ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
м. Суми
03.06.2019 Справа № 920/1239/17
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши заяву б/н від 16.05.2019 Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, м. Полтава, про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 920/1239/17
за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області, м. Суми
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Завод Ксанта ,
м. Кролевець
про визнання недійсним договору та скасування свідоцтва про право власності,-
за участю представників:
від позивача: не прибув,
від відповідача: не прибув,
від заявника: не прибув,
за участю секретаря судового засідання Гордієнко Ж.М.
ВСТАНОВИВ :
Рішенням господарського суду Сумської області від 01.03.2018 у справі №920/1239/17 позов задоволено. Стягнуто з ТОВ Завод Ксанта (вул. Шевченка, 86, м. Кролевець, Сумська область, 41300, код 30827733) на користь Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Сумській області (40024, Сумська область, м. Суми, вул. Харківська, 30/1, код 21124686) судовий збір в сумі 3200 грн. 00 коп.
26.03.2018 на примусове виконання рішення від 01.03.2018 № 920/1239/17 було видано відповідний наказ.
16.05.2019 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, м. Полтава, звернувся до суду із заявою б/н від 16.05.2019 про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до якої просить суд замінити стягувача (позивача) у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Господарського суду Сумської області від 01.03.2018 у справі № 920/1239/17 - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Сумській області його правонаступником - Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях.
Представники сторін та заявника в дане судове засідання не прибули.
Розглянувши подано заяву, суд дійшов висновку про її задоволення виходячи з наступного:
Як вбачається із поданих до суду документів, відповідно до Наказу Фонду державного майна України № 40 від 17.01.2019 «Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України» утворено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях як юридичну особу публічного права, що розташоване у м. Полтава, реорганізувавши шляхом злиття Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Сумській області (пункт 1 Наказу). Установлено, що: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях є правонаступником майна, прав та обов`язків Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області; регіональні відділення Фонду державного майна України, які реорганізовуються шляхом злиття згідно з пунктом 1 цього наказу продовжують здійснювати повноваження та функції, покладені на зазначені органи, до видання наказу Фонду державного майна України про можливість забезпечення Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях здійснення повноважень та виконання функцій (пункт 2 Наказу).
Відповідно до Наказу Фонду державного майна України № 289 від 22.03.2019 «Про визначення дня початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях» визначено днем початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях 22 березня 2019 року. Начальнику Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях наказано забезпечити здійснення повноважень та виконання функцій покладених на Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях.
Статтею 512 Цивільного кодексу України передбачено, що кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); правонаступництва; виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); виконання обов`язку боржника третьою особою. Кредитор у зобов`язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов`язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 514 Кодексу).
Відповідно ч.5 статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до п. 9 ч. 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-19 від 03.10.2017, який набрав чинності 15.12.2017, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядається за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно статті 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
На підставі встановлених обставин, суд зазначає, що заміна кредитора у зобов`язанні щодо виконання судового наказу від 26.03.2018 у даній справі цілком відповідає вимогам, встановленим у ст.ст. 512-516 Цивільного кодексу України, оскільки вона здійснена у порядку, визначеному законодавством.
Відтак, враховуючи, що згідно з Наказом № 40 від 17.01.2019 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях є правонаступником майна, прав та обов`язків Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області, заява Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 334, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ч.5 статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» , ст.ст. 512-516 Цивільного кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву б/н від 16.05.2019 Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, м. Полтава, про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
2. Замінити стягувача - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Сумській області (40024, Сумська область, м. Суми, вул. Харківська, 30/1, код 21124686) у виконавчому провадженні з примусового виконання судового наказу Господарського суду Сумської області № 920/1239/17 на його правонаступника - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях (36014, м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, код ЄДРПОУ 42769539).
3. Копію ухвали надіслати сторонам у справі та Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення. Дана ухвала може бути оскаржена у строк, встановлений ст.. 256 Господарського процесуального кодексу України безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали підписано 04.06.2019
Суддя С.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2019 |
Оприлюднено | 05.06.2019 |
Номер документу | 82159987 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні