Ухвала
від 10.06.2019 по справі 5015/4712/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

10.06.2019 р. Справа № 5015/4712/12

Господарський суд Львівської області у складі

Головуючого судді Фартушка Т.Б.,

розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю ВЕСТА від 03.06.2019р. вх.№1446/19

про заміну сторони виконавчого провадження

за позовом: Публічного акціонерного товариства «Банк Форум» , м. Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Технофорум-Плюс» , м. Львів

про: стягнення 76194,74грн. заборгованості за кредитним договором №0047/08/26-OVER від 13.03.2008 року

Представники Учасників справи не викликались.

ВСТАНОВИВ:

03.06.2019р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю ВЕСТА (вх.№1446/19) про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технофорум-Плюс» про стягнення 76 194,74 грн. заборгованості за кредитним договором №0047/08/26-OVER від 13.03.2008 року.

Вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду, судом встановлено наявність підстав для її залишення без руху на підставі ст.174 ГПК України, зважаючи на наступне.

Відповідно до статті 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Відповідно до ч. 10 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України , якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

Згідно з ст.52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Суд зазначає і аналогічну правову позицію викладено, зокрема, у п.6 -1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» , що ГПК не передбачено порядку розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. Однак з огляду на приписи частини першої статті 25 цього Кодексу та частини п`ятої статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» розгляд відповідних заяв, поданих у справах зі спорів, що вирішувалися господарським судом, належить до повноважень названого суду.

Відповідний розгляд здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб`єктного складу учасників процесу, передбачених згаданою нормою Закону України «Про виконавче провадження» (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).

1. Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

В порушенні вказаних вимог Заявником не зазначено відомостей щодо інших Учасників справи.

2. Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В порушення зазначених вимог Заявником не подано доказів надіслання копії Заяви з доданими до неї документами.

Відтак, Заявником не виконано вимог Господарського процесуального кодексу України про долучення до заяви належних, достатніх та допустимих доказів надіслання іншим Учасникам справи та органу державної виконавчої служби (державному виконавцю) заяви та долучених до неї документів.

Суд інформує Заявника про те, що належним доказом відправлення копії заяви із доданими до неї документами є оригінали поштової квитанції (касового чеку) та опису вкладення до цінного листа про таке відправлення.

Приписами ч.1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням вищенаведеного суд дійшов висновків про необхідність залишення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ВЕСТА (вх.№1446/19) про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технофорум -Плюс» про стягнення 76194,74грн. заборгованості за кредитним договором №0047/08/26-OVER від 13.03.2008 року без руху та надання Заявнику десятиденного строку з моменту отримання даної ухвали на усунення недоліків заяви, а саме: зазначити відомості щодо інших Учасників справи; подати до суду оригінали поштових квитанцій (касових чеків) та описів вкладення до цінних листів про направлення на адресу Учасників справи копії заяви та долучених до неї матеріалів.

Одночасно, суд інформує Заявника, що, згідно приписів ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 162, 172, 174, 234, 334 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ВЕСТА (вх.№1446/19) про заміну сторони виконавчого провадження у справі №5015/4712/12 за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Форум» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технофорум -Плюс» про стягнення 76194,74грн. заборгованості за кредитним договором №0047/08/26-OVER від 13.03.2008 року залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю ВЕСТА десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої Заяви, а саме:

2.1. Зазначити відомості щодо усіх Учасників справи №5015/4712/12;

2.2. Надати суду оригінали поштових квитанцій (касових чеків) та описів вкладення до цінних листів про направлення на адресу Учасників справи копії заяви та долучених до неї матеріалів.

3. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.

4. Ухвала не підлягає оскарженню.

Відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суддя Фартушок Т. Б.

Дата ухвалення рішення10.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82336479
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/4712/12

Ухвала від 26.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т. Б.

Ухвала від 10.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Фартушок Т. Б.

Рішення від 20.12.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Ухвала від 22.11.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Ухвала від 09.11.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні