Справа №133/1455/19
УХВАЛА
10.06.2019
Слідчий суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянув клопотання слідчого Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна, погодженого з прокурором, по кримінальному провадженню № 12019020170000443 від 05.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, погодженого з прокурором, по кримінальному провадженню № 12019020170000443 від 05.06.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
В обґрунтування клопотання вказав, що 04.06.2019 в чергову частину Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області надійшло колективне звернення від жителів с. Махаринці Козятинського району Вінницької області про те, що 04.06.2019, чотири невідомі вантажні автомобілі з причепами, без буд-яких дозвільних документів на території колишнього сміттєзвалища вивантажили тверді побутові відходи.
06.06.2019, під час огляду місця події було вилучено зразки ґрунту, які було поміщено до чотирьох окремих спеціальних пакетів «НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ ГОЛОВНЕ СЛІДЧЕ УПРАВЛІННЯ» № INZ 2035889, № INZ 2035890, № INZ 2035888, № INZ 2035887 та передано до кімнати зберігання речових доказів Козятинське ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Вищевказані речі вилучені під час проведення огляду місця події у вказаному кримінальному провадженні, визнані речовими доказами, відповідно до ст. 98 КПК України, оскільки вони зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього кодексу.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст. 171 КПК України, підтвердженням права власності на майно, що належить арештувати, є відповідні документи або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження таким майном підозрюваним, потерпілим третіми особами, у даному випадку вказаними документами є відповідні протоколи проведення слідчих дій у вказаному кримінальному провадженні в яких відображено вилучені об`єкти та обставини за яких їх було вилучено.
Слідчий в судове засідання не з`явився,хоча повідомлявся про місце та час його розгляду, проте до суду надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує.
Відповідно до ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:
1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;
2) перелік і види майна, що належить арештувати;
3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;
4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Враховуючи вище викладене, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі відчуження, належного збереження вказаного речового доказу дане клопотання слід задовільнити.
Керуючись ст. 171, 172,173 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовільнити.
Накласти арешт на зразки ґрунту, вилучені під час проведення огляду місця події 06.06.2019, які вилучені з території колишнього сміттєзвалища, яке знаходиться на території Махаринецької сільської ради Козятинського району Вінницької області, та які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя : підпис
З оригіналом вірно :
Слідчий суддя Секретар
Дата документу 10.06.2019
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82278272 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Сорока Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні