Ухвала
від 11.06.2019 по справі 567/700/19
ОСТРОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 567/700/19

УХВАЛА

11 червня 2019 року м. Острог

Острозький районний суд Рівненської області в складі судді Назарук В.А., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Української сільської ради Острозького району Рівненської області, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання рішення Української сільської ради Острозького району Рівненської області недійсним в частині, визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його реєстрації та скасування кадастрового номера

встановив:

в Острозький районний суд з позовом до ОСОБА_2 , Української сільської ради Острозького району Рівненської області, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання рішення Української сільської ради Острозького району Рівненської області недійсним в частині, визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його реєстрації та скасування кадастрового номера звернувся ОСОБА_1 .

За правилами ЦПК України позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам зазначеним у ст. 175 ЦПК України , а також вимогам ст. 177 цього Кодексу .

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п.4, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України, другий пункт змісту позовних вимог викладений не конкретно та речення позбавлене логічного змісту.

Окрім того, позовна заява не містить викладу обставин щодо змісту позовних вимог до кожного з відповідачів із зазначенням, якими саме діями чи бездіяльністю та які саме права та інтереси позивача, пов`язані з предметом спору, порушено, не визнано чи оспорено кожним з відповідачів, як і не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, неконкретизовано, які саме дії вони мають вчинити чи від яких дій утриматись з метою відновлення порушеного, невизнаного чи оспореного права позивача, за захистом якого він звернувся до суду .

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить викладу обставин щодо шляхів отримання позивачем копії рішення Української сільської ради №74 від 30.03.1994, списку на приватизацію земельних ділянок № НОМЕР_1 від 30.03.1994 та копій земельно-кадастрових книг, окрім того копії зазначених документів не засвідчені у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 ЦПК України, позивачем фактично не надано копій земельно-кадастрових книг, оскільки їх копії виготовлено неякісно та не повно, що часткоово унеможливлює їх текстове відтворення.

Відповідно до п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов"язковий досудовий порядок врегулювання спору.

Суд зауважує, що відповідно до п.4 Розділу VІІ Прикінцеві та Перехідні положення Закону України Про державний земельний кадастр визначено, що у разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру виявлені помилки у визначенні площ та/або меж земельних ділянок (розташування в межах земельної ділянки частини іншої земельної ділянки; невідповідність меж земельної ділянки, вказаних у Державному реєстрі земель, її дійсним межам; невідповідність площі земельної ділянки, вказаної у Державному реєстрі земель, її дійсній площі у зв`язку із зміною методів підрахунку (округлення); присвоєння декільком земельним ділянкам однакових кадастрових номерів), такі помилки за згодою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності можуть бути виправлені на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель. Зміна меж земельної ділянки при виправленні вказаних помилок допускається за письмовим погодженням з особами, яким належить право власності (а щодо земель державної та комунальної власності - право користування) на суміжні земельні ділянки.

Таким чином, законом визначено орган, що має відповідні повноваження щодо визначення площі земельної ділянки та внесення даних до реєстру та в послідуючому внесення змін до розміру площі земельної ділянки.

Окрім того, положеннями ст.37 Закону України Про державний земельний кадастр передбачено спеціальний порядок виправлення помилок в технічній документації із землеустрою.

Водночас, позовна заява не містить відомостей із зазначенням доказів щодо звернення позивача до відповідача ОСОБА_2 з пропозицією спільно звернутися із заявою для виправлення помилок у визначенні площі спірної земельної ділянки та встановлення правильності або не правильності конфігурації земельної ділянки.

Також, позивачем не зазначено доказів самостійного звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин з приводу внесення відповідних змін та не надано рішення про відмову у внесенні відомостей (змін) до Державного земельного кадастру, з зазначених позивачем підстав про те, що в межах його земельної ділянки перебуває частина іншої земельної ділянки - відповідача ОСОБА_2 .

Отже, позовна заява не містить викладу обставин щодо неможливості позасудового врегулювання спору та до позовної заяви не додано доказів, що свідчить про наявність спору між сторонами.

Суд звертає увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що позовну заяву слід залишити безе руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: конкретизації другого пункту змісту позовних вимог; викладу обставин щодо змісту позовних вимог до кожного з відповідачів із зазначенням, якими саме діями чи бездіяльністю та які саме права та інтереси позивача, пов`язані з предметом спору, порушено, не визнано чи оспорено кожним з відповідачів, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; викладу обставин щодо шляхів отримання позивачем копії рішення Української сільської ради №74 від 30.03.1994, списку на приватизацію земельних ділянок № НОМЕР_1 від 30.03.1994 та копій земельно-кадастрових книг, та надання їх належно засвідчених копій; надання належних копій земельно-кадастрових книг; зазначення доказів неможливості позасудового врегулювання спору та надання доказів, що свідчать про наявність спору між сторонами.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України

постановив:

позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) Української сільської ради Острозького району Рівненської області (с.Українка вул.Климака,1 Острозького району Рівненської області, ЄДРПОУ 04386442), Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області (м.Рівне вул. С.Петлюри,37, ЄДРПОУм 39768252) про визнання рішення Української сільської ради Острозького району Рівненської області недійсним в частині, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його реєстрації та скасування кадастрового номера земельної діялнки.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.

СудОстрозький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення11.06.2019
Оприлюднено12.06.2019
Номер документу82323858
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —567/700/19

Ухвала від 19.07.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 27.06.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 11.06.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні