ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" травня 2019 р. м. Київ Справа № 911/458/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Янюк О.С. за участю секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянувши у судовому засіданні клопотання ліквідатора Шимана Є.О. про продовження строку ліквідаційної процедури у справі №911/458/18
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Інстафф. (08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, вул. Ломоносова, буд. 1-Б, офіс 2, ідентифікаційний код 38151163)
У судове засідання учасники справи не заявились
ВСТАНОВИВ:
07.03.2018 ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю Інстафф. (далі - боржник, ТОВ Інстафф. ) Шиман Є.О. (далі - ліквідатор), у порядку ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство), звернувся до Господарського суду Київської області (далі - суд) із заявою про порушення справи про банкрутство, у зв`язку з відсутністю активів у боржника для задоволення кредиторської заборгованості.
Ухвалою суду від 12.04.2018 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Інстафф. , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, судове засідання призначено на 26.04.2018.
Постановою суду від 26.04.2018 визнано банкрутом ТОВ Інстафф. та відкрито його ліквідаційну процедуру; при подальшому розгляді справи ухвалено застосувати положення ст.95 Закону про банкрутство; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Шимана Є.О.; вирішено інші процедурні питання по справі.
26.04.2019 до суду звернувся ліквідатор банкрута із клопотанням №1-34/191 (вх. №8394/19) про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, яке обґрунтоване тим, що на поточному рахунку банкрута в АТ Укрсоцбанк наявний арешт, а ліквідатором, у свою чергу, вчиняються дії щодо його скасування з подальшою процедурою погашення існуючої кредиторської заборгованості. Таким чином, звершити ліквідаційну процедуру неможливо.
Ухвалою суду від 11.05.2019 вищевказане клопотання ліквідатора призначено до розгляду у судовому засіданні на 27.05.2019.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
У судове засідання учасники справи не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно (т. 2 а.с. 103-106), явка обов`язковою судом не визнавалась, а тому ураховуючи положення ст. 42 ГПК України, суд визнав за можливе розглянути клопотання без їх участі.
Так, особливості банкрутства окремих категорій боржників визначається розділом VII Закону про банкрутство (ст.ст. 84-96).
Згідно із ст. 84 Закону про банкрутство, відносини, пов`язані з банкрутством боржників, визначених у цьому розділі, регулюються Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Як зазначалось вище, постановою суду від 26.04.2018, зокрема, визнано банкрутом ТОВ Інстафф. та відкрито його ліквідаційну процедуру; при подальшому розгляді справи ухвалено застосувати положення ст.95 Закону про банкрутство.
Проте, положеннями ст. 95 Закону про банкрутство не встановлено строк ліквідаційної процедури, а відтак застосуванню підлягають загальні положення Закону, які регулюють зазначену процедуру.
Так, ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство передбачено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Отже, процедури банкрутства, за приписами вказаного Закону, мають строковий характер. Відтак, усі учасники провадження у справі про банкрутство, мають належним чином користуватися наданими Законом правами та власними повноваженнями, сприяти дотриманню визначених Законом про банкрутство строків судових процедур, задля зменшення негативних наслідків надмірною тривалістю цих процедур як для кредиторів так і боржника.
Як зазначалось вище, постановою суду від 26.04.2018, зокрема, 5ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Шимана Є.О.
Згідно ч. 3 ст. 40 Закону про банкрутство, ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, до затвердження звіту ліквідатора. При цьому, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута (ч. 7 ст. 46 Закону).
Проте, ані зазначеним Законом, ані будь-якими іншими нормативно-правовими актами не передбачено зупинення або завершення ліквідаційної процедури. Разом із цим, закон не містить жодного процесуального наслідку порушення строку процедури ліквідації, а відтак суд продовжує провадження у справі.
Водночас, порушення строку (вихід за межі встановленого Законом строку процедури ліквідації) є приводом для суду розглянути законність дій/бездіяльності ліквідатора та, за наявності підстав, вирішити питання щодо заміни ліквідатора (ч.12 ст. 41 Закону про банкрутство).
Підсумовуючи вищевикладене, суд вважає, що судова процедура триває до повного завершення процедури ліквідації, затвердження господарським судом ліквідаційного балансу і звіту ліквідатора, внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про його припинення (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суху від 26.02.2019 у справі №911/3132/17).
Ураховуючи зазначене, оскільки процедура ліквідації не є завершеною, а повноваження ліквідатора не є припиненими, суд дійшов висновку про відмову у продовженні ліквідаційної процедури ТОВ Інстафф. та продовженні повноважень ліквідатора.
Керуючись ст.ст. 40, 46 Закону про банкрутство, ст.ст. 234-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. У продовженні ліквідаційної процедури ТОВ Інстафф. (ідентифікаційний код 38151163) та продовженні повноважень ліквідатора Шимана Євгена Олександровича - відмовити.
2. Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст.ст. 41-49 Законом про банкрутство, та за результатами роботи по ліквідації банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс ТОВ Інстафф. (ідентифікаційний код 38151163).
3. Копію ухвали надіслати учасникам у справі.
4. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом 10 днів у порядку, передбаченому ст.ст. 255-257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 31.05.2019.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2019 |
Оприлюднено | 02.06.2019 |
Номер документу | 82117170 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Янюк О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні