УХВАЛА
про повернення заяви про забезпечення позову без розгляду
м. Вінниця
04 червня 2019 р. Справа № 120/1786/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Богоноса Михайла Богдановича, перевіривши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління ДФС у Вінницькій області
про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень
ВСТАНОВИВ:
03.06.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.
Разом з позовом, позивач подав до суду заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії податкових повідомлень - рішень № 3013-5106-0204 від 15.04.2019 року та №3004-5106-0204 від 15.04.2019 року, складених Головним управлінням ДФС у Вінницькій області, до вирішення адміністративної справи по суті.
Перевіривши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України щодо форми та змісту такої заяви, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 152 КАС України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Крім того, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову справляється судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову, позивач мав би сплатити судовий збір в розмірі 576,30 грн (1921,00 грн * 0,3).
Як видно із матеріалів заяви про забезпечення позову, заявником за подання заяви сплачено судовий збір в розмірі 384,20 грн, тобто в неналежному розмірі (576,30 грн > 384.20 грн).
Відповідно до ч. 3 ст. 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
В силу вимог ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Відтак, враховуючи, що ОСОБА_1 при поданні заяви про забезпечення адміністративного позову сплачено судовий збір у неналежному розмірі, така заява подана без додержання вимог ч. 4 ст. 152 КАС України, а тому на підставі ч. 7 ст. 154 КАС України підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст. 152, 154, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявнику без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Богоніс Михайло Богданович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 04.06.2019 |
Номер документу | 82160109 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні