ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 440/2065/19
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Галузевий державний архів Міністерства оборони України про визнання неправомірною відмови та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2019 року Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Галузевий державний архів Міністерства оборони України про визнання неправомірною відмови у виключенні Полтавського інституту зв`язку (ідентифікаційний код юридичної особи 08260054) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та зобов`язання виключити Полтавський інститут зв`язку (ідентифікаційний код юридичної особи 08260054) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Пунктом 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) , відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Всупереч наведеним вимогам позовна заява не містить ідентифікаційний код відповідача та третьої особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Згідно з частиною шостою статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Частинами першою та другою статті 59 КАС України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженні такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Відповідно до части другої, четвертої та п`ятої статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Учасник справи який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Системно аналізуючи вказані положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що до матеріалів позовної заяви додано матеріали, які завірені начальником відділу особового складу ОСОБА_2 , однак відсутній належний документ, що підтверджує право особи на вчинення такої дії.
Також, суд наголошує, що додана копія листа виконавчого комітету Полтавської міської ради від 26.06.2018 № 15.17/128 не є належною /неналежна якість, нечитабельна/.
Відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з частиною першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут необхідно залишити без руху з наданням останньому строку для усунення недоліків позовної заяви.
Також суд зауважує, що частинами першою та другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує відмову, викладену у листі від 26 червня 2018 року, отриманого ним 04 липня 2018 року відповідно до відмітки вхідної кореспонденції, натомість звернувся до суду із позовом 10 червня 2019 року, тобто з порушенням шестимісячного строку.
Отже, позивачем подано позов у наведеній частині після закінчення строків, установлених законом, при цьому заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду до позовної заяви не додано, що відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
У відповідності до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху із наданням позивачу строку для обґрунтування причин не звернення з позовом до суду в строк передбачений Кодексом адміністративного судочинства та подання відповідної заяви, з урахуванням вимог статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Галузевий державний архів Міністерства оборони України про визнання неправомірною відмови та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачеві усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду: позовної заяви з її копіями (для направлення відповідачеві), що містить ідентифікаційний код відповідача та третьої особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) з примірниками для направлення відповідачеві та третій особі; належним чином завірених особою, що має право на вчинення такої дії додатків до позовної заяви у трьох примірниках або належний документ, що підтверджує право ОСОБА_2 на вчинення такої дії; належним чином завіреної копії листа виконавчого комітету Полтавської міської ради від 26.06.2018 № 15.17/128 належної якості; заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оформлену у відповідності до статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, із зазначенням поважних підстав пропуску строку звернення до суду або зазначенням підстав за яких позивач вважає, що строк звернення ним не пропущено.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві, а також якщо заяву про поновлення строку звернення до суду не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 12.06.2019 |
Номер документу | 82312706 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні