ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
28.05.2019Справа № 910/2411/19
за позовом ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс"
про визнання недійсним рішення та скасування реєстраційної дії
Суддя Картавцева Ю.В.
Представники: згідно з протоколом судового засідання
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс" про визнання недійсним рішення та скасування реєстраційної дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що він не брав участі у загальних зборах Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс" 20.11.2014 та не підписував рішення загальних зборів, оформлене протоколом № 20/11-14 про звільнення директора ТОВ "Аніс" ОСОБА_3 , відтак, зазначені збори проведені за відсутності кворуму учасників товариства необхідного для ухвалення відповідних рішень. Зважаючи на це, позивач просить суд визнати недійсним повністю з часу прийняття рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс" від 20.11.2014, оформлене протоколом № 20/11-14 та скасувати реєстраційну дію (номер запису про проведення реєстраційної дії № 10671070009003913) відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс", проведену 27.11.2014.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.03.2019 суд ухвалив: позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху; встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом: зазначення ідентифікаційний код відповідача та ідентифікаційний номер зазначеної позивачем третьої особи - ОСОБА_4 ; надання викладу обставин заявлених позивачем позовних вимог в контексті необхідності залучення до участі у справі третіх осіб - ОСОБА_5 та ОСОБА_4 ; надання до суду відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; надання належних доказів у підтвердження факту відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів, в тому числі, документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо); надання до суду документа (документів), що підтверджують повноваження представника позивача Воротиленка О.С. як адвоката; встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом семи днів з дня вручення даної ухвали.
20.03.2019 до відділу діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
За змістом ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Зважаючи на те, що спір у справі виник з корпоративних правовідносин, з огляду на імперативні приписи пункту 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку, що справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.03.2019 суд ухвалив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; справу розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 16.04.2019; зобов`язати Дніпровську районну в місті Києві державну адміністрацію (02094, м. Київ, бульвар Праці,1/1) надати копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс" (ідентифікаційний код: 22912762).
03.04.2019 через відділ діловодства суду від Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі надійшли копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Аніс".
15.04.2019 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли заперечення щодо позовної заяви.
Підготовче засідання 16.04.2019 не відбулося у зв`язку з перебуванням судді Картавцевої Ю.В. на лікарняному.
З огляду на повернення судді Картавцевої Ю.В. з лікарняного, ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.04.2019 підготовче засідання призначено на 28.05.2019.
17.05.2019 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про виклик свідків, а саме ОСОБА_5 та ОСОБА_1 .
У підготовче засідання 28.05.2019 представники сторін не з`явилися, про дату,час та місце підготовчого засідання були повідомлені належним чином.
Розглянувши в підготовчому засіданні клопотання позивача про виклик свідків, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 88 Господарського процесуального кодексу України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з`явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.
Згідно зі ст. 89 Господарського процесуального кодексу України свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти. Суд має право зобов`язати учасника справи, який подав заяву свідка, забезпечити явку свідка до суду або його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Так, наведені приписи процесуального закону дають підстави для висновку, що свідок може бути викликаний у засідання у разі, якщо у справі наявна заява такого свідка, у якій викладені показання суперечать іншим доказам.
Суд зазначає, що у письмових заявах свідків, які були подані позивачем разом з клопотання про виклик свідків, ОСОБА_6 та ОСОБА_1 підтверджують доводи, викладені у позовній заяві, відтак, їх показання не суперечать іншим доказам, які містяться в матеріалах справи. За наведених обставин, суд не вбачає підстав для виклику вказаних осіб у судове засідання для допиту та відмовляє у задоволенні клопотання позивача про виклик свідків.
Разом з тим, за змістом ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
У вирішенні відповідного питання щодо наявності юридичного інтересу у третьої особи, суд з`ясовує, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Так, матеріали справи містять письмові заяви свідків, у яких зазначено, що ОСОБА_1 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , які станом на 20.11.2014 були учасниками ТОВ "Аніс" не приймали участь в загальних зборах товариства, рішення, прийняте на яких є предметом спору у даній справі, відтак, будуть досліджуватися обставини, що можуть вплинути на права і обов`язки ОСОБА_6 та ОСОБА_4 . Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення вказаних осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Відповідно до ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З метою належної підготовки справи для розгляду суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
Відповідно до ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З огляду на необхідність залучення до участі у справі третіх осіб, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 50, 177, 183, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
2. Залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ).
3. Зобов`язати відповідача надіслати залученим третім особам відзив на позов з додатками, докази надіслання надати суду.
4. Запропонувати третім особам подати письмові пояснення щодо позову/відзиву протягом п`яти днів з дня отримання ухвали/відзиву .
5. Підготовче засідання відкласти на 18.06.19 о 15:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал судових засідань № 21 . Повідомити учасників справи, що їх явка в судове засідання є обов`язковою.
6. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.В. Картавцева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 02.06.2019 |
Номер документу | 82116874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Картавцева Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні