Ухвала
від 11.06.2019 по справі 911/1428/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

"11" червня 2019 р. Справа № 911/1428/19

Суддя Сокуренко Л.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Заворичі

про стягнення 205 895,18 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП звернулось до Господарського суду Київської області з позовною заявою до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідвальністю Заворичі про стягнення 205 895,18 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Відповідно до п.п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з ч. 1 ст. 77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Наразі, суд зазначає, що деякі докази, які долучені позивачем до позовної заяви в якості підтвердження позовних вимог, долучені в копіях, не завірених належним чином, з огляду на наступне.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Судом досліджено, що на всіх додатках, які долучені до позовної заяви в копіях, міститься тільки штамп, який складається зі слів Копія вірна, згідно з оригіналом , наявна печатка товариства та підпис. При цьому, друга сторінка претензії № 12/04 від 12.04.2019, яка також надана в копії, взагалі не засвідчена.

Разом із тим, у відповідності до п. 5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55, засвідчення копії документа, або копій документів складається зі слів "Згідно з оригіналом" , назви посади , особистого підпису особи, яка засвідчує копію , її ініціалів та прізвища , дати засвідчення копії , чого, в свою чергу, позивачем зроблено не було.

Зазначене порушення не дає суду можливості пересвідчитися в достовірності поданих до суду доказів.

Крім того, згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.

Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

За змістом п.61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За таких обставин належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є опис вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи.

Отже, належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу є касовий чек, який видається відправникові з додержанням вимог Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку та опис вкладення, які надані в оригіналі.

В якості доказів надсилання відповідачу копії, поданої до Господарського суду Київської області, позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано фіскальний чек від 05.06.2019 та опис вкладення у цінний лист від 05.06.2019.

Як вбачається зі змісту опису вкладення у цінний лист від 05.06.2019, відповідачу було надіслано: 1. Копія позовної заяви від 04.06.2019 року про стягнення 205 895,18 грн. боргу з додатками .

Разом із тим, в опису вкладення у цінний лист від 05.06.2019 не зазначено які саме додатки надіслані відповідачу, що не дає суду можливості пересвідчитись в тому, що відповідачу були надіслані саме додані до позовної заяви документи.

З огляду на викладене, надані позивачем, фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист є неналежними доказами направлення на адресу відповідача, поданої до суду позовної заяви із всіма доданими до неї документами.

Згідно із ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП строк на усунення недоліків позовної заяви - не пізніше 10 днів з дня вручення зазначеної ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю АКВАРІ-ГРУП спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:

- розрахункового документу поштової установи про відправлення на адресу відповідача копії, поданої до суду, позовної заяви з усіма доданими до неї документами (повний перелік) , а також опису вкладення у цінний лист, складеного належним чином;

- всіх документів, долучених до позовної заяви в копіях, завірених належним чином; докази направлення відповідачу.

4. Відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В. Сокуренко

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82336433
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1428/19

Ухвала від 16.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 20.03.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 12.03.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 27.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Рішення від 24.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 03.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 21.08.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 24.07.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 24.06.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

Ухвала від 11.06.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні