ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
28 травня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 440/1239/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бойка С.С.,
за участю:
секретаря судового засідання - Лайко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Приватного Багатопрофільного Підприємства "УКРЕНЕРГОКОНТРАКТ" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними та скасування припису та постанови, -
В С Т А Н О В И В:
04.04.2019 Приватне Багатопрофільне Підприємство "УКРЕНЕРГОКОНТРАКТ" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними та скасування припису від 14.11.2018 №ПЛ262/168/АВ/П та постанови про накладення штрафу від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС.
Сторони явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, надали до суду клопотання про розгляд справи без їх участі.
28.05.2019 представником позивача до суду подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії постанови про накладення штрафу уповноваженими особами управління Держпраці у Полтавській області від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС.
Вирішуючи вказану заяву, суд виходить з наступного.
Згідно з частиною першою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини другої цієї статті, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Системний аналіз наведених вище положень процесуального закону є підставою для висновку про те, що ними визначено дві самостійні підстави для вжиття судом заходів забезпечення позову.
При цьому, при розгляді та вирішенні заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову суд надає оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу; наявності зв`язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовних вимог, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення позову забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення; імовірності виникнення утруднень для виконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
Суд враховує, що в межах даного судового провадження позивач оспорює правомірність постанов управління Держпраці у Полтавській області від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС про накладення штрафу у розмірі 111690,00 грн.
Пунктом 11 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509, визначено, що не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються органами державної виконавчої служби (щодо штрафів, передбачених частиною другою статті 265 Кодексу законів про працю України).
Судом встановлено, що Подільським відділом державної виконавчої служби м. Полтава відкрито виконавче провадження №58261785 з примусового виконання постанови управління Держпраці у Полтавській області від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС.
Отже, матеріалами справи підтверджено, що наразі постанова управління Держпраці у Полтавській області від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС, правомірність якої є предметом спору у цій справі, передано для примусового виконання до Подільського відділу державної виконавчої служби м. Полтава.
Згідно з частиною четвертою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Враховуючи той факт, що державним виконавцем розпочато примусове виконання постанови від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС про накладення штрафу у розмірі 111690,00 грн, суд дійшов висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити поновлення порушених прав позивача у разі вирішення спору на його користь, та очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
У свою чергу, вжиття судом заходів забезпечення позову не порушить прав та законних інтересів стягувача (відповідача) чи інших осіб.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути забезпечено зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви та забезпечення позову Приватного Багатопрофільного Підприємства "УКРЕНЕРГОКОНТРАКТ" до управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними та скасування припису та постанови шляхом зупинення дії постанови управління Держпраці у Полтавській області 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС про накладення штрафу до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №440/1239/19.
Керуючись статтями 150, 151, 154, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
Забезпечити адміністративний позов Приватного Багатопрофільного Підприємства "УКРЕНЕРГОКОНТРАКТ" до управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними та скасування припису та постанови шляхом зупинення дії постанови Управління Держпраці у Полтавській області від 28.11.2018 №ПЛ2620/168/АВ/П/ТД-ФС про накладення штрафу у розмірі 111690,00 грн до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №440/1239/19.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі та Подільському відділу державної виконавчої служби м. Полтава.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя С.С. Бойко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 31.05.2019 |
Номер документу | 82043540 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.С. Бойко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні