ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.06.2019 Справа № 908/1372/19
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Колодій Наталія Анатоліївна,
розглянувши позовну заяву Комунального підприємства Запоріжремсервіс Запорізької міської ради (69006, м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23-А)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю СПА САЛОН МОРЕ (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 16)
про зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про зобов`язання вчинити певні дії.
03.06.2019 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу №908/1372/19 розподілено судді Колодій Н.А.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. До позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є: опис вкладення в поштовий конверт в якому зазначені: повне найменування адресата, його поштова адреса та поіменний перелік документів, що надсилається на його адресу , та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Проте, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог, в якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви № 1801/01-10 від 03.06.2019 та доданих до неї документів позивачем надано лише фіскальний чек без опису вкладення, що є порушенням норм Господарського процесуального кодексу України, та не дає можливості суду встановити дійсний зміст направлених відповідачеві документів.
Таким чином, зазначений фіскальний чек від 03.06.2019 на ім`я ТОВ СПА САЛОН МОРЕ та на ім`я Концерну МТМ не є належними доказами у підтвердження направлення вказаним особам копій позовної заяви.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до відкриття провадження у справі.
Національним законодавством України (ст. 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідача на інформацію про подану позовну заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку позивача, особи яка звертається з позовом в інтересах іншої особи надіслати учасникам справи відповідні копії позовної заяви та доданих до неї документів до відкриття провадження у справі.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (Рішення ЄСПЛ у справі «Салов проти України» від 06.09.2005 року).
У Рішенні ЄСПЛ у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи одстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, включає в себе обов`язок позивача, особи яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, належним чином інформувати учасника справи - відповідача про подання позову до суду шляхом направлення на його адресу копії позовної заяви з усіма додатками. Таке інформування повинно бути здійснене позивачем до відкриття судом провадження у справі. Отже, відкриття провадження у справі до виконання позивачем вказаного обов`язку, не відповідатиме статті 6 Конвенції.
Отже, позивачем не виконані вимоги ч. 1 ст.164 ГПК України, не надано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та додатків до неї.
Крім того, судом встановлено, що в ступній частині позовної заяви позивач в якості учасника справи зазначає третю особу Концерн Міські теплові мережі , однак не вказує підстави та обґрунтування залучення даної третьої особи до справи. Прохальна частина позовної заяви № 1801/01-10 від 03.06.2019 клопотання щодо залучення до справи в якості третьої особи Концерн Міські теплові мережі також не містить.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Комунального підприємства Запоріжремсервіс Запорізької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю СПА САЛОН МОРЕ зобов`язання вчинити певні дії, та надати позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом: - надання пояснень щодо зазначеної третьої особи Концерну МТМ ; надання документів, які підтверджують відправлення відповідачу (третій особі) копії позовної заяви і доданих до неї документів. Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства Запоріжремсервіс Запорізької міської ради, м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23-А, за вих. №1801/01-10 від 03.06.2019 залишити без руху .
2. Надати Комунальному підприємству Запоріжремсервіс Запорізької міської ради строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом: - надання пояснень щодо залучення в якості третьої особи Концерну МТМ ; надання доказів відправлення відповідачу (третій особі) копії позовної заяви і доданих до неї документів. Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк.
3. Суд роз`яснює позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п.4 ст. 174 ГПК України.
4. Ухвала набирає законної сили 10.06.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н. А. Колодій
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82335899 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Колодій Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні