Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Великого Кобзаря, 3 Кіровоградської області, 26300
Справа № 385/898/18
1-кс/385/237/19
У ХВ АЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.2019 року Слідчий суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайвороні матеріали клопотання адвоката ОСОБА_4 , який є представником ОСОБА_5 про скасування арешту на корпоративні права ВАТ «Гайворонський комбінат хлібопродуктів», -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Гайворонського районного суду Кіровоградської області звернувся із клопотанням адвокат ОСОБА_4 , який є представником ОСОБА_5 про скасування арешту на корпоративні права ВАТ «Гайворонський комбінат хлібопродуктів».
Клопотання обґрунтоване тим, що 25.06.2018 року Гайворонським ВП ГУНП в Кіровоградській області були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018120120000324 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.190 КК України.
В межах зазначеного вище кримінального провадження, за клопотанням слідчого, слідчим суддею Гайворонського районного суду Кіровоградської області було постановлено ухвалу від 06.07.2018 року по справі № 385/898/18 провадження № 1-кс/385/222/18.
Вказаною ухвалою було накладено арешт на корпоративні права ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", заборонено учасникам (засновникам) розпоряджатись корпоративними правами, проводити загальні збори учасників (засновників). Заборонено державному реєстратору вносити зміни пов`язані з зміною засновників, зміною керівника (підписанта), вносити зміни, щодо ліквідації та ліквідатора ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", зміною їх адреси, та інших дій, які можуть призвести до відчуження, втрати, розтрати вказаного майна. Заборонено розпоряджатись корпоративними правами ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", зобов`язано державних реєстраторів Гайворонської міської ради Кіровоградської області, посадових осіб Міністерства Юстиції України, нотаріусів в порядку виконання ухвали внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про заборону вчинення будь-яких дій, пов`язаних з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів".
Разом з тим, у вказаному кримінальному провадженні жодній особі так і не було повідомлено про підозру та в подальшому, 06.05.2019 року зазначене кримінальне провадження № 12018120120000324 було закрито постановою слідчого.
Разом з тим, не зважаючи на ту обставину, що кримінальне провадження № 12018120120000324 було закрито, заходи його забезпечення, які було застосовано ухвалою слідчого судді Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 06.07.2018 року по справі № 385/898/18, досі не скасовані.
При цьому, наявність арешту на корпоративні права ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів" та відповідних заборон уповноваженим на те особам здійснювати реєстраційні дії щодо зміни керівника зазначеного підприємства істотно порушує права вказаної юридичної особи, її засновників та ОСОБА_5 , як законно обраного (призначеного) керівника цього підприємства.
Рішенням наглядової ради ВАТ «Гайворонський комбінат Хлібопродуктів» від 12.06.2018 року ОСОБА_5 було обрано (призначено) керівником (головою правління) ВАТ «Гайворонський комбінат Хлібопродуктів» з 12.06.2018 року з правом підпису правочинів, розпорядчих, фінансових та банківських документів без обмежень.
Водночас свої функції, як керівника господарського товариства ОСОБА_5 реалізувати не може у зв`язку з відсутністю можливості внесення змін щодо керівника товариства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.
У зв`язку з зазначеними обставинами існує об`єктивна та обґрунтована потреба у скасуванні арешту, накладеного ухвалою слідчого судді на корпоративні права підприємства.
Водночас вирішити зазначене питання у будь-який інший спосіб окрім як шляхом звернення до слідчого судді з цим клопотанням фактично неможливо.
В судове засідання заявник адвокат ОСОБА_4 не з`явився, надіслав до суду заяву з проханням розглянути клопотання без його участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення поданого клопотання та підтвердив, що дійсно 06.05.2019 року зазначене кримінальне провадження № 12018120120000324 було закрито постановою слідчого, про що надав відповідну постанову, вказавши, що вона є чинною.
Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя встановив наступне.
Відповідно до вимог ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Ч.1ст.174 КПК України визначено, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Відповідно до ч.2 ст.174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Як вбачається з ухвали Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 06.07.2018 року було накладено арешт на корпоративні права ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", заборонено учасникам (засновникам) розпоряджатись корпоративними правами, проводити загальні збори учасників (засновників). Заборонено державному реєстратору вносити зміни пов`язані з зміною засновників, зміною керівника (підписанта), вносити зміни, щодо ліквідації та ліквідатора ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", зміною їх адреси, та інших дій, які можуть призвести до відчуження, втрати, розтрати вказаного майна. Заборонено розпоряджатись корпоративними правами ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів", зобов`язано державних реєстраторів Гайворонської міської ради Кіровоградської області, посадових осіб Міністерства Юстиції України, нотаріусів в порядку виконання ухвали внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про заборону вчинення будь-яких дій, пов`язаних з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів" (а.с. 5-6).
Постановою старшого слідчого СВ Гайворонського ВП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_6 від 06.05.2019 кримінальне провадження № 12018120120000324 від 25.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 190 КК України було закрито на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
З огляду на вказане, слідчий суддя приходить до висновку про те, що потреба в арешті майна відпала і вважає за можливе задовольнити клопотання представник заявника ОСОБА_4 .
Керуючись ст.ст.170-175 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_4 , який є представником ОСОБА_5 про скасування арешту на корпоративні права ВАТ «Гайворонський комбінат хлібопродуктів» задовольнити.
Скасувати арешт, а також всі пов`язані з ним заборони, накладені на підставі ухвали слідчого судді Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 06.07.2018 року по справі № 385/898/18, кримінальне провадження № 12018120120000324 на корпоративні права ВАТ "Гайворонський комбінат хлібопродуктів" (ЄРДПОУ 00951913).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Дата документу 29.05.2019
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82060775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні