ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів,вул.Личаківська,128
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.06.2019 р. Cправа № 914/1081/19
Суддя Морозюк А.Я., розглянувши
позовну заяву: Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс , м. Пустомити Львівської області
до відповідача: Приватного підприємства Перфект Плюс , с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області
про стягнення 10 973 грн. 52 коп.
встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс до Приватного підприємства Перфект Плюс про стягнення 10 973 грн. 52 коп. заборгованості за договором №02/11/2017 від 02.11.2017 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Проте до позовної заяви не додано доказів, які б підтверджували відправлення копії позовної заяви з доданими документами на адресу відповідача, чим порушено вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте у позовній заяві не зазначено у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви, чим порушено п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що відповідно ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом(ч.2). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством(ч.4). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення(ч.5).
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (про що зазначено у Постанові Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).
Копії документів, доданих до позовної заяви, засвідчено без зазначення назви посади, ініціалів та прізвища особи, яка засвідчила копії, а також дати засвідчення копій. Окрім цього, матеріали справи взагалі не містять доказів наявності у особи яка засвідчила копії документів, повноважень на представництво позивача.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Однак, такий розрахунок в матеріалах позовної заяви відсутній.
Відповідно вимог до ч. 1-4 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись п. 8, п. 9 ч. 3 ст. 162, п.1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 та ч. 2 ст. 174, ст. 234 ГПК України, суд-
ухвалив:
1. Позовну заяву Пустомитівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП Галсільліс до Приватного підприємства Перфект Плюс про стягнення 10 973 грн. 52 коп. - залишити без руху, надавши позивачу строк, до 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:
- надати суду докази надіслання (вручення) відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (поштову квитанцію та опис вкладення з переліком документів та кількість аркушів);
- повідомити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- надати суду належно засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви;
- надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести.
2. Звернути увагу позивача на приписи п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, ч.9 ст.80 ГПК України щодо надсилання іншим учасникам справи копій документів і доказів, що подаються до суду, та надання суду підтвердження такого надсилання(окрім випадків,зазначених в ч.9 ст.80 ГПК України).
3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя Морозюк А.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82336381 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Морозюк А.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні