Ухвала
від 04.06.2019 по справі 909/553/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/553/19

УХВАЛА

04.06.2019 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з додатковою відповідальністю "Тернопільський завод ЗБК"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельні автоматизовані технології"

про стягнення заборгованості в сумі 104651 грн 16 к.

встановив: до Господарського суду Івано-Франківської області звернулось Товариство з додатковою відповідальністю "Тернопільський завод ЗБК" із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельні автоматизовані технології" про стягнення заборгованості в сумі 104651 грн 16 к.

Позивач у позовній заяві просив суд вжити заходи щодо забезпечення позову шляхом накладення арешту на рахунок відповідача р/р НОМЕР_1 у ПАТ "Укрсоцбанк" (МФО 300023) в межах 104651 грн 16 к.

Вказана заява обґрунтована тим, що існує необхідність забезпечення позову у зв`язку із тим, що сума позову є досить значною, а відповідач ігнорує свій обов`язок з погашення заборгованості, тому є підстави вважати, що при невжитті заходів по забезпеченню позову виконання рішення буде ускладнено.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд зазначає наступне.

Згідно з ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Позов забезпечується заходами, передбаченими ст. 137 ГПК України чи іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів.

Забезпечення позову є засобом, спрямованим на запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, що полягає у вжитті заходів, за допомогою яких у подальшому гарантується виконання судових актів. Заходи щодо забезпечення позову обов`язково повинні застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв`язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.

Заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Суд зазначає, що адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з майновими наслідками заборони/ зобов"язання відповідача вчиняти певні дії.

Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову, проаналізувавши співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позивачем вимогами, суд констатує, що позивачем не представлено жодних доказів, як б свідчили про наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

В той же час, виходячи із положень ст. 136 ГПК України, де передбачено що забезпечення позову допускається, як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, суд звертає увагу, що позивач не позбавлений права повторно звернутися із заявою про забезпечення позову, у випадку реального настання обставин, які будуть свідчити про ускладнення виконання рішення у випадку його ухвалення на користь позивача.

Виходячи із викладеного, суд відмовляє у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.

Керуючись статтями 137, 140, 233, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, встановленому Розділом IV Господарським процесуальним кодексом України.

Дата підписання 04.06.2019.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України", за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Суддя Т. В. Максимів

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.06.2019
Оприлюднено04.06.2019
Номер документу82158811
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/553/19

Рішення від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 04.06.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 04.06.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні