Ухвала
від 03.06.2019 по справі 357/11069/18
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/11069/18

2-ві/357/42/19

У Х В А Л А

03.06.2019 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Кошель Л. М. розглянувши питання про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова Олега Івановича за заявою представника відповідачів адвоката Кузьменка Євгеній Анатолійовича у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 25.02.2019 року у справі №357/11069/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Матюші до ОСОБА_1 , державного реєстратора Київської обласної філії Комунального підприємства Реєстрація нерухомості та бізнесу Міхачова Вячеслава Анатолійовича, Товариства з додатковою відповідальністю Шамраївський цукровий завод про визнання недійсним правочину щодо дострокового розірвання договору оренди, визнання недійсним договору оренди, скасування рішень про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова О.І. перебуває заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 25.02.2019 року у справі №357/11069/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Матюші до ОСОБА_1 , державного реєстратора Київської обласної філії Комунального підприємства Реєстрація нерухомості та бізнесу Міхачова Вячеслава Анатолійовича, Товариства з додатковою відповідальністю Шамраївський цукровий завод про визнання недійсним правочину щодо дострокового розірвання договору оренди, визнання недійсним договору оренди, скасування рішень про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

31.05.2019 року представник відповідачів адвокат Кузьменко Є.А. подав заяву про відвід головуючому у справі судді Орєхову О.І. з тих підстав, що 25.02.2019 року судом ухвалено заочне рішення у справі не зважаючи на клопотання представника відповідачів про відкладення розгляду справи на іншу дату, що є порушенням права на захист, та вважає, що це є суб`єктивним ставленням головуючого до відповідачів. Крім того, вказав, що ним зверталась увага суду на відсутність повноважень представника позивача ТОВ Агрофірма Матюші у адвоката Танцюри Ю.Б., однак суд на це увагу не звернув та безпідставно допустив адвоката до участі у справі.

Ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 31.05.2019 року у задоволенні заяви про відвід відмовлено, а справу передано до канцелярії суду для визначення складу суду для вирішення питання про відвід судді Орєхову О.І..

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.06.2019 року головуючим суддею визначено суддю Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Кошель Ліану Миколаївну.

Відповідно до ч.7 ст.40 ЦПК України, питання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів із дня надходження заяви про відвід судді, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід судді.

Вирішуючи питання про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова О.І., суд виходить з наступного.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Мотивом для подачі заяви про відвід судді Орєхова О.І. стало те, що під головуванням останнього 25.02.2019 року судом ухвалено заочне рішення у справі, не зважаючи на клопотання представника відповідачів про відкладення розгляду справи на іншу дату, та те, що суддя Орєхов О.І. допустив до участі у справі адвоката Танцюру Ю.Б., як представника ТОВ Агрофірма Матюші , не врахувавши пояснення адвоката Кузьменко Є.А. щодо відсутності відповідних повноважень у останньої.

Відповідно до ч.2 ст.214 ЦПК України, головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.4 ст.217 ЦПК України, головуючий встановлює особи тих, хто бере участь у судовому засіданні, а також перевіряє повноваження представників.

Отже, вирішення питання відкладення розгляду справи на іншу дату рівно як і вирішення питання про допуск чи не допуск представника сторони до участі у справі є виключною прерогативою головуючого.

Згідно ч. 4 ст. 36 ЦПК України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Оскільки мотивами адвоката Кузьменка Є.А. для звернення до суду із заявою про відвід судді Орєхова О.І. були виключно рішення останнього, то в силу зазначеної норми процесуального права, такі мотиви не можуть бути підставою для відводу. Будь-які інші обставини із кола визначених законодавцем у ст.36 ЦПК України адвокат Кузьменко Є.А. у своїй заяві не навів.

Відповідно до практики ЄСПЛ потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.

Декларацією щодо принципів незалежності судової влади, прийнятої Конференцією голів Верховних судів країн Центральної та Східної Європи (о. Бріюні, Хорватія, 17.10.2015р.) закріплено принципи, які встановлюють стандарти незалежності судової влади, як однієї з трьох гілок державної влади у прийнятті рішень.

Суд враховує, що Статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод(далі - КЗПЛ) встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом (п. 1). Як зазначається у п. 11 Рекомендацій CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов`язки, ухвалених 17.11.2010 р., зовнішня незалежність не є прерогативою чи привілеєм, наданим для задоволення власних інтересів суддів. Вона надається в інтересах верховенства права та осіб, які домагаються та очікують неупередженого правосуддя. Незалежність суддів слід розуміти як гарантію свободи, поваги до прав людини та неупередженого застосування права. Неупередженість та незалежність суддів є необхідними для гарантування рівності сторін перед судом (п. 11).

В даному випадку, суд звертає увагу на відсутність об`єктивних обставин, що могли б викликати сумніви в об`єктивності головуючого судді Орєхова О.І., тому у задоволенні заяви про його відвід слід відмовити.

Керуючись ст.ст.33, 36, 40, 41, 260-261 ЦПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні заяви представника відповідачів адвоката Кузьменка Євгеній Анатолійовича про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова Олега Івановича у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 25.02.2019 року у справі №357/11069/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Матюші до ОСОБА_1 , державного реєстратора Київської обласної філії Комунального підприємства Реєстрація нерухомості та бізнесу Міхачова Вячеслава Анатолійовича, Товариства з додатковою відповідальністю Шамраївський цукровий завод про визнання недійсним правочину щодо дострокового розірвання договору оренди, визнання недійсним договору оренди, скасування рішень про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

СуддяЛ. М. Кошель

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.06.2019
Оприлюднено05.06.2019
Номер документу82163151
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —357/11069/18

Ухвала від 11.12.2020

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 29.11.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 20.11.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 03.09.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Савченко Сергій Іванович

Ухвала від 14.06.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Савченко Сергій Іванович

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Кошель Л. М.

Ухвала від 31.05.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Постанова від 28.03.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванченко Микола Миколайович

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Рішення від 25.02.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні