ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 червня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/596/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши заяву заступника прокурора області Ясеницького Ю.І. про зміну способу виконання рішення суду, ухваленого в адміністративній справі за позовом Прокурора- керівника Генічеської місцевої прокуратури до Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
Прокурор-керівник Генічеської місцевої прокуратури (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов`язати винести рішення, яким встановити пільгові умови оплати харчування дітей із сімей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім`ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України у дошкільних навчальних закладах на території Чонгарської сільської ради на 2019 рік відповідно до вимог ст.35 Закону України "Про дошкільну освіту" та Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 21.11.2002 р. № 667.
Головуючим по справі визначено суддю Бездрабка О.І.
23.04.2019 року позивачем подано заяву про відмову від позову у зв`язку з тим, що відповідачем усунуто недоліки, що були підставою для звернення з позовом до суду. Оскільки відповідачем задоволено вимоги, які є предметом позову, після відкриття провадження, то просив стягнути з виконавчого комітету Чонгарської сільської ради судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
У відповідності до приписів ст. ст. 140, ч. ч. 1-3 ст. 189, п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України, ухвалою суду від 24.04.2019 року вирішено прийняти відмову позивача від адміністративного позову, тим самим, закрити провадження в адміністративній справі. Стягнуто з Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області на користь прокуратури Херсонської області судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1921,00 грн.
Рішення набрало законної сили 24.04.2019 року.
31.05.2019 року заступник прокурора області Ясеницький Ю.І. звернувся до суду із заявою про зміну способу виконання рішення суду, в якій просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір - 1921 грн. на користь прокуратури Херсонської області саме з Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області через виконавчий комітет Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400630).
У зв`язку із перебуванням судді Бездрабка О.І. у відрядженні станом на момент надходження заяви до суду, згідно з витягом з протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями від 31.05.2019 року, заяву розподілено на розгляд судді Гомельчука С.В.
Відтак заявник, посилаючись на ст. 378 КАС України, просить суд змінити спосіб виконання судового рішення в адміністративній справі № 540/596/19.
Розгляд заяви позивача визначено здійснювати в судовому засіданні з викликом (повідомленням сторін). Судове засідання призначено на 10.06.2019 року. Сторони викликані в суд повістками.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився. Позивачем подано в суд клопотання про розгляд заяви в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути заяву про зміну способу виконання судового рішення в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 370, 373 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання на всій території України і виконуються на підставі виконавчого листа, виданого судом першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 р. № 845.
Відповідно до п. 3 Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів.
Пунктом 6 Порядку встановлено, що у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:
- заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв`язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
- оригінал виконавчого документа;
- судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);
- оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Зі змісту заяви позивача вбачається, що мотивуючи неможливість стягнення судового збору з відповідача він посилається на повідомлення УДКСУ у Генічеському районі Херсонської області від 16.05.2019 року, яке надійшло на адресу прокуратури області. Згідно змісту повідомлення, УДКСУ у Генічеському районі Херсонської області повідомило, що боржник за виконавчим листом Чонгарська сільська рада в управлінні Казначейства не обслуговується. Натомість обслуговується інша юридична особа - Виконавчий комітет Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400630).
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
Наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2011 року № 1691 визначено порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів. Відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Чонгарська сільська рада Генічеського району Херсонської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів міських рад належать власні повноваження, зокрема щодо забезпечення виконання місцевого бюджету, а також: здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.
У п. 7.2 чинної постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року N 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" встановлено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, стосовно юридичної особи наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
В даному випадку неможливість стягнення з Чонгарської сільської ради суми судового збору, присудженої на користь заявника, та винятковість випадку пов`язана з відсутністю відповідного рахунку, з якого можливе стягнення та який одночасно наявний у її виконавчого органу - Виконавчого комітету Чонгарської сільської ради, а тому заява позивача підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 241, 248, 378 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву заступника прокурора області Ясеницького Ю.І. про зміну способу виконання судового рішення - задовольнити.
Встановити спосіб виконання ухвали Херсонського окружного адміністративного суду від 24.04.2019 року у справі № 540/596/19 в частині стягнення з Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області судового збору у сумі 1921,00 грн. - шляхом стягнення на користь прокуратури Херсонської області (м. Херсон, вул. Михайлівська, 33, код ЄДРПОУ 04851120, р/р № 3521000300229, банк - Державна казначейська служба України у м. Києві, МФО 820172, призначення платежу: повернення судового збору відповідно до рішення суду) судового збору в сумі 1921 (тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп. з рахунків Виконавчого комітету Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400630, адреса: вул. Гагаріна, 18А, с. Чонгар, Генічеський район, Херсонська область, 75570).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано суддею 10 червня 2019 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя Гомельчук С.В.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 13.06.2019 |
Номер документу | 82313098 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Гомельчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні