смт Машівка, вул. Незалежності, 116.
Витребувати у приватного нотаріуса Машівського районного нотаріального округу Полтавської області Уразовської - Будігай В.В. (вул. Незалежності, 120, смт Машівка Полтавської області) копії документів зі спадкової справи, заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме:
-копії заяв осіб, які прийняли спадщину та тих, які відмовилися від прийняття;
-копії заповітів;
-довідку уповноваженого органу про те, з ким проживав спадкодавець на момент смерті;
-копії свідоцтв про право на спадщину, якщо такі видавалися.
Вказані докази надати в строк до 10 червня 2019 року.
Роз`яснити, що особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити, що відповідач має право подати відзив на позов і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову у 15-денний строк із дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, копія якого разом з доданими до нього документами повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відзиву у строк, встановлений судом, без поважних причин, суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву у п`ятиденний строк з дня отримання позову або відзиву, копія яких повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду. У разі ненадання письмових пояснень щодо позову або відзиву у строк, встановлений судом, без поважних причин, суд вирішить справу за наявними матеріалами. Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення у тому ж самому порядку, до закінчення підготовчого провадження.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/
Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Відповідачу та третій особі одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду лише щодо порушення правил підсудності, у 15-денний строк з дня її підписання, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 29.05.2019 |
Номер документу | 82014672 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні