Ухвала
від 06.06.2019 по справі 499/706/18
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/706/18

Провадження № 2/499/18/19

У Х В А Л А

Іменем України

"06" червня 2019 р. смт.Іванівка

Іванівський районний суд Одеської області у складі головуючого судді Погорєлова І.В., за участю секретаря судового засідання Дібрової О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванівка Іванівського району Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Нива-1200 про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа, провадження перебуває на стадії судового розгляду.

23.05.2018 року у судове засідання представник позивача, який здійснює представництво інтересів позивача в суді, до суду не з`явився, надав заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням на лікуванні та обстежені в лікарні, разом з тим, доказів на підтвердження даних обставин не надав. Судом було визнано дану причину неявки не поважною, разом з тим, розгляд справи відкладено, оскільки представник позивача під час судового розгляду у судове засідання не з`явився без надання доказів причин поважності неявки вперше. Судове засідання було відкладено на 06.06.2019 року на 11 годину 30 хвилин.

Також суд зазначає, що безпосередньо позивач ОСОБА_1 у судові засідання, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, жодного разу до суду не з`явився, всі процесуальні дії по справі здійснює його представник.

У судове засідання 06.06.2019 року на 11 годину 30 хвилин представник позивача, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, шляхом направлення телефонограми, у судове засідання не з`явився, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи проведення судового засідання у його відсутність не надав, що підтверджується довідкою канцелярії Іванівського районного суду Одеської області, про причини неявки не повідомив, зважаючи на встановлене, суд визнає його неявку з неповажних причин.

Відповідач по справі та його представник у судове засідання не з`явилися, проте представник відповідача надав до суду заяву про слухання справи у їх відсутність, проти задоволення позову заперечували.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Згідно з ч.5 ст.223 ЦПК України у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Згідно з п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Європейський суд з прав людини, вирішуючи питання про дотримання права на справедливий суд, передбаченого пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, у контексті оцінки дій сторони в справі, спрямованих на захист свого права, або її бездіяльності, дійшов з урахуванням принципів, що випливають з прецедентної практики Суду, висновків про те, що: одним із фундаментальних аспектів верховенства права є принцип юридичної визначеності; право на суд не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави; сторона в розумні інтервали часу має вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження; право на вчинення процесуальних дій стороною або щодо певної сторони не є необмеженим, позаяк обмежується, зокрема, необхідністю дотримання прав іншої сторони в процесі та власне необхідністю забезпечити дотримання права на справедливий суд у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції (рішення від 19.06.2001 у справі Креуз проти Польщі (п.п. 52, 53, 57 та ін.); рішення від 03.04.2008 у справі Пономарьов проти України (п.п. 40, 41, 42 та ін.).

При цьому з аналізу норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду вбачається, що питання про порушення статті 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом.

Принцип рівності сторін у процесі у розумінні справедливого балансу між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно до другої сторони (рішення у справах Dombo Beheer B.V. v. the Netherlands від 27 жовтня 1993 р., п. 33, та Ankerl v. Switzerland від 23 жовтня 1996 р., п. 38).

Згідно з положеннями ч.1 ст.64 ЦПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.

У зв`язку з вищенаведеним, враховуючи, що розгляд справи є неможливим без участі представника позивача, що виражається у специфіці предмету спору, неоднозначної позиції представника позивача щодо підстав позову, враховуючи, що представник позивача повторно не з`явився у судове засідання без поважних причин, суд вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без розгляду.

Керуючись ст.ст.223, 257, 260-262 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Нива-1200 про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сини з моменту її підписання суддею.

Відповідно до ч.1 ст.353 ЦПК України ухвала про залишення позову без розгляду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, у а разі проголошення короткого тексту ухвали, протягом п`ятнадцяти днів з отримання повного тексту ухвали.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції з урахуванням п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, відповідно до яких апеляційна скарга подається до апеляційного суду через суд першої інстанції, який розглядає справу.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.06.2019
Оприлюднено11.06.2019
Номер документу82306051
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —499/706/18

Постанова від 03.09.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 06.06.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 10.04.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 03.04.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 03.04.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 22.03.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 22.03.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні