справа № 631/179/19
провадження № 2/631/604/19
У Х В А Л А
про витребування доказів по справі
02 травня 2019 року селище міського типу Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Трояновської Т.М.
за участю секретаря судового засідання - М`ячиної Ю.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі судових засідань приміщення суду цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Просянської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визнання права власності на спадщину,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Нововодолазького районного суду Харківської області з позовною заявою до Просянської сільської ради Нововодлазького району Харківської області, в якій просить визнати за ним право власності за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на житловий будинок з надвірними будівлями, загальною площею 77 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся відповідно до вимог статті 128 Цивільного процесуального кодексу України.
На електрону адресу суду 02.05.2019 року ОСОБА_1 надіслав клопотання відповідно до якого просив суд витребувати від приватного нотаріуса Нововодолазького районного нотаріального округу Харківської області Крючкової Л.А. інформацію про наявні відкриті спадкові справи та заповіти, складені ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та в разі наявності витребувати належним чином завірену копію відкритої спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 . Крім того позивач просив суд залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору свою матір - ОСОБА_3 .
Представник Просянської сільської ради Нововодолазького району Харківської області у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялись відповідно до вимог статті 128 Цивільного процесуального кодексу України, пр що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до положень пункту 1 частини 3 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Перевіривши матеріали , що містяться у справі, суд виходить з наступного.
Частиною 1 статті 76 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 Цивільного процесуального кодексу України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до положень частини 2 статті 83 Цивільного процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу (частина 1 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 5 Цивільного процесуального кодексу України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно частини 5 статті 12 Цивільного процесуального кодексу України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Оскільки відомості та документи, що містяться в спадкових справах, відповідно до статті 8 Закону України Про нотаріат є нотаріальною таємницею та позивач позбавлений можливості їх надати, клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів слід задовольнити.
Що стосується клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , то суд виходить з положеньчастини 1 статті 53 Цивільного процесуального кодексу України відповідно до якої, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (частина 3 статті 53 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 54 Цивільного процесуального кодексу України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Згідно частини 5 статті 53 Цивільного процесуального кодексу України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
З огляду на вищевикладене, враховуючи характер спірних правовідносин, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , оскільки рішення по даній справі щодо реалізації позивачем свого права може суттєво вплинути або порушити її права.
Імперативними приписами частини 2 статті 258 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу ІІІ Цивільного процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених зазначеним цивільним процесуальним кодифікованим законом України.
Пунктом 2 частини 2 статті 198 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема, залучення до участі або вступу у справу третьої особи.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги той факт, що позивач заявив клопотання про витребування доказів від приватного нотаріуса Нововодолазького районного нотаріального округу Харківської області Крючкової Л.А. та залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , з метою дотримання реалізації сторонами своїх процесуальних прав, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засіданні, в межах строку передбаченого статтями 189, 196 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 3 статті 240 Цивільного процесуального кодексу України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесу, повідомляються про судове засідання в порядку, визначеному цим Кодексом.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, судом, відповідно до частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись статтями 5, 12, 53, 54, 83, 84, 189, 198, 240, 247, 258 - 261, 353 Цивільного процесуальнго кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 - задовольнити.
Витребувати від приватного нотаріуса Нововодолазького районного нотаріального округу Харківської області Крючкової Л.А. ( АДРЕСА_2 , Харківська область, Нововодолазький район, селище міського типу Нова Водолага, вулиця Горького, 1 а) інформацію про осіб, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , наявні відкриті спадкові справи та заповіти, складені ОСОБА_4 Миколою Даниловичем та витребувати належним чином завірену копію відкритої спадкової справи № 187/2016, заведеної після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Докази, що витребуються судом направити безпосередньо до Нововодолазького районного суду Харківської області за адресою: Харківська область, смт. Нова Водолага, вул. 40 - років Перемоги, 1.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Залучити до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Просянської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визнання права власності на спадщину, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - ОСОБА_3 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відкласти підготовче засіданні у справі за позовом ОСОБА_1 до Просянської сільської ради Нововодолзького району Харківської області про визнання права власності на спадщину до 15 годину 30 хвилин 22 травня 2019 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
У відповідності до підпункту 15 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Нововодолазький районний суд Харківської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження такої ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду та з інших поважних причин.
Суддя: Т.М. Трояновська
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 05.06.2019 |
Номер документу | 82185737 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні