Ухвала
від 03.06.2019 по справі 383/1507/18
БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 383/1507/18

Номер провадження 2/383/146/19

УХВАЛА

03 червня 2019 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Замши О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Машкової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Павлогірківської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Бобринецького районного суду Кіровоградської області з позовом до Павлогірківської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про визнання права на 1/2 земельної частки (паю) у порядку спадкування за заповітом загальною площею 9,62 умовно кадастрових гектарів, що розташована на території Павлогірківської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області.

Ухвалою суду від 20.03.2019 року витребувано від приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівни інформацію про прийняття спадщини (відкриття спадкової справи, заяв про відмову у прийнятті спадщини, чи наявності посвідчених та не скасованих заповітів) після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та належним чином засвідчену копію спадкової справи.

До суду повернувся поштовий конверт, адресований приватному нотаріусу Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівні з ухвалою про витребування доказів без виконання з відміткою за відмовою адресата від одержання (а.с.117).

Представник позивача до суду надав клопотання про застосування відносно приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівни заходів процесуального примусу.

Клопотання обгрунтовує тим, що приватний нотаріус відмовляється від отримання надісланої на її адресу ухвали про витребування доказів та спадкової справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; згідно з ч. 7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина 8 статті 84 ЦПК України).

Частиною 2 статті 18 ЦПК України визначено, що невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Статтею 143 ЦПК України визначено, що заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Відповідно ч. 1 ст. 144 ЦПК України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.

Відповідно до ст. 148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

Враховуючи, що вимоги ухвали суду від 20.03.2019 року не виконанні, інформація про причини не виконання до суду не надійшло, адресат (приватний нотаріус Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівна) відмовилася від отримання кореспонденції суду, що засвідчено листоношею, що вказую на створення перешкод у здійсненні судочинства, суд вважає за необхідне застосовувати до приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівни захід процесуального примусу у виді штрафу.

Суд роз`яснює, що у відповідності до частини 2 статті 144 ЦПК України, застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.

Статтею 148 ЦПК України визначено, що ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.

Керуючись ст.ст. 143, 144, 148, 251, 260, 353, 354 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати до приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівни захід процесуального примусу у вигляді штрафу.

Стягнути з приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Локатир Марії Василівни (п.і. АДРЕСА_1 ) штраф в розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 576 гривень 30 копійок, який зарахувати на рахунок Державної судової адміністрації України (ідентифікаційний код юридичної особи 26255795, місцезнаходження юридичної особи 01021, м. Київ, вулиця Липська, будинок 18/5).

Реквізити для сплати штрафу:

- Отримувач коштів: УК у Печерському р-ні/Печерський р-н/210081100

- Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 38004897

- Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

- Код банку отримувача ( МФО): 899998

- Рахунок отримувача: 31116106026007

- Код класифікації бюджету: 21081100

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

У відповідності до п.п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Бобринецький районний суд Кіровоградської області).

Оскарження ухвали не перешкоджає розгляду справи.

Повний текст ухвали складено та підписано суддею 03.06.2019 року.

Суддя О.В. Замша

СудБобринецький районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення03.06.2019
Оприлюднено04.06.2019
Номер документу82152255
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —383/1507/18

Рішення від 11.07.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Рішення від 11.07.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 13.05.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 20.03.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 04.01.2019

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні