Справа № 520/190/19
Провадження № 1-кп/520/511/19
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.05.2019 року м.Одеса
Київський районний суд м.Одеси у складі судді ОСОБА_1 , який здійснює кримінальне провадження в суді першої інстанції одноособово,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщені суду кримінальне провадження №12018160480004672 від 07.12.2018 за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Одеси, громадянин України, українець, офіційно не працевлаштований, не одружений, з повною середньою освітою, раніше судимий 26.11.2018 Київським районним судом м.Одеси за ч.3 ст.185 КК України за події, які мали місце в вересні 2018 року, до позбавлення волі на строк 3 роки, звільнений від відбування покарання з випробуванням, іспитовий строк 2 роки, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора Одеської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 у липні 2018, більш точний час слідством не встановлено, але до подій, які були оцінені вироком Київського районного суду м.Одеси від 26.11.2018, знаходячись між 8-м та 9-м поверхом, будинку АДРЕСА_2 , маючи умисел на таємне викрадення чужого майна з метою особистої наживи, з корисливих мотивів, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, шляхом віджимання металевих дверей, проник у нежитлове приміщення, звідки таємно викрав майно, яке належить потерпілій ОСОБА_5 , а саме: дитячий самокат «Scooter Mini S035», блакитного кольору, без заднього колеса, вартістю 150 грн., дитячий пластмасовий мотоцикл «Оrіоn»,червоного кольору,вартістю 200грн.,дві килимові доріжки з тканини білого кольору, розміром 130x100см., вартістю 400 грн., спричинивши потерпілій ОСОБА_5 матеріальний збиток на загальну суму 750 грн. З викраденим майном ОСОБА_3 з місця вчинення кримінального правопорушення зник, отримавши можливість розпорядитись викраденим майном на власний розсуд.
Вказані умисні дії ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч.3 ст.185 КК України за ознаками: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана із проникненням в інше приміщення.
Наведене обвинувачення підтверджується наступними доказами, безпосередньо дослідженими судом у судовому засіданні.
Так, обвинувачений ОСОБА_3 винуу скоєнніінкримінованого йомузлочину визнавповністю,щиро покаявсята показав,що вінофіційно непрацевлаштований,проходить курсреабілітації відалкозалежності тагостро потребувавгрошей.Так, у липні 2018, більш точний час він не пам`ятає, він знаходився між 8-м та 9-м поверхом, будинку АДРЕСА_2 , де, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, шляхом віджимання металевих дверей, проник у комору, звідки викрав дитячий самокат блакитного кольору, без заднього колеса, дитячий пластмасовий мотоцикл червоного кольору,дві килимові доріжки з тканини білого кольору. З викраденим майном він вийшов з будинку, викрадені речі продав, а гроші витратив на власні потреби. В завершення обвинувачений ОСОБА_3 показав, що під час досудового розслідування він дізнався, що викрадені ним речі належать потерпілій ОСОБА_5 , та не оспорює встановлену слідством вартість викрадених ним речей.
Вина ОСОБА_3 у вчиненому, крім його показань, також підтверджується наступними допустимими доказами, безпосередньо дослідженими судом в судовому засіданні:
- витягом з ЄРДР про реєстрацію кримінального правопорушення;
- протоколом прийняття заяви від ОСОБА_5 про вчинення кримінального правопорушення;
- протоколами пред`явлення осіб для впізнання, згідно яких свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 впізнали ОСОБА_3 , як особу, яка викрала дитячі самокат, пластмасовий мотоцикл та двікилимові доріжки;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання, згідно якого свідок ОСОБА_8 впізнав ОСОБА_3 , як особу, яка продала йому викрадене майно;
- звітом про незалежну оцінку, згідно якого загальна вартість викраденого у потерпілої ОСОБА_5 майна складає 750 грн.
Судом згідно ч.3 ст.349 КПК України на підставі відсутності заперечень з боку учасників судового провадження було визнано недоцільним дослідження інших доказів, що є у справі, відносно фактичних обставин крадіжки ОСОБА_3 майна, яке належить ОСОБА_5 , поєднана із проникненням в інше приміщення, які правильно розуміються учасниками судового провадження та ніким не оспорюються.
Оцінюючи вищезазначенідокази,суд приходитьдо висновку,що всівони належні,оскільки підтверджуютьіснування обставин,що підлягаютьдоказуванню,допустимі,оскільки отриманів порядкувстановленому КПКУкраїни,достовірні,оскільки фактичнідані отриманіз цихдоказів,не спростованіжодним іншимдоказом.Всі цідокази всвоїй сукупностіта взаємозв`язкуне містятьсуперечностей,доповнюють одинодного ідають можливістьсуду прийтидо однозначноговисновку проте,що вина ОСОБА_3 у вчинені інкримінованого злочину доведена в повному обсязі і знайшла своє підтвердження у судовому засіданні.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд враховує обставинами, які пом`якшують покарання, повне визнання вини, щире каяття у скоєному, активне сприяння розкриттю злочину, наявність у нього захворювання і вад опорно-рухомої системи. Суд також враховує, що потерпіла не має претензій до обвинуваченого і не наполягає на його суворому покаранні.
Обставини, які обтяжують покарання, відсутні.
Наведені дані про особу винного в їх сукупності з урахуванням наявності у ОСОБА_3 реєстрації і постійного місця проживання, соціальних зв`язків, характеру, тривалості і обставин вчинення злочину, суд дійшов висновку, що він не являється суспільно небезпечною особою, яка потребує обов`язкової ізоляції від суспільства, а тому його виправлення можливе в рамках звільнення від покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України.
Згідно висновку органу пробації ризик вчинення повторного кримінального правопорушення ОСОБА_3 та ризик його небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб, оцінюється як середній. При цьому, перевиховання обвинуваченого в громаді можливо без позбавлення або обмеження волі під наглядом органу пробації та застосування до обвинуваченого соціально-виховних заходів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.369-370, 373-374 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки.
На підставі ч.4 ст.70 КК України остаточне покарання ОСОБА_3 за сукупністю злочинів призначити шляхом поглинення менш суворого покарання, призначеного вироком Київського районного суду м.Одеси від 26.11.2018, більш суворим, призначеного цим вироком, і до відбування чотири роки позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного йому покарання, якщо він на протязі іспитового строку в три роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього вироком суду обов`язки, передбачені ст.76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, або навчання.
На вирок учасниками кримінального провадження може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо апеляційну скаргу не подано, то вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копію вироку надіслати не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82068642 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Борщов І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні