ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

06.06.2019

Справа № 522/454/19

Провадження № 1-кс/522/9732/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2019 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Куцаров В.І., за участю секретаря судового засідання Голан А.В., за участю представника заявника Компанієць А .В. , прокурора Морванюка М.Д., розглянувши у судовому засіданні заяву представника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації міністерства юстиції, Державної установи Ширяївський виправний центр (№ 111) , Державної установи Новобузький виправний центр (№ 103) , Державної установи Вознесенська виправна колонія (№ 72) , Державної установи Снігурівська виправна колонія (№ 5) , Державної установи Арбузинська виправна колонія (№ 83) Компанієць А.В. про відвід слідчого судді Іванова В.В.,-

В С Т А Н О В И В :

Представник Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації міністерства юстиції, Державної установи Ширяївський виправний центр (№ 111) , Державної установи Новобузький виправний центр (№ 103) , Державної установи Вознесенська виправна колонія (№ 72) , Державної установи Снігурівська виправна колонія (№ 5) , Державної установи Арбузинська виправна колонія (№ 83) Компанієць А.В. звернувся до суду з заявою про відвід слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси Іванова В.В.

В обґрунтування своєї заяви, заявник посилається на те, що в провадженні судді Приморського районного суду м. Одеси Іванова В.В. на розгляді первують матеріали клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області Сментини О.В. про накладення арешту на майно, яке було вилучено 21 лютого 2019 року в ході проведення обшуків в установах виконання покарань Південного регіону.

Так, слідчим відділом управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017160000001514 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 листопада 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364. ч. 3 ст. 368 КК України.

В рамках вказаного кримінального провадження слідчий в ОВС СВ прокуратури Одеської області Сментина О.В. звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в 8 установах виконання покарань Південного регіону.

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 18 лютого 2019 року клопотання слідчого в ОВС СВ прокуратури Одеської області Сментини О.В. про надання дозволу на обшуку задоволено.

22 лютого 2019 року слідчим в особливо важливих справах слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області Сментиною О.В. до Приморського районного суду м. Одеса було подано клопотання про арешт вилученого майна.

Однак, в порушення вимог КПК України станом на 30 травня 2019 року, тобто більш ніж через 3 місяиі, питання щодо арешту зазначеного вище майна не вирішено та останні органами прокуратури не повернуто до установ виконання покарань, що фактично призвело до призупинення їх фінансово-господарської діяльності.

3 огляду на викладене, заявник вважає, що слідчий суддя Іванов В.В. затягує розгляд клопотання задля надання можливості стороні обвинувачення надати докази того, що вилучені матеріали є доказами в кримінальному провадженні та відповідають критеріям ст. 98 КПК України.

Заявник вважає, що за вказаних обставин існує сумнів у неупередженості слідчого судді при розгляді клопотання, у зв`язку з чим заявив відвід слідчому судді.

В судовому засіданні, заявник підтримав подану заяву про відвід, наполягаючи на її задоволенні.

Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви про відвід, посилаючись на відсутність підстав для цього.

Слідчий суддя Іванов В.В., був повідомлений про день та час судового засідання в установленому законом порядку. Однак, від нього надійшла заява про неможливість участі в судовому засіданні, у зв`язку із чим суд ухвалив слухати заяву за його відсутності.

Розглянувши заяву про відвід слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси Іванова В.В., заслухавши заявника, суд вважає, що заява Компанієць А.В. задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно статті 75 КПК України, слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:

1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичом чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача:

2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представники.

3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості:

5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.

Зазначений перелік підстав для відводу є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Будь-яких доказів того, що слідчий суддя Іванов В.В. не може приймати участь в цьому кримінальному провадженні заявником не надано.

Так, заява Компанієць А.В. про відвід слідчого судді не містить обставин, передбачених ст. 75 КПК України, які виключають можливість участі слідчого судді у кримінальному провадженні.

Інших обставин, які викликають обгрунтовані сумніви судом не встановлено.

Обставини, на які посилається Компанієць А.В. на переконання суду жодним чином не можуть свідчити про заінтересованість чи упередженість слідчого судді Іванова В.В., а є лише припущенням та не можуть бути підставою для його відводу.

За таких обставин, на підставі викладеного, керуючись ст. ст. 75 - 81, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

В задоволенні заяви представника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації міністерства юстиції, Державної установи Ширяївський виправний центр (№ 111) , Державної установи Новобузький виправний центр (№ 103) , Державної установи Вознесенська виправна колонія (№ 72) , Державної установи Снігурівська виправна колонія (№ 5) , Державної установи Арбузинська виправна колонія (№ 83) Компанієць А.В. про відвід слідчого судді Іванова В.В. - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

Зареєстровано 12.06.2019
Оприлюднено 12.06.2019
Дата набрання законної сили 06.06.2019

Судовий реєстр по справі 522/454/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.08.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 13.08.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 19.07.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.07.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.07.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.07.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 08.05.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.05.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.05.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.05.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.05.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону