Справа № 308/4711/19
Провадження № 22-ц/4806/1517/19
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
28 травня 2019 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року, постановлену суддею Тхір О.А., у справі за заявою ОСОБА_2 про забезпечення позову до пред`явлення позову, -
в с т а н о в и в :
16.05.2019 року (згідно штемпелю суду) ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року.
Дана справа надійшла до Закарпатського апеляційного суду 23.05.2019 року.
В поданій апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. На обгрунтування пропуску строку зазначає, що строк на апеляційне оскарження пропущено з поважних причин, оскільки оскаржувана ухвала постановлена без участі апелянта, копію ухвали не отримувала, про існування такої дізналась з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Згідно ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається - протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску строку з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року постановлена без участі ОСОБА_1 , відомості про отримання нею копії ухвали в матеріалах справи відсутні, відтак, строк на апеляційне оскарження пропущено з поважних причин та такий підлягає поновленню.
Згідно ч.4 ст.359 ЦПК України, якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Таким чином, слід зупинити дію ухвали Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року.
Форма та зміст поданої апеляційної скарги відповідає вимогам ст.356 ЦПК України.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі згідно ст.360 ЦПК України.
До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду судового рішення суду першої інстанції.
З метою забезпечення своєчасного і правильного апеляційного розгляду необхідно провести підготовку справи до апеляційного розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 354,356,359-361,365 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 - задовольнити, поновити їй строк на апеляційне оскарження ухвали Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 .
Зупинити дію ухвали Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 квітня 2019 року.
Надіслати копію апеляційної скарги учасникам справи та додані до неї матеріали, разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження, надавши їм десятиденний строк з дня отримання даної ухвали, протягом якого ними може бути поданий відзив на апеляційну скаргу, який за формою та змістом має відповідати вимогам ст.360 ЦПК України.
Суддя С.Д. Джуга
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 29.05.2019 |
Номер документу | 82026799 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Джуга С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні