Ухвала
від 11.06.2019 по справі 914/1081/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів,вул.Личаківська,128

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11.06.2019 р. Cправа № 914/1081/19

Суддя Морозюк А.Я., розглянувши

позовну заяву: Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс , м. Пустомити Львівської області

до відповідача: Приватного підприємства Перфект Плюс , с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області

про стягнення 10 973 грн. 52 коп.

встановив:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс до Приватного підприємства Перфект Плюс про стягнення 10 973 грн. 52 коп. заборгованості за договором №02/11/2017 від 02.11.2017 року.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Проте до позовної заяви не додано доказів, які б підтверджували відправлення копії позовної заяви з доданими документами на адресу відповідача, чим порушено вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте у позовній заяві не зазначено у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви, чим порушено п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що відповідно ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом(ч.2). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством(ч.4). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення(ч.5).

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (про що зазначено у Постанові Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).

Копії документів, доданих до позовної заяви, засвідчено без зазначення назви посади, ініціалів та прізвища особи, яка засвідчила копії, а також дати засвідчення копій. Окрім цього, матеріали справи взагалі не містять доказів наявності у особи яка засвідчила копії документів, повноважень на представництво позивача.

Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Однак, такий розрахунок в матеріалах позовної заяви відсутній.

Відповідно вимог до ч. 1-4 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись п. 8, п. 9 ч. 3 ст. 162, п.1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 та ч. 2 ст. 174, ст. 234 ГПК України, суд-

ухвалив:

1. Позовну заяву Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс до Приватного підприємства Перфект Плюс про стягнення 10 973 грн. 52 коп. - залишити без руху, надавши позивачу строк, до 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:

- надати суду докази надіслання (вручення) відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (поштову квитанцію та опис вкладення з переліком документів та кількість аркушів);

- повідомити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- надати суду належно засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви;

- надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести.

2. Звернути увагу позивача на приписи п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, ч.9 ст.80 ГПК України щодо надсилання іншим учасникам справи копій документів і доказів, що подаються до суду, та надання суду підтвердження такого надсилання(окрім випадків,зазначених в ч.9 ст.80 ГПК України).

3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82336381
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1081/19

Рішення від 03.09.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 06.08.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 11.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні